Şimdi Ara

Amerika store fa iphone 6 549 dolara düştü peki ya Turkiyede...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon alma arifesinfeyim amerikada 6sin çıkmasıyla fiyatlar düştü. Ben de bekleyisteyim Turkiyede fiyatlar ne zaman düşecek bir de ne kadara düşer sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dolar 3 lirayken düşmez

• Fiyatların düşeceğini mi sanıyorsun

• Akdaşlar ok dolar yukseldi di 2699 oldu bu fiyat 650$+vergilerin karşiligi.

Şimdi fiyat 100$ duştu 300tl eder e 550$ oldu burada fiyat duşmeli duşmezise bu apple turkiyenin yuzsuz lugudur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagy -- 12 Eylül 2015; 15:37:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagy

Akdaşlar ok dolar yukseldi di 2699 oldu bu fiyat 650$+vergilerin karşiligi.

Şimdi fiyat 100$ duştu 300tl eder e 550$ oldu burada fiyat duşmeli duşmezise bu apple turkiyenin yuzsuz lugudur...

Ben de bunu kastederek açtım konuyu amerikadan alsam duz mantık 550x3+150 passport 1800 liraya geliyor Burada da bir iyileştirme sart

• Yalnız zam geldiğinde dolar 2.75 falandı şuan 3 oldu ve 3.20 olucak diyolar. Dolayısıyla 6s min. 2799 dan çıkıp 6 nın fiyatıda max 200 lira düşücektir. Dolar farkı etkiliyo 7-8 ay önce 1800 tlye aldığım laptop şuan 2200 tl.

• Vatan pc gibi yerlerde ip6 2499 tle geriledi fakat 64gb hala aynı
  • 6s satışlarına başlandığında 2499 a düşer 16gb'ı vatan pcde zaten bu fiyat 64 istiyorsanız biraz daha bekleyin

• Adam kur olayını sormuyor size direkt dolar olarak Konuşuyor

• Apple Türkiye pazarına girdi fiyatlar düşecek diye seviniyodum. Bunlarda fırsattan istifade bizi düdüklüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic

Apple Türkiye pazarına girdi fiyatlar düşecek diye seviniyodum. Bunlarda fırsattan istifade bizi düdüklüyor.

cep telefonlarina ek vergi,dolarda kur artisi. bence suçlu apple degil. Taman 549 dolar etmez çok pahali dersen o zaman apple a yuklenirsin
  • Gönül ister yurtiçinden alalım cihazı fakat bu şartlarda zor gibi. Ama yorumlardan anladığım kadarıyla pek bir düşüş beklenmiyor açıkcası ben 6s çıkmadan önceki 5s fiyatı olan 2249 tl bekliyordum ama şimdi karamsar olmadım da değil!
  • Fiyat artacaktır malum dolar 3₺
  • Yahu okuduğunuzu mu anlayamıyorsunuz arkadaşlar, adam dolar kuru ile ilgili bir şey söylemiyor. Ürünün merkezden belirlenen bir fiyatı vardır; amerika'da bu düz hesap 600 dolar ise ve şimdi 500 dolara çekildiyse burada da fiyatların 100 dolar yani kur ile beraber 300 tl düşmesi lazım. Kimse 600 dolarlık cihazı bize 2.70 kurdan satsın demiyor.

Yapılması gereken bu fiyat düzenlemesinin kur ile bir ilgisi yok. Adam çok da haklı.
  • Merkezden belirlenen fiyat varda iphpne 6 ya kurdan dolayıbir tek turkiye de zam geldi
  • geçtiğimiz sene 6 nın tanıtıldığı gün 5s direk ucuzladı bu sene 6 nın hala fiyatının düşmemesi dahada düşmez gibi bi izlenim yarattı bence 6s daha yüksek bir fiyattan piysaya girebilir. 2999 tl gibi.
  • Apple zaten Amerikan malı oradaki fiyatı ile Türkiye de ki fiyatı asla en ufak bir yakınlık göstermez o yüzden oradaki düşüşe göre bir kanıya kapılmayın.
  • Amerikada düştü zaten 12 eylül itibariyle ama bizde şuan 6S'in de fiyatı belli değil. Belki de 25 eylülde açıklandığında dediğimiz gibi 2250 tl falan olur 6'ların fiyatı. Şimdi sonuçta fiyat 650dolar x 3tl(dolar) x kdv x ötv şeklinde hesaplanmıyor mu ? Buarada ötv kaçtı cep telefonlarına?
  • E.TAH E kullanıcısına yanıt
    bende onu diyorum geçen sene bizdede düşmüştü amerika ile aynı anda ama bu sene düşmedi bizde belkide ilk etapta satılcak ülkelerde türkiye olmadığı için olabilir satılmaya başlıyınca düşebilir

• Doların yükseldiği kadar zam yapılmadı ki orada 100 dolar düştü diye burada da düşürülsün denmeye çalışılmış. Ben de indirim olacağını zannetmiyorum. Yeni gelecek olanlar 3bin üzeri fiyatlara gelir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.