Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
25
Favori
74.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    GIGABYTE GA-AX370-Gaming 5 AMD X370 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.)Mhz Anakart ile
    ASUS CROSSHAIR VI HERO AMD X370 AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.) MHz Anakart anakart arasında ciddi bir fark var mı? 1800x sistem toplayacağım ama hangisi karar veremedim.

• Unity3D, PS, AI, Visual Studio, Android Studio, After Effect, Audiotion kullandığım programlar. Build süreleri saç yolduruyor bana.Şöyle bir liste hazırladım ve 8100lira tutuyor, ekran kartı ve işlemci soğutucusu hariç. Sizce fazla mı uçtum. Bazen diyorum ne gerek var al bi 6-7k ya laptop geç. En son 10 yıl önce bi hp aldım ve hala onu kullanıyorum :)

AMD Ryzen 7 1800X Soket AM4 3.6GHz - 4.0GHz 20MB Önbellek 95W 14nm İşlemci - 2.334TL
    GIGABYTE GA-AX370-Gaming 5 AMD X370 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.)Mhz Anakart - 1.094TL
    CORSAIR 32GB (2X16GB) DOMINATOR Platinum DDR4 3200Mhz CL16 Dual Ram Kit - 1.363TL
    Samsung 500GB 960 EVO M.2 Sata NVMe SSD (Okuma Hızı 3200MB / Yazma Hızı 1800MB) - 1.235TL
    CORSAIR RMx SERİSİ 80PLUS GOLD 1000W FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - 1.067TL
    COOLER MASTER MASTERCASE MAKER 5 MidT ATX MODÜLER KASA - 1.081TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: evren87speed

Merakla takip ediyorum incelemeleri.1-2 ay içinde bende 1800x li sistem toplama düşüncesindeyim.(6900k ya para yetmeyeceğinden 6700k ile render'a kalacaktım iyiki beklemişim )

Yalnız bi üstte mesajda 4.1 Ghz sabitledim demişşiniz.Ekte yanlış anlamadıysam tüm çekirdeklerde 4.1 ulaştınız.Şimdide 4.2-4.3ghz olacak.(bunu bazı yerlerde tüm çekirdekler 4.1ghz çıkmıyor gibi (xfr) bişeyler gördüğümden soruyorum ve asus harici anakartlarda da x370 lerde bu o.c değerleri nasıl olacak bekliyorum.emeğinize sağlık

evet tum cekırdeklerı 4.1Ghz de denedik, xfr'ı kapattık, manuel olarak ayarladık, bu şekilde perf. daha ileriye gidiyor

msı ın anakartları geldiğinde onları test edip paylaşacağım

X370 Crosshair VI Hero oc yonunden iyi bir anakart ama henüz anakart için yorum yapmak benim açımdan erken, firmaların bios destekleri de bu durumu belirleyecek, bir süre sonra anakartların durumları netleşmiş olur

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLogic

Unity3D, PS, AI, Visual Studio, Android Studio, After Effect, Audiotion kullandığım programlar. Build süreleri saç yolduruyor bana.Şöyle bir liste hazırladım ve 8100lira tutuyor, ekran kartı ve işlemci soğutucusu hariç. Sizce fazla mı uçtum. Bazen diyorum ne gerek var al bi 6-7k ya laptop geç. En son 10 yıl önce bi hp aldım ve hala onu kullanıyorum :)

AMD Ryzen 7 1800X Soket AM4 3.6GHz - 4.0GHz 20MB Önbellek 95W 14nm İşlemci - 2.334TL
    GIGABYTE GA-AX370-Gaming 5 AMD X370 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.)Mhz Anakart - 1.094TL
    CORSAIR 32GB (2X16GB) DOMINATOR Platinum DDR4 3200Mhz CL16 Dual Ram Kit - 1.363TL
    Samsung 500GB 960 EVO M.2 Sata NVMe SSD (Okuma Hızı 3200MB / Yazma Hızı 1800MB) - 1.235TL
    CORSAIR RMx SERİSİ 80PLUS GOLD 1000W FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - 1.067TL
    COOLER MASTER MASTERCASE MAKER 5 MidT ATX MODÜLER KASA - 1.081TL

eğer perf. odaklı bir seçenek arıyorsanız laptop masaustu sistemler karşında pek mantıklı bir seçenecek değil

belirlediğiniz parçalar iyi görünüyor, fiyat bütçenizi aşma ihtimali varsa bile her parçada değişiklik yaparak maliyeti belirli bir noktaya kadar indirebilirsiniz, perf. kaybınız da fazla olmadan revize edebilirsiniz parçaları

• windows'u da "dengeli"deyse performans moduna alırmısın hocam, ramleri manual olarak 3.000mhz'e çıkarsaydın çok iyi olacaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

windows'u da "dengeli"deyse performans moduna alırmısın hocam, ramleri manual olarak 3.000mhz'e çıkarsaydın çok iyi olacaktı.

dual channel da 3000Mhz kullanımı için base clock üzerinden denemeler yapacağız yarın muhtemelen

single channel da 2933Mhz de stabil çalıştırabildik, yeni bios lar gelene kadar direk bellek değerlerini girerek çalıştırmak bir zor şuanda

win 10 üzerinden test ediyorum perf. modunda
  • Hocam incelemeler için teşekkür ederim. Detayları beklmedeyiz. Benim bireysel bir isteğim olacaktı eğer size de uyar ve vaktiniz olur ise gigabyte ve asusun ses özelliklerine de bakmanız mümkün müdür ? Bariz bir üstünlük var mı yada atıyorum gigabyte daha iyi ses verdi gibi detayları da testlerden sonra paylaşabilirseniz sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nrk58

Hocam incelemeler için teşekkür ederim. Detayları beklmedeyiz. Benim bireysel bir isteğim olacaktı eğer size de uyar ve vaktiniz olur ise gigabyte ve asusun ses özelliklerine de bakmanız mümkün müdür ? Bariz bir üstünlük var mı yada atıyorum gigabyte daha iyi ses verdi gibi detayları da testlerden sonra paylaşabilirseniz sevinirim .

fırsat bulursam hem arayüz yazılımı hemde iyi bir kulaklık ile deneme yaparım sizin için
  • AMD Ryzen 7 1800X - Asus X370 Crosshair VI Hero

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 5 Mart 2017; 0:47:2 >

• F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    Hocam Gigabyte anakartlarda işlemci frekansı için bclk ayarı yapabiliyormuşsunuz. Şu anda elbette birçok kişi uğraşıyordur ancak Bclk ile ne çıkarılabileceğine dair hiçbir fikrimiz yok. Anandtech forumunda bazı OC'ciler aynı enerji sarfiyatında en az 300 Mhz daha kazanılabileceği yönünde fikir beyan etmiş. Ancak neyi baz alarak konuşuyorlar bilmiyorum. Gigabyte aorus varsa örneğin elinizde uğraşırsanız harika olur.
  • bu işlemci test işlemcisi falanda değil bildiğimiz son kullanıcıya gönderilen işlemci 4.1 ghz de 1800 puanı zorlamış multide valla helal olsun amd 1700x ön siparişi vermiştim bende onunda testlerini bekliyorum.
  • F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    Ellerine sağlık fatih hocam böyle bir inceleme arıyordum Allah razı olsun. bende ilerde AMD Ryzen 7 1800X ve Asus X370 Crosshair VI Hero ile 7 yıllık sistemi yenilemek istiyorum ileride bu sisteme ram sıvı soğutucu tavsiyesi de yaparsanız çok memnun olurum ayrıca Anakart nasıldır iyi yada olumsuz yorumunuzu da bekliyorum son olarak oyunculara komik gelebilir ama ben ETS 2 oynarım genelde ve bu işlemci anakartta nasıl bir fps verir onu merak ediyorum malum benim sistem 7 yıllık AMD x4 965 2 dakikada olsa bu oyuna da bakarsanız çok makbule geçer. tekrar teşekkür ederim kolay gelsin.

EKLEME: hocam birde anakarta ek 4 pin güç girişi gelmiş buna da güç bağlamak şart mı?
    ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Mart 2017; 4:21:59 >

• AMD yetkilisi asus zen boardların biosu sıkıntılı olduğunu, olması gerekenden daha düşük performans verdiği söyledi. MSI'da da bu sıkıntı varmış son bios update ile düzeltildiğini belirtti. Giga ve asrock sıkıntsız diyor, testleri gaming 5 ile yaparsanız daha iyi olur.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    bence hepsiyle yapar çünkü herkes gigabayte asrock almayacktır
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam Ryzenler hayal kırıklığı(!). Boşver takılma sen bunlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

Hocam Ryzenler hayal kırıklığı(!). Boşver takılma sen bunlara.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla msi de z270 chipsetinde gaming m7 modelinde de 8+4 pin var yanlış hatırlamıyorsam kitapçığında 35.sayfada sistemin stabil çalışması için 8+4 pin şeklinde bağlanması gerektiği yazıyordu.
  • ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

Daha yüksek RAM hızının fayda göstermesi daha çok Witcher 3'e özgü bir şey, Ryzen değil.
    Intel çiplerinde de Witcher 3 daha hızlı RAM'den fayda görüyordu.

Ryzen diğer oyunlarda, RAM hızın çok aşırı düşük olmadığı sürece pek bir fayda görmüyor.
    https://www.computerbase.de/2017-03/amd-ryzen-1800x-1700x-1700-test/4/#diagramm-performancerating-fps-speicherskalierung

• Süper bir inceleme oluyor, takipteyiz.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.