Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8700k 5 ghz sabit çalişmıyor.4,6 ghz onun en iyi olduğu yer.2700x'de ise ben en fazla 4,35 yapabildim, fakat stabil çalışmıyor.en fazla 4,3 yapabiliyorsun.
  • Oyun için 2600 mü yoksa 1500x mi dostlar. Teşekkurler. Son olarak elimde 4x4 ddr3 ram var kaça okutabilirim ona göre ryzen e geçiş yapacam.

Fiyatlari bilen varsa 2. el Bu parçalarin fiyatlarini yazarmisiniz ? Teşekkurler.

Fx6300

Gigabyte-970a-ud3p

4gb gskill 1600 mhz cl9 ram

4gb kingston 1333 mhz cl9 ram

2x4gb hi-level 1333 mhz cl9 ram

hepsini uc assaagi 5 yukari ne kadara satabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle 2600...

@Glorfindel1907;

https://forum.donanimhaber.com/dh-foruma-ozel-i7-8700k-vs-ryzen-7-2700x-vs-i5-8400-vs-ryzen-5-2600-kullanici-incelemesi--135090305

Hocam şu incelemeyle birlikte beni de 1700'den çıkarıp 2700X'e eklerseniz sevinirim.
  • Biraz daha kullanıcı geldiği zaman güncelleyeceğim konuyu tekrardan arkadaşlar
  • BAUHANK B kullanıcısına yanıt
    biosu fabrika çıkış haline getirip yada bios güncellesi yapıp deneyin.
  • amd ryzen 2600x ile açılışı yaptım ama 3 gün sürdü macera , fan devir bozukluğundan garantiye yolladım inş 0 ile değişirler.
  • 1600x - Gigabyte B450 Aorus Pro

2600 alayım dedim ama 1600x i uygun fiyattan bulunca alıverdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • veni60 kullanıcısına yanıt
    Anakart ne
  • Dun ryzen 2700 geldi. Ryzn 1600den gectim. Anakart asus c6h. Noctia u12s sogutucu var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Anakart ne
    asus tuf x470 plus gaming
  • Arkadaşlar ryzen 1500x ile 1070ti darboğaz yaparımı işlemci overclok ile 4.0 ghz çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sistemine win 7 32 bit kurmayı deneyen oldu mu?bazı eski donanımları kullanabilmek için kurmak istiyorum ancak kısıtlı mı değil mi bilemedim.
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    Kurulmuyor 4 gün uğraştım imzamdaki sistemde.
    edit: usb öncesi klasik soketli ise mouse ve klavye girişlerin büyük bir ihtimalle kurarsın ama bug çok olur: uğraşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 25 Eylül 2018; 19:16:53 >
  • Merhaba; nightsniffer'dan yardım alarak sistem kurdum.

Her ikisi de 2 adet r5 2600 (stok soğutucu ile kullanacağım), Asus TUF B450 Plus Gamnig anakart.

Başka bir bilgi gerekli mi?
  • Arkadaşlar yahu ben buna win 7 64 bit kuramadım, netten baktım ve win 10 kurmalıymışım.

Win'i usb flash dan kurmak istiyorum, bana yardımcı olur musunuz?

Ayrıca, sözüm ona anakart üreticisinin listesindeki ram'leri aldım. GSkill trident z, 3000mhz, sistemde 2133 olarak görülüyor. Anakartın biosuna tam hakim olamadım çünkü beklemediğim bir sorunla karşılaştım. Beni çok uğraştırdı ancak sonunda çözdüm. Vel hasılı bu ram'leri kendi hızında nasıl kullanabilirim?

Yardımcı olursanız, memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

Arkadaşlar yahu ben buna win 7 64 bit kuramadım, netten baktım ve win 10 kurmalıymışım.

Win'i usb flash dan kurmak istiyorum, bana yardımcı olur musunuz?

Ayrıca, sözüm ona anakart üreticisinin listesindeki ram'leri aldım. GSkill trident z, 3000mhz, sistemde 2133 olarak görülüyor. Anakartın biosuna tam hakim olamadım çünkü beklemediğim bir sorunla karşılaştım. Beni çok uğraştırdı ancak sonunda çözdüm. Vel hasılı bu ram'leri kendi hızında nasıl kullanabilirim?

Yardımcı olursanız, memnun olurum.
    anakart diyorsun da marka yok tam bilgi verirsen yardımcı olunur w7 kurulmuyor bu sisteme kurulsa da sorunlu oluyor

• Yukarıda yazmıştım, asus TUF B450 plus gaming
  • aalpan A kullanıcısına yanıt
    ram uyumu için son bios yüklü değilse onu yükle yüklüyse DOCP standardı seç biosda ram mhz neyse onda çalışır
  • Ona bir bakayım sitesinden, eski bios sürümü ise bakalım nasıl yükleniyor, öğreneyim. Teşekkür ederim.

Dediğiniz ayarı gördüm ancak yabancısı olduğum için dokunmamıştım, onu da yapayım, bu bilgi için de tekrar teşekkür ederim.
  • aalpan A kullanıcısına yanıt
    tamam bak eskiyse yükle bios flasha at pc ye tak biosa gir yukarda tool menüsü var onu seç orada bios yükleme var kolay docp örnek benim bios resmini koyuyorum

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.