Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında sıcak değiller, boşta 38-45 arası gidip gelen oddyseyde bile 57 58 derece gördü en fazla ortalama 52 53 dü. Boştaki voltaj yüksek olduğu için öyle oluyor. Sebebi steam ve geforce experience diyorlar.
  • herrfatih kullanıcısına yanıt
    ne bileyim hocam tamam güçlü işlemci de boşta bari 25 30 c olsun bakın benim boşta şuan 25 30 arası gidip geliyor
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Boşta voltaj sorununu çözenler var ama ben pek uğraşmadım, milletin 3900x'i boşta 0.800 28 derece redditte.
  • herrfatih kullanıcısına yanıt
    öyle olsa tamam inşallah yazılımsaldır
  • merhaba arkadaşlar.yakın zamanda yeni bir sistem topladım(3600 işlemci,msi b450 tomahawk,corsair 2x8 3000 mhz ram,saphire rx5700,corsair ws 650 güç kaynağı) ancak yaşadığım bir sorun var,kimi zaman gün aşırı oluyor kimi zaman 3-5 günde bir denk geliyor.yaşadığım sorun şu: sistemi bir gün sorunsuz açıyorum işim bitince kapatıyorum,ertesi gün tekrar açmak istiyorum power tuşuna basıyorum fanlar vs dönüyor,ancak anakartın üzerindeki cpu led'i kırmızı uyarısı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor.bunu düzeltebilmek içinde bios pilini çıkartıp takmam gerekiyor.bu sorununun nedeni ne olabilir acaba? (bios üzerinde yaptığım tek şey xmp açmak (rami 3000 mhz yapmak için) vede işlemciyi 3.6dan otomatik 4.2ye kadar çıkartmak (voltajla vs oynamadım hiç) sorununu nedenini ve çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    bioss güncel değilse onu deneyin işlemci oc yi autoya alın yani oc yi iptal edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Kasım 2019; 17:28:32 >
  • 3700xden 3600gectik. Bakalim oyunda fark hissetcem mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Msi da ramleri 2 ve 4. Slota takın.

Soğutucu montajını kontrol edin.

Biosu güncelleyin.

Cmos clear yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Kasım 2019; 18:51:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bios güncel.dediginiz gibi auto olarak ayarladım.bir kaç gün bu sekilde kullanıp gözlem yapayım o zaman

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Bios güncel.ramler dediğiniz gibi 2ve 4uncu slottaydi sanırım (yarın eve geçince bakarım) soğutucuyu kontrol ettim bir sıkıntı yok gibi (sıcaklıklar normal en azından) işlemciyi 4.2ye çıkartan ayarı iptal ettim 3,6 olarak deneyip gozlem yapayım) cevapladiginiz için teşekkürler

aynen stok ayarda bir deneyin yine yaparsa birde ramleri xmp den çıkartıp deneyin. ramler 2-4 slot doğru bu arada
  • 1.2v ile 3.9'a sabitledim kullanıyorum artık.
  • slmlar benim r5 3600 core performance boost ve precision boost overdrive açık xmp açık her şey açık anlayacağınız.. fakat işlemci 4.1ghz üstüne çıkmıyor napabilirim.. anakart gigabyte b450m s2h bios f42a, amd bi ara bu problemden dolayı bios güncellemesi vercez demişti ne oldu o iş?
    manuel oc yapmadım ve ryzen master yüklü bu arada.

• Normal. 4200anlık düşük yükte çıkacağı değer oyunda 4100e çıkıyorsa çok iyi hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 4 Kasım 2019; 1:55:24 >
  • nasıl yani, oyunda 4.2 olmayacaksa ne zaman olacak ki?
    yanlış anlamayin bilmediğimden soruyorum.
    bir de bu islemcinin silikon kalitesini nasıl anlarım anakart ayarları çok karışık karışık geldi yok mu şöyle elle 1.325v yazayım, frekansa da 4.2 yazayım

• silikon kalitesini oc iyi biliyorsan ve oc yaptığında stabil değilse hemen anlarsın işlemcin takozdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Kasım 2019; 2:5:36 >
  • 3600 öyle olsa boost 4.2 diye satılmaz boost 4.2 dediği 1-2 çekirdek için maksimum çıkabildiği frekans.

Her işlemcinin all core boostu max boostundan farklıdır daha aşağıdadır normal yani.
  • anladım teşekkür ediyorum.

hocam işte bu işi otomatik yapacak oc scanner gibi bir şey var mı? işlemcim takoz değildir inş. işte az önce mesajda yazdığım 4.1 meselesini ilk gördüğümde takozu aldık demiştim
    benim işlemci kutulu da, merak ettim kutusuz satılan işlemcilere takozlari seçip özellikle mi koyuyorlar? varmı öyle birşey?

• quote:

Orijinalden alıntı: top4ltilki

hocam işte bu işi otomatik yapacak oc scanner gibi bir şey var mı? işlemcim takoz değildir inş. işte az önce mesajda yazdığım 4.1 meselesini ilk gördüğümde takozu aldık demiştim
    benim işlemci kutulu da, merak ettim kutusuz satılan işlemcilere takozlari seçip özellikle mi koyuyorlar? varmı öyle birşey?
    RYZEN MASTER var alt link illa dandik silikon serpiştiriyorlar tabi ki şansına ne çekersen torbadan
    https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Kasım 2019; 2:41:25 >

• 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.