Şimdi Ara

amd ssd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • amd işlemcilerin ssdleri tam olarak desteklemedikleri doğru mu?

• Öyle değil o :D Amd anakartlarının güney köprüsü sadece ssdlerin biraz daha yavaş çalışmasına sebep oluyor "Kİ" günlük kullanımda hiçbir farkını hissetmediğinize hem amd hemde intel kullanıcısı olarak size söylüyorum :) Benchmarklarla kafanızı bozmadığınız sürece sorun yok :)
  • kardeş amd işlemci demedim ben zaten amd anakartlar intele oranla iyi performans vermiyo burda ssd alıp hdd hızı alan amdcileri de gördüm
  • gamerant G kullanıcısına yanıt
    Öyle bişey yok hiç kusra bakmayın ama...

840evo kullanıcısıyım buyrun buda incelemesi:

http://www.donanimcibaba.com/2015/01/samsung-840-evo-120gb-ssd-kullanici-incelemesi.html

Hiçte öyle hdd hızı alan amd olayı yok tamam tabiki daha geri hani samsung magician'da mesela görebilirsini 90k iops değeri falan diyor asus maximus v gene ile ordaki değerleri görüyorum m5a97 ise değerler bunlar "as-ssd de değerler biraz düşük çıkmış duruma göre windowsda bişey kurcalanmadığında değer yükseliyor ama çokda önemi yok"

O kadarda değil kısacası

• quote:

Orijinalden alıntı: gamerant

kardeş amd işlemci demedim ben zaten amd anakartlar intele oranla iyi performans vermiyo burda ssd alıp hdd hızı alan amdcileri de gördüm

İntel kendi üretiyor Driver'ları bu yüzden biraz daha iyi sonuçlar elde ediliyor tabi bu sonuçları normal kullanımda anlamak pek mümkün değil test programlarıyla farkedilir'ki buda her zaman olmuyor örnek olarak Redstone adlı arkadaşımız ile aynı Ssd'leri kullanmaktayız onda i5 3570K + MSI Z77A-GD55 var bende ise FX6300 + M5A97 R.2 sonuçlar aşşağıda gördüğün gibi benim puanım daha iyi çıktı ve benzer sonuçlar

• Desene senin usbler bozuk benim satalar bozuk o zaman :) Baksana benim 840evo'nun sonuçlarına :)
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Evet senin puan çok düşük benimkine kıyasla
  • Satılık m5a97
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Açıkcası bende düşünüyorum bazen şu usb3.0 yüzünden kafayı bozarsam bu sene bitmeden değiştirebilirim
  • Bende zor tutuyorum 2 aydır kendimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: trolsulo

amd işlemcilerin ssdleri tam olarak desteklemedikleri doğru mu?

1 ssd kullanıyorsan farkı anlayamazsın.

Eğer 2 ssd yi raid 0 yaparsan amd tavsiye etmem o durumda performans farkı daha belirgin olarak ortaya çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.