Şimdi Ara

Amerika'da eylemlerin dozu artıyor. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
11.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Avukat olduğunu iddia ediyorsun, hiçbir şekilde hayalini kurduğun hukuk fakültesinin kapısının önünden bile geçemeyeceğine eminim bu zeka ile. Ha belki temizlikçi kantinci falan diye alırlar orası ayrı

Annene babana acıdım dostum. Senin gibi insanlıktan nasibini almamış, ne dediğinin farkında olmayan bir "insan" la aynı evde yaşadıkları için.

Ayrıca hiç sanmıyorum ama umarım burada atıp tuttuğun şeyleri büyük bir toplantıda, konferansta, ciddi bir ortamda vs söyleyebilecek medeni cesaretin vardır tabi liseli değilsen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Amerikalılar yeri yerinden oynatsa haktır şu görüntü karşısında

Bizim polislerin kıymetini bilmiyoruz. sövüyoruzda, bagiriyoruzda, üstlerinede yuruyoruz. sesleri cikmiyo cikip vurmuyolar merhametliler
    https://medium.com/m/global-identity?redirectUrl=https%3A%2F%2F140journos.com%2Fdilek-do%25C4%259Fan%25C4%25B1n-%25C3%25B6l%25C3%25BCm%25C3%25BCn%25C3%25BCn-ard%25C4%25B1ndan-1-y%25C4%25B1ldaki-eylemler-ve-t%25C3%25BCm-adli-s%25C3%25BCre%25C3%25A7-70aa308aac40

• quote:

Orijinalden alıntı: gelecegindoktoru44

Ne dediğini bilmeyen, eğitim almamış, liseli bir çocuksun daha.
    Yaftalamaya calisan sensin savlarima yanit vermedigin icin duzeysiz bir liseli oldugun asikar blok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem iddianda ısrarlısın sen paylaş istatistik görelim kaynak paylaş
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Ucu sana nerden mi dokunacak? Irkçılığın ne kadar leş birşey olduğu anlaşılmaya devam edildikçe kendi görüşlerin de tarihin çöplüğüne gömülecek. En önemlisi de kendi haksızlığınla yüzleşmek zorunda kalacaksın. Korktuğun şey bu.

Kölelik kalktı fakat ırkçılık uzun süre devam etti. Köleliği kaldırdılar fakat getirdiği sonuçları düzeltmek için kararlı ve doğru politikalar uygulanmadı. Bu yüzden etkisi halen devam ediyor. Irkçılıkla son 50 yıldır doğru düzgün mücadele ediliyor. Öyle bir yazmışsın ki sanki her siyahi doğuştan suç makinesi, hepsi vandal, hepsini amacı saf kötülük, hiç biri bir işte çalışmıyor. Irkçılıkla mücadele edildikçe, ayrımcılığa uğramadıkça siyahi insanlar da düzgün iş bulup çalışıyor.

Türklere laf filan çarptığım yok, sen çarpıtma yapıyorsun. Türklerden örnek verdiğin için dedim. Genel olarak dediğim şey dünyanın her yerinde göçmen insanların benzer problemleri var. Senin burada Kürtlere, Araplara yaptığını Avrupa'da Türklere yapıyorlar, tamamen seninle aynı düşünce yapısıyla, dediğim şey bu. Ayrıca kendine düzgün demen birşey ifade etmez, herkes kendine göre düzgündür.

Senin mantığını bir analoji kurarak anlatayım. Bir insanın bütün parasına el koyuyorsun diyelim. Parasını alması için de bütün yasal yollar kapalı. O insan da hayatta kalmak için haliyle illegal işler yapıyor. Sonra sen diyorsun ki işte sen böyle birisin o yüzden parana el koydum. İşte ırkçılığın mantığı bu.

Sen sadece şans eseri nefret ettiğin ırkların bir mensubu olmadın, bunu da unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 28 Mayıs 2020; 11:28:57 >

• Bu olayların hiçbiri doğru değil insanları yaratılış şekilleriyle yargılamak ama maalesef birileri buralardan para kazanmak için siyasi gücünü arttırmak için veya herhangi bir çıkar için zamanında kıvılcım çıkaracak böyle ince çizgileri hep kullandılar.

Buda geçmişten bugüne hiç düzeltilmek istenmemesi üzerine üstüne koyarak geldi sonuç ortada.
    Polisin bu denli şiddet uygulaması ve sürekli Amerikada bu tarz olayların gündeme geliyor olması felaket olabilir çünkü uzun yıllardır sürüyor böyle polis olayları.

Bunların hiçbiri doğru değil ama bu işten rant sağlayanlar var ve bitmeyecek bu olaylar her geçen gün daha kötüleriyle karşılaşıyoruz.Sanki özenle derslerine çalışmışlar gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

Ucu sana nerden mi dokunacak? Irkçılığın ne kadar leş birşey olduğu anlaşılmaya devam edildikçe kendi görüşlerin de tarihin çöplüğüne gömülecek. En önemlisi de kendi haksızlığınla yüzleşmek zorunda kalacaksın. Korktuğun şey bu.

Kölelik kalktı fakat ırkçılık uzun süre devam etti. Köleliği kaldırdılar fakat getirdiği sonuçları düzeltmek için kararlı ve doğru politikalar uygulanmadı. Bu yüzden etkisi halen devam ediyor. Irkçılıkla son 50 yıldır doğru düzgün mücadele ediliyor. Öyle bir yazmışsın ki sanki her siyahi doğuştan suç makinesi, hepsi vandal, hepsini amacı saf kötülük, hiç biri bir işte çalışmıyor. Irkçılıkla mücadele edildikçe, ayrımcılığa uğramadıkça siyahi insanlar da düzgün iş bulup çalışıyor.

Türklere laf filan çarptığım yok, sen çarpıtma yapıyorsun. Türklerden örnek verdiğin için dedim. Genel olarak dediğim şey dünyanın her yerinde göçmen insanların benzer problemleri var. Senin burada Kürtlere, Araplara yaptığını Avrupa'da Türklere yapıyorlar, tamamen seninle aynı düşünce yapısıyla, dediğim şey bu. Ayrıca kendine düzgün demen birşey ifade etmez, herkes kendine göre düzgündür.

Senin mantığını bir analoji kurarak anlatayım. Bir insanın bütün parasına el koyuyorsun diyelim. Parasını alması için de bütün yasal yollar kapalı. O insan da hayatta kalmak için haliyle illegal işler yapıyor. Sonra sen diyorsun ki işte sen böyle birisin o yüzden parana el koydum. İşte ırkçılığın mantığı bu.

Sen sadece şans eseri nefret ettiğin ırkların bir mensubu olmadın, bunu da unutma.
    Kardes ben felsefi düşünmem olgusal düşünürüm ve suan dunyada bazi irklarin digerlerinden dusuk oldugu daha kotu oldugu bir gercektir

Atiyorum a irkinin yüzde 90i iyidir b irkinin yuzde 80i su halde a irki bden ustundur

Ben zenci doğan her insan saurondur demiyorum genel çoğunluğu kotu oldugu icin irkcilik yapilmasini hak ediyorlar diyorum

Senin amerikada bir gece karsina 5 tane zenci dikildigi zaman bu yazdiklarina pisman olacaksin Hamza hakliymis diyeceksin

Ulan bunlarin her seyi var her seyi beyaz bir amerikan vatandasindan hiçbir sosyal hak eksikleri yok baskan bile oluyorlar calisinca paralari da oluyor huzurlari da

Ama iki zenci kardeşten biri calisip ogretmen oluyor biri gidip market kundakliyor

Ek olarak lisede zenci cok yakin bir arkadaşım vardi birbirimizin dilini anlamazdik ama yine de my friend my friend diye diye takılırdik ben irkci degilim ayrimciyim kimseyi iyi oldugu halde sirf irkindan dolayi asagilamam

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Bu mesaj silindi.
    Seni iyi biri bilirdim de bu yorumun yakışmamış

Bu kafatasçılıktan kurtulmak lazım,suçu kim işlerse yargılanmalı sadece belli bir ırk değil.Evet göçmenlerde suç oranı yüksek çıkabilir ancak sadece suçluyu baz alacaksın,onun dışında belli bir ırka göre yargılama yapılamaz

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Zencilerin suç oranı yüksek olabilir ancak bunu baz alıp bütün zenciler suçludur diyemezsin,birçok iyi insan da var
    Olaya bu yönden bak

• quote:

Orijinalden alıntı: danger-gddr

Zencilerin suç oranı yüksek olabilir ancak bunu baz alıp bütün zenciler suçludur diyemezsin,birçok iyi insan da var
    Olaya bu yönden bak

Alıntıları Göster
    Bütün zenciler sucludur mu yazmışım

Konuda 10 mesajım var hicbirinde boyle bir şey yok da neyse

İletişim zor bu ülkede ben buraya bir ileti giriyorum siz kafanızda onu dönüştürüp baska sekilde anlayip baska sekilde isleyip yanitliyorsunuz

İnsanlarin kafasını boyle yikadi bu globalist anti milliyetci anti kulturcu yahudiler iste

Olgusal olarak düşünmek olayların sadece görünen yüzüne bakıp arkasını düşünmemek değildir. Senin yaptığına olgusal bakmak değil, düz mantık denir.

Bir ırkın iyiliğine kötülüğüne nasıl karar veriyorsun? Suç oranlarına bakacaksan bu ortamı hazırlayan kişilerin ırklarını niye görmezden geliyorsun? Sen de şuan diyorsun yani senin tanımınla da ırklara atfettiğin bu özellik doğuştan değil toplum dinamikleri nedeniyle var. Benim sorunum da bu toplum dinamikleriyle. Senin sorunun ise sadece sonuçlarla.

Benim karşıma bir gecede 5 tane beyaz dikilse beyaz ırkı suçlamam. Suçu önleyemeyen yöneticileri suçlarım. Sen Polonya'nın turistik olmayan bir şehrinde salaş bir bara git, hele ki biraz kavruk tenliysen başına gelecekleri görürsün. Düşünce yapının neye yol açtığını görürsün.

Adam make white greats again diye şapka takıyor ve polis olarak istihdam edilmeye devam ediliyor. Buna ırkçılık denilmeyecek de ne denilecek? Evet ABD'de büyük ölçüde ırkçılık azaldı ama yer yer hala var. Sosyal hak eksiklikleri zaten ırkçılıkla mücadele sonucu elde edildi. Ama herşey bitmiş değil, düzelmiş değil.

• quote:

Bütün zenciler sucludur mu yazmışım

Konuda 10 mesajım var hicbirinde boyle bir şey yok da neyse

İletişim zor bu ülkede ben buraya bir ileti giriyorum siz kafanızda onu dönüştürüp baska sekilde anlayip baska sekilde isleyip yanitliyorsunuz

İnsanlarin kafasını boyle yikadi bu globalist anti milliyetci anti kulturcu yahudiler iste

Alıntıları Göster
    Yazdıkların o anlama götürüyor,belki de sen yanlış ifade ettin bilmiyorum.
    Evet küreselciler yeni dünya düzeni için birçok karar veriyor,zaten bunlar yüzünden göç ve mülteci hareketleri çoğalıyor,bu da doğal olarak suç oranlarının artmasına neden oluyor,mesela Afgan bir vatandaşın İsveç'te ne işi var dersen bunu organize bir yapı sağlıyor,bu göçmen hareketleri bir proje dahilinde ilerler,bunların hedefi tek ırk oluşturmak

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

Olgusal olarak düşünmek olayların sadece görünen yüzüne bakıp arkasını düşünmemek değildir. Senin yaptığına olgusal bakmak değil, düz mantık denir.

Bir ırkın iyiliğine kötülüğüne nasıl karar veriyorsun? Suç oranlarına bakacaksan bu ortamı hazırlayan kişilerin ırklarını niye görmezden geliyorsun? Sen de şuan diyorsun yani senin tanımınla da ırklara atfettiğin bu özellik doğuştan değil toplum dinamikleri nedeniyle var. Benim sorunum da bu toplum dinamikleriyle. Senin sorunun ise sadece sonuçlarla.

Benim karşıma bir gecede 5 tane beyaz dikilse beyaz ırkı suçlamam. Suçu önleyemeyen yöneticileri suçlarım. Sen Polonya'nın turistik olmayan bir şehrinde salaş bir bara git, hele ki biraz kavruk tenliysen başına gelecekleri görürsün. Düşünce yapının neye yol açtığını görürsün.

Adam make white greats again diye şapka takıyor ve polis olarak istihdam edilmeye devam ediliyor. Buna ırkçılık denilmeyecek de ne denilecek? Evet ABD'de büyük ölçüde ırkçılık azaldı ama yer yer hala var. Sosyal hak eksiklikleri zaten ırkçılıkla mücadele sonucu elde edildi. Ama herşey bitmiş değil, düzelmiş değil.
    Adsm kendi irkini sevemez mi

Yahudilerin hümanizm ve kapitalizm ayağına milliyetciligi lanetlemesinin bedelleri ödenecek merak etme

Ww2yi kapitalizm kazandığı icin milliyetciligi öcü yaptılar su şartlarda insanlar sartlandirildi artik zihniniz belli bi yonde calisiyor diğer yönü gunah gibi görüyor o yuzden ne desem bos zamanla anlarsin belki

Benim bi arkadaşımda boyle konusurdu abdye 1 kere gidip otel görevlisi oldu bir beyazla siyahın farkini anladi o da artik dogru yolu buldu

Suan her sey esit somurgecilik falan yok kimsenin kimseyi suca ittigi yok çalışan parasini aliyor orda burasi gibi degil ama hala suc pesindeler demek ki geneli kötü bu kadar basit

• quote:

Yazdıkların o anlama götürüyor,belki de sen yanlış ifade ettin bilmiyorum.
    Evet küreselciler yeni dünya düzeni için birçok karar veriyor,zaten bunlar yüzünden göç ve mülteci hareketleri çoğalıyor,bu da doğal olarak suç oranlarının artmasına neden oluyor,mesela Afgan bir vatandaşın İsveç'te ne işi var dersen bunu organize bir yapı sağlıyor,bu göçmen hareketleri bir proje dahilinde ilerler,bunların hedefi tek ırk oluşturmak

Alıntıları Göster
    2.paragraf için söylüyorum aynen öyle

Vahset medeniyeti yenecek orta dogunun afrikanin vahsi halklari hizla donusturuyor medeni ulkeleri

Şuan paris ve londra aileler icin yasanmaz yerler oldu

Her sey daha da kötü olacak bunlar makine gibi ürüyor bi de

At gözlüğüyle bakmaya devam edeceksin anlaşıldı. Irk sevmek veya nefret etmek başlı başına sakat bir durum zaten. Her temelsiz düşüncelere sahip insan gibi komplolara sarılmışsın. Kapitalizm ile milliyetçiliği karşıt görüşmüş veya birbirleriyle çelişiyormuş gibi yansıtman da büyük komedi. Şu an herşeyin yasal olarak eşit olması geçmişin izlerini bir anda silmiyor. Toplumsal olarak eşit olduğu anlamına gelmiyor. Profil resmindeki kurgusal karakterin iyi yanı zenci olmaması galiba? Suçun kendisiyle değil de daha çok kimin işlediği ile ilgili problemin var gibi bir çıkarıma vardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 28 Mayıs 2020; 12:27:58 >
  • quote:

2.paragraf için söylüyorum aynen öyle

Vahset medeniyeti yenecek orta dogunun afrikanin vahsi halklari hizla donusturuyor medeni ulkeleri

Şuan paris ve londra aileler icin yasanmaz yerler oldu

Her sey daha da kötü olacak bunlar makine gibi ürüyor bi de

Alıntıları Göster
    Zencilere yapılan ırkçılık doğru demişsin mesajda,ben buna tepki gösterdim.Bu yazdıklarınız suç oranları yüksek vb. durumlar yine de ırkçı olmayı hiçbir şekilde gerektirmiyor.Kafatasçılığın sonu kandan başka birşey değildir.Dinlerde de ırkçılığın her türlüsü yasaklanmıştır

• quote:

Zencilere yapılan ırkçılık doğru demişsin mesajda,ben buna tepki gösterdim.Bu yazdıklarınız suç oranları yüksek vb. durumlar yine de ırkçı olmayı hiçbir şekilde gerektirmiyor.Kafatasçılığın sonu kandan başka birşey değildir.Dinlerde de ırkçılığın her türlüsü yasaklanmıştır

Alıntıları Göster
    Dinlerin de cogu kapitalizme çalışıyor artık

İrkcilik dogru demedim hakli dedim geneli kötü insanlarin hepsine karşı ön yargı olur normaldir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.