Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (281. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yanlış bilmiyorsam sizin anakartın mosfetleri hem yetersiz hem soğutmasız. Ben 1600x i 3.95 ghz de çalıştırmak için 1.425 volt veriyordum. İşlemciniz muhtemelen daha fazla güç talep ediyor. Ama mevcut anakartınızla çok zorlamanızı tavsiye etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Surpentor kullanıcısına yanıt
    ilginç anakartın tavsiye edilen A2 B2 dir ve kitapçığında yazan görseli paylaştım olmuyorsa bir sorun var gibi

yada bios güncel değilse onu deneseydin ramleri göndermeden önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Aralık 2019; 4:46:8 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Normalde öyle olması lazım ama asus'u aradım onlarda A1 ve B1 dedi.

Abba 1005 yüklü ondan öncede denedim gene olmadı.

• Surpentor kullanıcısına yanıt
    halt etmiş asus m.h ne bakma bir halt bildikleri yok
    Mito abiiii, bir de gigabyte ı arayaydı, onlar doğrusunu söylerdi .

• Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    O zaman çok da zorlamamak gerek 3.7 de uslu uslu takılalım. Birkaç aya 3600 e geçerim diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba hocam,
    2 aydır 2700x ve Asus tuf b450-plus gaming kullanıcısıyım. Konuya ekleyebilirsin, teşekkürler.
    aynen söylerdi
  • AMD Ryzen 9 3900x ve ASUS ROG Crosshair VIII Formula kullanıcısıyım.

Anakartın internet sitesinde SATA sekmesinde RAID sürücüleri ve RAIDXpert2 diye bir uygulama var. Ben aynı zamanda Intel kullanıcısıyım. Intel sistemlerde RAID yapılmasa da Intel Rapid Storage Technology'nin yüklenmesi gerekiyor. Şimdi ben RAID yapmayı düşünmüyorum. RAID sürücülerini ve RAIDXpert2 uygulamasını kurmalı mıyım?

BIOS'ta AHCI yerine RAID seçilince SATA portuna bağlı tüm cihazlar Windows'ta kayboluyor. RAIDXpert2 uygulaması kurulumu sırasında AMD AHCI Compatible SATA RAID Drivers diye bir şey (veya buna benzer bir şey) yüklüyor. SATA cihazlarını böylece kullanabiliyorum. Dediğim gibi RAID yapmayı düşünmüyorum. AMD de Windows ile gelen standart SATA sürücülerini kullanıyor. Bu şekilde bir sürücü kurulumu yapmam mantıklı mı? Avantaj veya dezavantajı olur mu?
  • feanor86 F kullanıcısına yanıt
    raid yapmayacaksan niye kuracaksın ki? tabi ki kurmana gerek yok artı neden raidi seçiyorsun tabi görünmez çünkü raid kurulum yapmamışın. bırak ahcı de kalsın en doğrusu o bu arada anakarttan memnun musun wifi modeliydi sanırım?
    Anakarttan çok memnunum. Evet Wifi modeli. Fiyat biraz yüksek ama şu ana kadar kullandığım en kaliteli anakart diyebilirim.
  • feanor86 F kullanıcısına yanıt
    aynen güzel kart ama fiyatından dolayı pek kullanan yok
    Aramızda para toplayakta alalım sana bi tane, benden 10 tl çalışır . Es kaza amd 1800x gibi bir işlemci çıkardı, koca am4 serisini bir işlemci ile yiycen. Ben bile bulup buluşturup 3600 + x570 yaptım .
    senin gibi giga alacağıma 1. nesilde kalırım daha iyi 3600 alırsın tabi kış geldi baktın doğal gaza zam geldi onu kısıp pcyi açıp evi ısıtacan intelcilerin yaptığı gibi
    Fx 8320 (4.4 4.5 ghz) varken dediğini yapıyordum, sıcacık oluyodu odam . Ryzene geçtiğimden beri üşüyom ustam, ellerim titriyo, şunları yazmak için bile burnumu kullanıyorum . Lam nesi varmış giganın, mis gibi anakart, tamam b450/x470 de kötü başı dağıttı ama x570 de baya toparladı. Giga sayesinde yıllardır fan kontrolcü kullanmıyorum. Asus 3 pin fanları kontrol edemezken ben giga ile profil oluşturuyordum. Bide yaşlanmayaydık iyiydi
    hehe sen öyle kendini avut bak alt konuyu oku ne diyo asus neyi kontrol etmiyormuş ben nasıl 15 yıldır kontrol ediyorum takarsın cpu soğutucuyu çalışır autoda bunun nesini kontrol edeceksin
    https://forum.donanimhaber.com/amd-ryzen-r5-3600-isinma-sorunu--141299653-2#141306609

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Aralık 2019; 1:52:57 >

• x470 gaming plus ile mart ayındaki bios'a sorunsuz döndüm, flashback falan yok bios'da. 2xxx serisi kullanıp eski bios'a dönmek isteyenler dönebiliyor direk yani. daha önce sormuştum downgrade yapılmıyor denmişti o yüzden yazdım.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    sürüm notlarında öyle yazıyordu demek ki 3000 serisi içinmiş.neden mart biosuna döndünüz baya eski?ben x470 prime pro ile 2700x kullanıyorum 1.0.0.4 son bios bir problem görmedim.
  • Merhaba; bende şu şekil bir problem oluştu. Direk size cevap değilde sorun yaşayan olursa diye yazmak istedim. Rog cross hair 7 hero ile şuan ryzen7 3700x takılı sistemde öncesinde 2700x takılı iken veya 3700x'i taktıktan sonrada problem yoktu. g-skill 3200 cl14 ramleri 3600mhz'de kullanıyordum. Fakat son 2 bios güncellemesinden sonra ramler sadece xmp profili'nde çalışıyor. Ve ben 2-3 bios geri dönsemde artık ram'e xmp harici oc yaptırmıyor. (He ramler anakart'ın onaylı ram listesinde yok. ) (ramler bunlar  F4-3200C14D-16GTZRX )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKREPXX -- 21 Aralık 2019; 18:14:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.