Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
25
Favori
74.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)
    ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

Yeni anakartlarda ulaştı
    yarın zaman ve fırsat olursa yeni anakartlar ile de denemeler yapacağım

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 4 Mart 2017; 3:48:45 >

• elinize sağlık

asrock da hocam lütfen

birde size zahmet.b350 gaming 3 çalışır halde iken ledlerin fotografını atabilir misiniz merak ediyorumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrT4ngo -- 4 Mart 2017; 6:11:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    bekliyoruz fatih hoca incelemeleri.. aklıma gelmişken sorayım.. tek çekirdeği 5 ghz yapıp diğerlerini default yapabiliyormuyuz?.
    Yani core 1 5 ghz core2-3-4-5-6-7-8 4 ghz gibi...
  • bu işlemcilerin kimisi çin malı kimisi malezya malı. :/
    Fatih hocam,

Elinizde ram olarak ne var bilmiyorum ama 2400 mhz ile 3400/3600 mhz ram okuma ve birkaç uygulamada farkını gösterebilirseniz iyi olur. 3600 mhz ram çok fark yaratıyor mu veya cl süreleri nasıl etki ediyor görmüş oluruz. Zira yeni bir teknoloji yıllardır süregelen sorunu değiştirmiş mi görmüş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Fatih hocam,

Elinizde ram olarak ne var bilmiyorum ama 2400 mhz ile 3400/3600 mhz ram okuma ve birkaç uygulamada farkını gösterebilirseniz iyi olur. 3600 mhz ram çok fark yaratıyor mu veya cl süreleri nasıl etki ediyor görmüş oluruz. Zira yeni bir teknoloji yıllardır süregelen sorunu değiştirmiş mi görmüş oluruz.

corsair vengeance 2400 ve 3000mhz bellek var , farkları da test edeceğim muhtemelen AIDA64 üzerinden sonuç paylaşarım
    Fatih'im Slm.

Biliyorum oldukça yoğun ve uzun sürecek incelemeler yapacaksın. sonuçları herkes gibi bende merakla bekliyorum..

Özellikle oyun tekstlerinde 2K ve 4K da GPU darboğazı yaşandığından CPU ların hepsi aynı seviyede performans veriyor.. özellikle 1080p de aradaki farklar ortaya çıkıyor..

Oyun testlerinde eğer mümkün ise 2K - 4K testlerini SLI yaparak incelermisin..

Teşekkürler, kolay gelsin dostum..

https://www.youtube.com/watch?v=i2lNWzC1tkk&t=83s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 4 Mart 2017; 13:17:46 >

• Kolay gelsin hocam,
    Bu yeni seride tarafsız birisinin bu incelemeli yapması cok guzel.
  • Hocam testleri 720p'de de yapar mısınız? İşlemcilerin düşük çözünürlükte daha çok zorlandıklarını düşünürsek salt işlemci gücünü daha net görebiliriz sanıyorum. Yanlışsam düzeltin.
  • Pratikte kullanılmayacak birşeyin test edilmesine gerek yok. 800 x 600 Low da Intel 5 kat fazla fps verse bunun pratik olarak kullanıcıya katkısı nedir, biri izah ederse sevinirim.. Tabii bu çözünürlükte ve Low da pyun oynarım diyen varsa o ayrı ona sözüm yok..

• Test sistemi AMD Ryzen 7 1800X ve Asus X370 Crosshair VI Hero ile revize edilmiştir.

Sistem belleği Corsair Vengeance 8x2 16GB - @2666Mhz olarak test edeceğim

Asus X370 Crosshair VI Hero Bios sürümü ''5704 Beta'' sürümü yükseltilmiştir

AMD Ryzen 7 1800X - 4.1 Ghz'e sabitlenmiştir

Cpu-Z Benchmark

Cinebench R15 Benchmark

Frybench / Fryrender Benchmark

• Hayırlı olsun hocam anakartın daha yeni biosu var (BIOS 5803) overclock için daha iyi olabilir aşağıdaki linkten indirip test edersiniz kolay gelsin

http://www.overclock.net/t/1624603/rog-crosshair-vi-overclocking-thread
  • Takip edelim. Süper konu.

• Emeğinize sağlık. Konuyu takipte kalalım.
  • cpu-z'de validasyon alip bu basliga gonderirseniz hemen ekleyebilirim en iyi ucuncu sira ilk ikisi zaten cok cekirdekli xeon.masaustu islemcisi olarak forumun en iyi degerini almissiniz.

https://forum.donanimhaber.com/cpu-z-1-7x-benchmark-sadece-validasyon--109123609

ayrica ryzen'in gucunu tahmin edebilmek icin gecen sene actigimiz bu basliga da bekleriz.

https://forum.donanimhaber.com/amd-ryzen-vs-i7-6900k-blender-testi--122551818

• quote:

Orijinalden alıntı: solid

Hayırlı olsun hocam anakartın daha yeni biosu var (BIOS 5803) overclock için daha iyi olabilir aşağıdaki linkten indirip test edersiniz kolay gelsin

http://www.overclock.net/t/1624603/rog-crosshair-vi-overclocking-thread

teşşekur ederim 5803 e update yaptım, duruma göre sonuçları tekrarlayacağım muhtemelen..

• quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

cpu-z'de validasyon alip bu basliga gonderirseniz hemen ekleyebilirim en iyi ucuncu sira ilk ikisi zaten cok cekirdekli xeon.masaustu islemcisi olarak forumun en iyi degerini almissiniz.

https://forum.donanimhaber.com/cpu-z-1-7x-benchmark-sadece-validasyon--109123609

ayrica ryzen'in gucunu tahmin edebilmek icin gecen sene actigimiz bu basliga da bekleriz.

https://forum.donanimhaber.com/amd-ryzen-vs-i7-6900k-blender-testi--122551818

yarın 4.2- 4.3Ghz bandını deneyeceğim, sorun olmazsa direk yeni değerlerle alıp gönderirim..

• Hocam sar oradan bir 1800x :)

Sizce hangi alakart en iyisi? Ben çok uzun süre kullanıyorum ( 2500k sistemim var 2011 de toplamıştım ) bu nedenle fiyat sorun değil, on board ses kartı önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Hocam sar oradan bir 1800x :)

Sizce hangi alakart en iyisi? Ben çok uzun süre kullanıyorum ( 2500k sistemim var 2011 de toplamıştım ) bu nedenle fiyat sorun değil, on board ses kartı önemli.

bu soruyu yanıtlamak suan için erken sayılır, platform çok yeni anakart bios' larının biraz daha olgunlaştıktan sonra bu soru cevaplarını bulmaya başlar, henüz msı 'nda x370 'li anakartları piyasada değil

biraz daha zaman gerekiyor
    Merakla takip ediyorum incelemeleri.1-2 ay içinde bende 1800x li sistem toplama düşüncesindeyim.(6900k ya para yetmeyeceğinden 6700k ile render'a kalacaktım iyiki beklemişim )

Yalnız bi üstte mesajda 4.1 Ghz sabitledim demişşiniz.Ekte yanlış anlamadıysam tüm çekirdeklerde 4.1 ulaştınız.Şimdide 4.2-4.3ghz olacak.(bunu bazı yerlerde tüm çekirdekler 4.1ghz çıkmıyor gibi (xfr) bişeyler gördüğümden soruyorum ve asus harici anakartlarda da x370 lerde bu o.c değerleri nasıl olacak bekliyorum.emeğinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.