Şimdi Ara

AMD yeni grafik sürücüsü Crimson ReLive Edition 17.5.2'yi yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD yeni grafik sürücüsü Crimson ReLive Edition 17.5.2'yi yayınladı

AMD, önceki Crimson ReLive Edition 17.5.1 güncellemesine kıyasla Prey oyun performansını bir kat daha geliştiren (Radeon RX 580 8GB'da %4.5'e kadar) Radeon Crimson Edition grafik sürücüsünün 17.5.2 numarlı yeni sürümünü kullanıma sunduğunu açıkladı.

Şirket buna ek olarak NieR: Automata'yı kısa süre oynadıktan sonra çökmesine neden olan hatayı ve bazı durumlarda Radeon Ayarları'nda devre dışı bırakılmış görünen birincil ekran bağdaştırıcısı sorununu da gidermiş durumda.

Ayrıca Bkz.Popüler font indirme sitesi DaFont hacklendi
    AMD ayrıca uyku/hazırda bekleme modlarına girerken Radeon RX 550 serisi grafik kartlarının karşılaştığı sistem kilitlenmelerinin yanı sıra Forza Horizon 3 oynarken ortaya çıkan uzun yükleme sürelerini de düzeltti.

Yeni sürücüyü kullanabilmeniz için uyumluluk bakımından desteklenen bir GPU'nun yanında, sisteminizin Windows 7, 8.1 ve 10 işletim sistemlerinin 32 veya 64 bitlik bir sürümünü çalıştırması gerektiğini unutmayın (Windows 8.1'in 32 bit mimarisi hariç). Crimson ReLive Edition 17.5.2 grafik sürücüsünün sisteminize uygun versiyonunu AMD'nin resmi web sitesi aracılığıyla indirebilirsiniz.

• Gelir birazdan Vega 1080Ti'ye %50 fark atıyor diyenler :D

• amd driverları çok iyi toparladı

• Vega, GTX 1080 Ti'a %50 fark atıyormuş. Bunlar daha başlangıç.
  • Vega en az %30 fark atar,gerisi driverlar ile sürekli artar.
  • Bu sürücü ile uçar şimdi Amd kartları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasikomen

Vega, GTX 1080 Ti'a %50 fark atıyormuş. Bunlar daha başlangıç.

GTX 1080 Ti'a %50 fark atmış oha. Ama renk olarak :D
  • Vega Frontier'in gücü hakkında kabataslak bir performans hesaplaması yaptım ama pek gerçeği tutmayabilir.

RX 580 - 2304 Shader - 1450 MHz (özel tasarımlı modeli)

Vega Frontier - 4096 Shader - 1550 MHz

Techpowerup sitesine göre RX 580'in performansı %102 iken GTX 1080 %152-160 arası GTX 1080 Ti %183-215 arası performans veriyor.

Vega Shaderlarının Polaris ile aynı güçte olduğunu farz edelim:

(1550-1450)*(4096-2304)=1,9

Yani Vega çekirdekleri Polaris ile aynı güçte bile olsa Vega, RX 580'den 1,9 kat güçlü olacak.

Ancak mevcut kartlara baktığımda böyle bir durum işlemiyor tam olarak. 1920 shaderlı kartın 1280 shaderlı karttan %50 daha güçlü olması gerekirken gerçekte %30-35 daha güçlü. Böyle olunca buradaki %90 fark %60 civarı olacaktır ki bu da GTX 1080'in biraz üzerinde performans demek. Ancak Vega mimarisinin çekirdeklerinin polaristen daha güçlü olacağını varsayarsak bu oran yine %90 civarına gelebilir ve bu durumda GTX 1080Ti'ı yakalayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah eyvallah amd de biraz da orta seviyedeki ekran kartlarını düşünsen.. r7 360-r7 470 arası can çekişiyor. Yer yeni çıkan kartla beraber eskileri unutuyorsunuz...

• AMD'nin görüntü kalitesi daha iyi...
  • AMD crimson ile birlikte baya gelişme gösterdi. Nvidia bu kez tökezlemeye başladı windows 10 redstone 2 de resmen duvara çarptılar. Artık oyun yapımcıları AMD tarafıyla nikah yapmalı. Ne kadar çok şirket ortak iş yaparsa ortaya daha kaliteli ve ucuz ürünler çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat204

AMD'nin görüntü kalitesi daha iyi...

sadece banamı öle geliyo diyodum yanlız değilmişim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

quote:

evet nvidia dan amd ye geçince gözlerim canlandı valla :) nvidia da bu canlılığı yakalamak için ayar yapmak gerekiyordu.hatta 1060 ve 480 testlerinde aynı ekranda aynı yerlerde bazı efekler daha belirgin amd de
  • quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

quote:

evet nvidia dan amd ye geçince gözlerim canlandı valla :) nvidia da bu canlılığı yakalamak için ayar yapmak gerekiyordu.hatta 1060 ve 480 testlerinde aynı ekranda aynı yerlerde bazı efekler daha belirgin amd de

nv 6600 gt,8800gts 320mb,7600 gt amd 5850,270x,rx570 kartlarını kullanmış biri olarak söyleyebilirimki
    amd görüntü kalitesinde daha iyi
  • _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    zati amd grafik kalitesinden vazgeçmediği için biraz daha az fps veriyo bende zamanında The Elder Scrolls V: Skyrim amd kartların daha iyi grafik verdine şahit oldum
    hemde amd freesnyc monütörler daha ucuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 22 Mayıs 2017; 9:35:39 >
  • Arkadaş kafası çalışan adam işte. Azıcık hesap işte. Araya da tahmin ve kıyaslama.

Cidden iyice umudumu kaybediyordum forum hakkında.

Bunun dışında Shader sayısı farkında kıyaslarken tek bir birime bakma. Doku işleme üniteleri falan da var işin içinde. TMU vb. O %15 lik kayıp genelde bellek arabiriminin ve ROP TMU gibi ünitelerin shader sayısı ile eş oranda artmayışından kaynaklanıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.