Şimdi Ara

Amerika'dan Alınma MacBook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir tanıdığım cihaz almak için bana danıştı ben de kendime alırken baya araştırmış ve forumdan fikir alışverişinde bulunmuştum diye, sizin de fikrinizi merak ettim. Öncelikle yurtışı (usa) den alınacak bir MacBook'tan bahsediyoruz. Şarj girişleri bizim ülkemizdeki gibi olmadığı için elektrikçilerdeki dönüştürücülerden alıp rahatlıkla kullanabileceğini söyledim ki kendim de öyle yapmıştım ancak ben de merak ettim yaptığım bu şeyin cihaza herhangi bir olumsuz etkisi var mıdır yoksa sadece görsel olarak mı bir eklenti gibi duruyor. Bir diğeri de Apple'ın amerika sitesinde yazan fiyatlar harici herhangi bir vergi biniyor mu fiyatlara eyaletten eyalete değişiklik gösteriyor mu bu durum? Ve son olarak pahalı olmayan güzel bir mouse tavsiyesi rica ederek konuyu sonlandırıyorum, şimdiden teşekkürler.

• Merhaba, dönüştürücü herhangi bir zarar vermez zaten apple şarj cihazını üretiyor satış yerine göre kutuya başlık koyuyor. Amazonda apple store fiyatlarından daha ucuza bulabilirsiniz. Apple store fiyatlarına %8 vergi ekleniyor diye biliyorum. Faturasını saklarsaniz havaalanında vergi iadesi alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Merhaba, dönüştürücü herhangi bir zarar vermez zaten apple şarj cihazını üretiyor satış yerine göre kutuya başlık koyuyor. Amazonda apple store fiyatlarından daha ucuza bulabilirsiniz. Apple store fiyatlarına %8 vergi ekleniyor diye biliyorum. Faturasını saklarsaniz havaalanında vergi iadesi alabilirsiniz.
    %8 vergi derken sitede yazan fiyata ekstra ücret mi biniyor %8 kadar tam anlamadım o olayı

• ChuckMolfred kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ürünü sepete eklediniz, ödemenin en sonunda eyalete göre vergi ekliyor. Genelde %8 , bazı eyaletlerde %10dur.

Örnek veriyorum aşağıdaki siteden aldınız. Sadece NY ve NJ eyaletlerinde vergi alınır, diğerlerinde alınmaz yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TacoNikky -- 30 Nisan 2018; 13:23:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Evet hocam ürünü sepete eklediniz, ödemenin en sonunda eyalete göre vergi ekliyor. Genelde %8 , bazı eyaletlerde %10dur.

Örnek veriyorum aşağıdaki siteden aldınız. Sadece NY ve NJ eyaletlerinde vergi alınır, diğerlerinde alınmaz yazıyor.
    Apple’ın kendi sitesinde VAT oranlarını göremedim kendi Store’undan alacağız alırsak orda da böyle mi durum acaba?

• ChuckMolfred kullanıcısına yanıt
    Eyalet zip koduna göre bakılıyor. Aşağıdaki resimde görünen sepete ekleyip ödeme kısmına geçerken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TacoNikky -- 30 Nisan 2018; 15:16:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.