Şimdi Ara

AMD VS NVİDİA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an üst düzey nvdia ve atı ekran kartları arasında oyunda grafik olarak ne gibi farklılıklar var ? Dün donanım haberde ekran kartı testleri izlerken Tombraider oyununda AMD nin görsel olarak daha iyi grafik sunduğundan bahsediliyordu tam olarak anlamadım. Ben ASUS VG248QE 3D monitör kullanıyorum NVDİA VİSİON 2 destekliyor şimdi hd 7970 alsam monitörüm ile 3D oyun oynayamazmıyım ?
    GTX 770 almayı düşünüyorum lakin oyunlarda görsel olarak AMD mi yoksa Nvidia mı daha üstün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalcin -- 8 Haziran 2013; 0:09:19 >

• Başlık fanboyları provoke ediyor, dikkat edelim lütfen.

3D de nvidia öneriyolar bu arada, 3Dpek araştırmadım gördüğüm bu sadece

EDIT: ATI kalmadı usta AMD olcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastJoker -- 7 Haziran 2013; 23:46:18 >
  • 7970 e göre 770 almanız daha uygun. 3d de nvidia daha iyi.
  • Yapmayın böyle şeyler şimdi ortalık karışıcak
  • Önemli olan performans, AMD olsun nVidia olsun çok takılmamak lazım isme. Ama 3D olarak nVidia biraz daha iyi AMD'ye göre. Performans olarak da HD7970 GHz Edition modeli GTX770'ten biraz daha hızlı. Ama 3D oyun istiyorsanız GTX770 almanız daha mantıklı
  • Değerli forum sakinleri ; benim merak ettiğim hız farkı fps değeri değil amd mi yoksa nvidia mı daha başarılı grafik sunuyor yani hangisi benim monitörümde oyun oynarken güzel görüntü verir ayrıca 7970 alsam nviad vision 2 çalışmazmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalcin -- 8 Haziran 2013; 18:27:45 >
  • 7970 ten ya titana ya gtx690 a yada 7990 a geçilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalcin

Değerli forum sakinleri ; benim merak ettiğim hız farkı fps değeri değil amd mi yoksa nvidia mı daha başarılı grafik sunuyor yani hangisi benim monitörümde oyun oynarken güzel görüntü verir ayrıca 7970 alsam nviad vision 2 çalışmazmı ?

Çalışacağını sanmam nvdia nın teknolojisi amd de neden çalışsın ki..

Arkadaşların da dediği gibi nvdia 3d de daha iyi derler (benim tecrübem yok..)

Onun haricinde genel olarak nvidia daha pahalı olur ama daha serin olur ve daha az enerji tüketir...

Görüntü kalitesinde ise bi fark olacağını sanmam araştırırsın
    Kafanda ki kartları fiyat performans olarak hangisi iyiyse alırsın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :D şimdi kızdım ama 7970 GHz,Gtx770 den hızlı falan değil ikiside özel tasarım olarak kıyaslanılırsa aynı şartlar artındada olduğu sürece 770 daha iyi ve daha güncel bir gpu içeren bir karttır.
  • Ya tamam gtx 770 hd 7970ghz edition dan hızlı , benim merak ettiğim hız değil görsellik . DH incelemesinde tomb raider deki lara kraft ın amd 7970 kart ile saçları daha iyi uçuşup yüzü daha güzel görünüyor diye bir kelam geçti fakat tam açmadılar bunun için merak ediyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalcin -- 8 Haziran 2013; 19:13:12 >
  • Başlık bile fail arkadaş . İngilizcede İ diye bir harf yok. Nvidia ya da NVIDIA olacak.

3D ya da PyshX gibi özellikler varken amdye para kaptırmam ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i ler küçük olucaktı kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huzur53

:D şimdi kızdım ama 7970 GHz,Gtx770 den hızlı falan değil ikiside özel tasarım olarak kıyaslanılırsa aynı şartlar artındada olduğu sürece 770 daha iyi ve daha güncel bir gpu içeren bir karttır.

Daha güncel gpu içermiyor içindeki gpu Gtx680'in gpusu ile aynı.

Bu arada Gtx770 alsın nVidia 3d konusunda daha iyidir.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9123
  • Ttian = 2 adet gtx670 (tabi düz toplam olarak, sli değil) NVîDîA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 8 Haziran 2013; 19:39:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyilmaz1820

quote:

:D şimdi kızdım ama 7970 GHz,Gtx770 den hızlı falan değil ikiside özel tasarım olarak kıyaslanılırsa aynı şartlar artındada olduğu sürece 770 daha iyi ve daha güncel bir gpu içeren bir karttır.

Usta gtx680 ile aynı gpu içeriyorsa niye 770 den daha ucuz ve 770 niçin 680 den daha hızlı o zaman WTF

• quote:

quote:

quote:

Usta gtx680 ile aynı gpu içeriyorsa niye 770 den daha ucuz ve 770 niçin 680 den daha hızlı o zaman WTF

Çalışma frekansları farklı.

• quote:

quote:

quote:

Gtx 770,Gtx 680'in Bellek hızı 7Ghz olan sürümüdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

Başlık bile fail arkadaş . İngilizcede İ diye bir harf yok. Nvidia ya da NVIDIA olacak.

Ya tamamda tombraideki kız daha güzel görünüyormuş . testeliation özelliği mi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalcin

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

Başlık bile fail arkadaş . İngilizcede İ diye bir harf yok. Nvidia ya da NVIDIA olacak.

Ya tamamda tombraideki kız daha güzel görünüyormuş . testeliation özelliği mi nedir ?

tressFX,saç renderi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

quote:

quote:

quote:

Çalışma frekansları farklı.

Neden daha pahalı 7ghz de olması daha performanslı olması anlamına gelmiyormu sonuç olarak daha pahalı olması gerek.Daha açıklayıcı biçimde yazarmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huzur53 -- 8 Haziran 2013; 19:47:17 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.