Şimdi Ara

American Psycho'nun sonu ?? (SPOILER İÇERİR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
30.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • American Psycho'u izledim fakat sonunu anlamadım. Avukatı bütün suçları kapattı mı? Dedektif'e ne oldu?

• Hocam sonunda adam şizofren çıkıyor aslında bütün suçları kafasında işlemiş kimseyi öldürdüğü yok yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VocabularyTask

Hocam sonunda adam şizofren çıkıyor aslında bütün suçları kafasında işlemiş kimseyi öldürdüğü yok yani.

• quote:

Hocam sonunda adam şizofren çıkıyor aslında bütün suçları kafasında işlemiş kimseyi öldürdüğü yok yani.

Bu filmi izlemedim ama konu benzerliği Shutter Islan ile aynı gibi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cinayetleri gerçekten işliyor ama bunu annesi kılığında yapıyor. Çift kişilili yaşıyor zaten sonunda ki konuşmada daha net gösteriliyor.

• filmi daha yeni izledim adam normalde zaten hasta hap kullaniyor.dikkat edin kartvizitlere karsi bile asiri ilgi duyuyor.

kafayi tam siyirinca asiri bir sekilde insan öldürme icgudusune sahip oluyor

dikkat edin adami balta ile öldürdü torbaya koydu yerde suruklerken apartman gorevlisinin onunden gecerken yer kan oldu ama gorevli hic takmadi bile.

kizlari öldurdugu eve gitti ev satiliyordu sanki o ev degildi

bu sekil cok ornek var bunlardan cikan sonuc adam asiri derecede sizofren her seyi kafasinda tasarliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hiper-Nova

quote:

Cinayetleri gerçekten işliyor ama bunu annesi kılığında yapıyor. Çift kişilili yaşıyor zaten sonunda ki konuşmada daha net gösteriliyor.

Belki senin dediğin doğrudur ama benim hatırladığım avukatına baltayla öldürdüğü adamı söyleyince avukatı o adamı daha yeni gördüğünü söylüyor burdan da aslında o cinayeti işlemediği anlaşılıyordu. Ya da ben yanlış hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pollos

quote:

shutter islan'ıda izledim amerikan sapığınıda izledim bence aralarında bir nevi benzerlik var shutter islanı izlediysen kesinlikle bu filmide izle kaldıki christian bale için bile izlenir film

• adam cinayetleri kafasnda kuruyor balta sahnesinden anlaşılacağı gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

quote:

Orijinalden alıntı: Pollos

quote:

shutter islan'ıda izledim amerikan sapığınıda izledim bence aralarında bir nevi benzerlik var shutter islanı izlediysen kesinlikle bu filmide izle kaldıki christian bale için bile izlenir film

Sağol yakın zamanda izleyeceğim

• quote:

quote:

quote:

Belki senin dediğin doğrudur ama benim hatırladığım avukatına baltayla öldürdüğü adamı söyleyince avukatı o adamı daha yeni gördüğünü söylüyor burdan da aslında o cinayeti işlemediği anlaşılıyordu. Ya da ben yanlış hatırlıyorum.

Sen gayet doğru hatırlıyorsun arkadaşım

• quote:

quote:

Filmleri karıştırmış arkadaş

• quote:

Bu sonucu çıkartamamışsanız,filmi izlememişsiniz demektir.

• Bende şimdi izledim ama bazı sahnelerde yönetmenin neyi anlatmaya çalıştığını anlayamadım filmi ayrıntısıyla açıklayan bir yazı varmı acaba? Filmi ve konuyu kabataslak anladım ama tam anlamıyla her taşı yerine oturtamadım

Sizce sonuç nedir açıklayabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamacti Jun -- 13 Ocak 2014; 10:23:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.KADiR

Bende şimdi izledim ama bazı sahnelerde yönetmenin neyi anlatmaya çalıştığını anlayamadım filmi ayrıntısıyla açıklayan bir yazı varmı acaba? Filmi ve konuyu kabataslak anladım ama tam anlamıyla her taşı yerine oturtamadım

Sizce sonuç nedir açıklayabilir misiniz?

Ekşiye bakabilirsin.

• Benimde anlamadığım yerler oldu. 2 kez izledim.

• Hort olmuş biraz Sonradan bakacak insanlar için yazıyorum;

Yaşananlar gerçek, kafasında dönmüyor. Çoğunun bir açıklaması var. Filmi biraz daha anlatılan zaman ve wall street ortamı ile ilişkilendirirseniz anlayacaksınız. Yönetmenden bir demeç;

"One thing I think is a failure on my part is people keep coming out of the film thinking that its all a dream, and I never intended that. All I wanted was to be ambiguous in the way that the book was. I think it's a failure of mine in the final scene because I just got the emphasis wrong. I should have left it more open ended. It makes it look like it was all in his head, and as far as I'm concerned, it's not."

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.