Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (279. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Duyanda predator ırkı gigabyte yüzünden yok oldu sanır . Gemilerin ana bilgisayarında gigabyte kartlar kullanmışlar, o yüzden çakılıp yok olmuşlar .

Dediğim soğutucunun am4 desteği vardı da, Türkiye distribütörü olmayınca temin edememiştim. Noctuanınkini inventusdan alıverdim. Sıvı soğutmalara bi türlü ısınamadım, piyasadan kalkmadığı sürece hava soğutmaya devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    tamam işte batan gemi görürsen anla ki kartı gigadır

valla sıvı kalkar hava soğutucu kalkmaz hiç gelemem pompa ne zaman geberecek yada ya patlarsa sitesine bunu seven kullansın ben hava soğutucumla mutluyum taktım mı 10 yıl çalışır yemişim sıvının görselini
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bir ara full metal züper soğutuyo diye bir soğutucudan bahsetmişlerdi (hava soğutma). Dandik intel, ryzen soğutucuları kadar birşeydi, sonra bir firma satın aldı kayboldu gitti. Hatta sonra thermaltake benzer bir soğutucu çıkardı, performansı rezildi. Vadettikleri gibi bir soğutucu yapsalardı, 32/64 işlemcileri bile 500 gr lık bir ürünle (taş çatlasın 750 gr) soğutabiliyor olacaklardı. Gerçi noctuanın 12 lik son çıkardığı soğutucuda, çift kuleli (nhd14 15) soğutucular kadar iyiydi. Emme fiyatlar sıvı soğutma ile yarışıyor.

valla bana 12 se olan yetiyor 1800x de 3000 serisinde ne yapardı bilemem ama gördüğüm 3000 serisi sıvıyı bile beğenmiyor 4000 serisi de böyle olursa sanırım işlemci falan almam 1800x ölene kadar
    Senin soğutucu 3950x e bile yeter. 4000 de heral thermal olarakta olaya bir el atarlar. Yoksa anlık sıcaklık şoklarıyla benim soğutucu bile 80 dereceyi rahat geçiyor. Manuel oc ile dizginledim ovlanı . Yoksa benim 4150 mhz için verdiğim 1.3 volt yerine anakart 4000mhz için 1.35 volt veriyor. Tamam boost hızında çoşmasını anlarım ama all core için 1.35 çok.

1.35 benim işlemcide dert değil zaten anlık 1.5 yapıyor bazen all core anlamam valla öğretirsin bir ara ama ben anlık 3000 serisindeki gibi ısı coşması görmedim 1800x de umarım 4000 serisinde hallederler bunu
  • Ya ben bir anlık gaza gelip Corsair Crystal 680x aldım. Acaba bu kasa 3950xli sistemi içine sığdırabilir mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

Bu mesaj silindi.
    Şikayet ettim sizi. Ama pek sonuç alacağımı zannetmiyorum. Haber editörünün arkadaşı/tanıdığı olmanız size bu şekilde konuşma hakkı vermez. Overclockda dünya rekorunu bırakın galaksi rekorunu da kırsanız bu sizi haklı çıkarmaz. Yanlış anlamışım deyip kapanacak bir konuda boş yere konuşmuşsunuz. Karşınızdakini ezmeye çalışmayın. Umarım demek istediklerimi anlamışsınızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesca -- 16 Aralık 2019; 9:45:24 >
  • aesca kullanıcısına yanıt
    o hakkı veriyor maalesef takılmayın durum açık kıdemliler yeri burası boş verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Aralık 2019; 9:55:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

Ya ben bir anlık gaza gelip Corsair Crystal 680x aldım. Acaba bu kasa 3950xli sistemi içine sığdırabilir mi
    ne koyacaksın ki içine 2 sistem koymayacaksan yeter alt linkte incelemesi var direk videosunu koyardım da şimdi yine site reklamı deyip ceza verirler Bana https://www.youtube.com/watch?v=kCJl73shVdg

NOT: dikkat sayın admin reklamla işim olmaz amaç sadece yardımdır babamın sitesi değil hiç biri ki reklamını yapayım iyi süzünüz bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Aralık 2019; 9:56:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Başka bir konuda cevaplamıştım ama yine yazayım, dikkat edeceğiniz şey chipset değil , vrm olsun. No way out un yazdıkları duruyor olsaydı daha kolay karar verirdiniz. Ama az bir araştırmayla hangi anakart hangi sıcaklığa kadar sorunsuz ne kadar güç sağlayabiliyor öğrenebilirsiniz.
    Diğer konu yeri değildi sanırım hocam tekrar yazdım sağolasın. Normalde aklımda asus prime x570 pro var bütçeye göre biraz daha uygun yollu bşy düşünebilirim diye bilgi almak istedim teşekkür ederim.

• Hocam gigabyte ve asusun genel olarak x570 serisi kaliteli bileşenlerden oluşuyor. Hatta asusun bazı modelleri (tuf) vrm olarak üst sınıf anakartlarla kapışacak kadar iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Hocam gigabyte ve asusun genel olarak x570 serisi kaliteli bileşenlerden oluşuyor. Hatta asusun bazı modelleri (tuf) vrm olarak üst sınıf anakartlarla kapışacak kadar iyi.
    Asus diyorsun yani o zaman birde gigabyten dual bios olması cazip kılıyor sanırım. Benim öncelikle istediğim özellik cf iki pcie slotunfa x16 olması genelde 2. Slot x8 değerinde oluyor asus prime x570 pro nun iki slotuda yanlış bilmiyorsam x16 çünkü ileride cf yapmak istiyorum.

• 1.0.0.4b biosunu yükledik 1.0.0.5'e kadar rahatız demeyin yeni bios çıkmış mı diye kontrol edin.benim anakarta çıkmış ve bir iki seçenek gelmiş biosa.şu anakartın fanını standart turbo silent diye ayarlayabiliyoruz artık ve iki tane pcie ile ilgili ayar gelmiş.biraz ayar yaptım boşta sıcaklık 34 35'ten 31'e düştü ve ryzen masteri açar açmaz çekirdekler uyku konumuna geçiyor önceden bekliyorduk ve 0.9v ile başlıyordu anlık voltaj şimdi 0.2 0.3 falan oluyor.
  • Cf , sli gibi teknolojilere çok hakim değilim. Ama yanlış bilmiyorsam ryzen serisinde cf de en fazla 8x - 8x şeklinde oluyor. Fiziki olarak 2 adet 16x yuva olsada 8x - 8x şeklinde bölünüyor. Amma velakin pcie 3.0 16x = pcie 4.0 8x olduğu için pcie 4.0 destekli ekran kartı (5700xt gibi) ile yapılan cf de bandwith kaynaklı bir kayıp olmayacaktır.

Her ne kadar gigabyte kullanıcısı olsamda f/p oranı asusta daha iyi diye biliyorum. X570 tarafında aynı paraya daha sağlam vrm yapılı asus anakart alınabiliyor.

Bu kasa çok hoşuma gidiyor fiyatı düşerse alacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bir akıl diyor git 1600-1700 tl ye ryzen 5 1600 al,guzel bir anakart,birde 3200 mhz ram al bir iki sene takıl.sonra ikinci elde 3700x filan dusurup gittigi yere kadar kullan diyor bakalım ne zaman yapacagım.elimde ki hali hazır sistem ikinci el hic etmezse 800-900 tl ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmyo31 -- 16 Aralık 2019; 17:34:38 >

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Evet 2x8 şeklinde ramlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YLCN kullanıcısına yanıt
    gmyo31 G kullanıcısına yanıt
    @-YLCN umarım düşer alırsın ama lanet dolar sayesinde eski modeller bile düşeceğine artıyor

@gmyo31 düşünce mantıklı ama 2 yıl sonra 3700 mantıksız çünkü 4000 serisi piyasada olur artı am5 bile çıkabilir
  • 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.