Şimdi Ara

Amerika sınırlarını türklere açsa gidermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Amerika sınırlarını türklere açsa gidermisiniz?

(En Son Oy Tarihi: 1.10.2017)
Giriş
  • Amerikanın sınırlarını açtığını varsayalım kaçınız gider şahsen ben ülkenin yüzde 70 inin arkasına bakmadan kaçacağını düşünüyorum ya siz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Koca ülke gittikten sonra ne gereği var. Önemli olan cehaletten kaçmak.
  • Arkama bile bakmam

Hatta vatandasliktan cikarsinlar diye turkiyeye bir kac kurus atarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 27 Eylül 2017; 17:2:32 >
  • Şuan olsa eve gidip bavul bile hazırlamam.
    taksiye atladığım gibi havaalanı.
  • Giderim Allahın izniyle.
  • Allah cezanı vermesin. Başlığı Amerika sınırları açtı diye okudum. Kalbim yerinden çıkıyordu.

Öyle birşey olsun tatile giden İstanbul gibi ülke boşalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uçarak,ısınlanarak giderdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orada işşizlik maaşı ne kadar..
    Kurtarması gittiğine değmesi lazım
  • 5 aydir Amerikadayim bu kadar les bir ulke gormedim. Aldigim seyi 3,58'le carpiyorum boyle ulke mi olur Obama mahvetmis burayi Trump daha de beter ediyor. Insanlar da cok kotu alkol falan aliyorlar. Herkesin arabasi var cunku 2000 Dolara bile araba satiliyor OTV yok boyle rezillik gormedim. Meyve sebze de hic lezzetli degil Turkiyede harikaydi hepsi Turkiye tarim ulkesi sonucta. Sunu iyi anladim guzel meyve sebzeleri biz yerken kotuleri Batiya ihrac ediyormusuz. Hukumetimiz vatandasini gercekten cok onemsiyor burada bir kez bile sucuk ekmekler verdiklerini gormedim

Kisaca gelmeyin

• Bir azınlık olarak gidipte ezileceğime,

Burada kendi kimliğim, kendi kültürüm, kendi dilim, kendi mutfağım, kendi sosyal çevrem, var olduğum beni ben yapan yerde yaşamayı tercih ederim.

Kaçıp kendimi kurtaracağıma, mücadele edip bu ülkede bir şeyleri düzeltmeyi tercih ederim.

Yabancı bir ülkeye gidip böcek olmayı kabullenip, ezildiğim de ''Buraya gelerek bunu sen baştan kabul ettin şimdi neyin şikayeti' şeklinde haklı olan konuda çaresiz kalacağıma kendi ülkem de bir birey olmayı tercih ederim.

Yurt dışında belirli dönemlerde turistik / iş / eğitim amaçlı orta uzunlukta yaşayan ama, orada daimi olarak yaşayanların hayatlarını gördükten sonra

burada yaşamayı tercih ederim.

orada adam ben milliyetçiyim diyor, ama oradaki haklarını gözeten sol partilere oy veriyor, siyasi benliğini kaybetmiş.

Türkçe konuşurken, araya yaşadığı ülkenin dili karışıyor, dilini kaybetmiş,

2 kültür arasına sıkışmış kalmış, kendi benliğini kaybetmiş.

yaşadığı ülkenin işsiz kesiminden, işsizliğin sebebi olarak onu görmüşler, rahat, güvenli, huzurlu yaşama refahını kaybetmiş.

Yada kendi açımdan bakınca;

Bir konu olur konuşuruz, o konuyla ilgili bizde oturan bir kelime vardır, söylersin anlaşılmaz.

bir espri yaparsın Hasan Mezarcı gibi kala kalırsın.

Derdini anlatmak istersin kültür farkından senin dert diye yandığın şey adamın mantık çerçevesine oturmaz.

Türk mutfağı istersin envai çeşit restoran vardır, ama tadı buradaki gibi olmaz.

Kısacası bülbülü altın kafese koymuşlar yine de vatanım demiş misali.

Nasıl ki bir Alman buraya gelip yerleşse adam burada kendini daimi misafir olarak görür.(Bu terim 'daimi misafir' tamamen gerçekten burada yaşayan bir Alman'ın kullandığı bir betimlemeydi çok hoşuma gitmişti)

Bende iyi gelir, eşit haklar vs. gibi kavramlar için kendi benliğimden vazgeçip bana farklı olan bir kültürde daimi misafir olarak hapsolmayı göze alamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaban arısı

5 aydir Amerikadayim bu kadar les bir ulke gormedim. Aldigim seyi 3,58'le carpiyorum boyle ulke mi olur Obama mahvetmis burayi Trump daha de beter ediyor. Insanlar da cok kotu alkol falan aliyorlar. Herkesin arabasi var cunku 2000 Dolara bile araba satiliyor OTV yok boyle rezillik gormedim. Meyve sebze de hic lezzetli degil Turkiyede harikaydi hepsi Turkiye tarim ulkesi sonucta. Sunu iyi anladim guzel meyve sebzeleri biz yerken kotuleri Batiya ihrac ediyormusuz. Hukumetimiz vatandasini gercekten cok onemsiyor burada bir kez bile sucuk ekmekler verdiklerini gormedim

Kisaca gelmeyin

Yemezler canım

• Dusunmeden giderim
  • Amerika için çalışmaktansa burada sürünerek ölmeyi tercih ederim.
  • Simdi "olsa" dersen bazilari "olmaz oyle sey" derde o firsat gercekten verince is degisir.

Ama Turkiyede de parasi olan, tuzu kuru insanlar ve baska sehre koysan, koyunden cikartip sehre koysan yapamayacak insanlar disinda herkes kabul eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Amerika için çalışmaktansa burada sürünerek ölmeyi tercih ederim.

Olacak olanda o zaten...

• Kafama sıkar giderim

• defolup gitsinler suriyeliler ve kendine Türk diyip arap kırması olanlar defolun Yüce Türk milleti orta asyadan ırkdaşlarını getirecek buraya bu Topraklar bizim devşirmelerin değil .
  • Giderim gezmeye falan. Allah vatandan yüz çevirtmesin inşallah. Şehitlerimiz bu yaptıklarınızın hesabını sorar elbet.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.