Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AMD SİSTEM TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
19
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> AMD SİSTEM TAVSİYESİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    12311 Mesaj
    Arkadaşlar bu aralar herkes sistem tavsiyesi istiyor.Sizide sıktı ama bende bir sistem tavsiyesi isteyecektim.Ben KDV ve monitör dahil 900$'lık bir sistem tavsiyesi isteyecektim.Herşeyi GİGATEK'ten alacağım.Şimdi benim kullandığım PC'yi babam alacak.Banada başka bir PC alacak.Babam bana PSU(Tagan 480 watt), Harddisk(80 GB.'lik Samsung 7200 RPM SATA) ve TV kartını verecek.Yalnız lütfen başka ekran kartı önerisi, CPU soğutucusu önerisi falan yapmayın.Bu arada CPU'ya ekran kartına o/c yapmayı düşünüyorum.Yalnız kasa, modem, mouse, klavye, hoparlör tavsiyesi istemiyorum.(Bende var)Şimdi ben kafamda oluşturduğum PC'yi yazayım:

CPU:AMD 64 3000+ venice ----> 179 $ + kdv
    Anakart:yardımlarınızı bekliyorum.
    RAM:TWINMOS - 1 GB 400 DUAL KİT ------> 96 $ + kdv
    Ekran kartı:ASUS - EN6600GT TOP LIMITED EDITION ----> 239 $ + kdv(Silencer alarak o/c yapmayı düşünüyorum.)
    Monitör:SAMSUNG - 793MB -----> 145 $+ kdv
    Optik Sürücü:LG - COMBO(değişebilir) -----> 44 $ + kdv

Sanırım başka kalmadı.Lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Bu arada aşağıdaki CPU soğutucusunu Arctic Silver 5 High Density Termik Macun-3,5gr alarak kullanmayı düşünüyorum.(CPU soğutucusu elimde var.)
    Thermaltake- Silent Tower CPU soğutma bloğu - CL-P0025

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 16 Mayıs 2005, 23:12:56 >

|
    |

• Binbaşı
    1558 Mesaj
    monitoru bence samsung 793mb yada phillips 107p05 al q770in kontrast ı ve parlaklıgı cok kotu
    |
    |
    Tamam BlindGuardian moniyörü SAMSUNG - 793MB olarak değiştirdim.
    |
    |
    ASUS A8N SLI DELUXE
    EPOX 9KNPAJ gibi bişeydi tam hatırlamıyorum kodunuu bakarsın gigatekten
    combo sürücüyü samsung al veya toshiba al siyahı da var o bakımdan
    bizim arkadaşa da topladım da orda biliyorum

aslında biraz bişeylerden kısıp 19" samsung alsan ne güzel olur
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: RevengeR

anakart
    ASUS A8N SLI DELUXE
    EPOX 9KNPAJ gibi bişeydi tam hatırlamıyorum kodunuu bakarsın gigatekten
    combo sürücüyü samsung al veya toshiba al siyahı da var o bakımdan
    bizim arkadaşa da topladım da orda biliyorum

aslında biraz bişeylerden kısıp 19" samsung alsan ne güzel olur

Bende 19" samsung monitör almak isterim ama arada baya bir fiyat farkı var.Yalnız birşeylerden kısamam çünkü zaten en kısık şeyleri alıyorum.(Ekran kartı haricinde)Ayrıca tavsiyelerin için teşekkürler.
    |
    |
    |
    |
    12311 Mesaj
    Arkadaşlar yalnız Asus A8N SLI PCI EXPRESS KDV'yle birlikte baya tuzlu oluyor.Ben onun için aşağıdaki anakartı daha uygun buluyorum:

EPOX - 9NPAJ ------->132 $ + kdv.
    Bşka önereceğiniz anakartlar varsa lütfen yazın.
    |
    |
    |
    |
    İntel İ7 6700k *** Asus Z170 Gaming Pro *** Coolmaster Seidon 12v***EVGA GTX 1070 FTW *** 2x8 GB Gskill 3200 MHZ Ram *** 2x1 TB Caviar Black Sata 2 Raid 0 ve 2 Tb Green HDD *** Ocz Vrtex 4 128 gb***Kingston 3k Hiperx 128 GB***Corsair C70 Kasa***ASUS PG348Q Monitör***Seasonic 850 watt GOLD PSU***Logitech z906 Hoparlör Set***Sony Mdr Hw700DS 9.1 Kulaklık
  • Yarbay
    12311 Mesaj
    Yalnız arkadaşlar asus anakartlarda hep sorun yaşadım.Şimdiye kadar 3 asus, 1 MSI, 1 de Gigabyte kullandım.Ama Aldığım Asusların 3'üde sorunluydu.(Hepsi sıfırdı.)2 asus nakartı AMD'de; 1'inide İntel'de kullandım.Zaten bende nakart meselesi yüzünden İntel'e geçmiştim.(O zamanlar Athlon XP vardı; onlarda baya ısınıyordu.)İlk Asus anakartım ekran kartıyla uyuşmazlık yaptı(FX 5600XT) bu yüzden değiştirdim.Biz kartı satınca bizim bilgisayarcı hemen kendi ekran kartını takıp denemişti(64 MB. GF2) o da kartı yakmış.İkinci kartımın Ram slotları bozuktu; bu yüzden değiştirdim.Üçüncüsü ise hem CPU'yla ; hjemde Hardiiskle uyuşmuyordu.Neler yaptıysak ta uyuşturamadık.Sonra bunları satıp 1 yıl önce MSI kullanıyordum; şimdi ise Gigabyte kullanıyorum.(Şimdilik bu PC'yi babamla ikimiz kullanıyoruz; benimkini alınca bunu sadece babam kullanacak.)Yani anlayacağınız benim Asus Anakartlarıyla ilgili kötü bir geçmişim var.Onun için başka marka olursa iyi olur.
    |
    |

• Yüzbaşı
    475 Mesaj
    ASUS A8N SLI DELUXE
    |
    |

Hayirli olsun...
    |
    |
    Arkadaşlar ekran kartını aşağıdaki karttan mı alsam acaba?Aşağıdaki kartın bellek hızının Asus 6600GT Top Edition'dan daha hızlı olduğunu duydum.(Gpu hızı aynı)Sizce aşağıdaki kartı alsam daha iyi mi olur?

https://www.metroelektronik.com.tr/frmViewProductSpec.asp?ProductID=15059&Dummy=15:38:41

Kartın ismi:

WINFAST PX6600GT EXTEREM TDH PCX EXP.16
    |
    |
    |
    |
    onun yerine epoxu yazmışsın ya o da kral karttır ha onu da düşük felan görme yani beya iyi kart onlar özelikle amd de
    |
    |
    bende yeni system topluyorum ve biraz önce tüm arastırmalarım bunu söyledi:

EPOX AMD 9NPA3J NFORCE3 DUAL 400DDR SATA RAİD 939 pin
    |
    |

KYMCO MXU 150
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj
    SON DAKİKA!!

EPOX 8KDA3PRO NFORCE3 64BIT,RAİD,SATA,8XSK,GIE 140$+KDV

diger epoxtan 8 dolar pahalı ama extradan asagıdaki özelliklere sahip:
    AGP slotunun güvenliğini sağlayan AGP-Master özelliği
    Sistemdeki sıcaklık, Fan hızları ve voltaj değerleri hakkında bilgi veren
    Unified System Diagnostic Manager (USDM)
    Wake On Lan (WOL)
    P80P Debug LED
    Keyboard Power On (KBPO)
    Suspend To RAM (STR)
    USB 2.0 Resume
    EZ Boot
    Magic Flash
    Magic Health
    Magic Screen
    |
    |

KYMCO MXU 150
  • Yarbay
    12311 Mesaj
    Yalnız arkadaşım AGP slotu derken AGP 8X'den bahsetmiyorsundur inşallah.Senin dediğin kartı benimde gözüm tuttu.Yalnız eğer AGP 8X'ten bahsediyorsan ben alamam.Çünkü benim alacağım anakart PCI-Express 16X.

Birde arkadaşlar acaba biraz da ben para biriktireyim mi; Asus anakartı almak için?Birde arkadaşlar anakart olarak o kadar para vermişken bir de Abit Fatality AN8'i düşüneyim mi?Sizce bu kart nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 18 Mayıs 2005, 15:11:05 >
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
üniversite
Masal
son dakika
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,897
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.