Şimdi Ara

Amd Ryzen 7 2700x Anakart yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Ryzen 7 2700x İşlemciye anakart tavsiyesi verir misiniz ?

Fazla bi bütçem yok o yüzden B450 düşünüyorum.
    Biraz araştırdım x470 daha iyi fakat fiyatı çok pahalı
    B450 alsam çok fark olur mu büyük problem yaşar mıyım ?

• B450 msi tomahawk yakışır.
  • Bios update etmek gerekir mi sıfır alırsam 2700x i takıp yapabiliyomuyuz upgradeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: RicocheTR

Bios update etmek gerekir mi sıfır alırsam 2700x i takıp yapabiliyomuyuz upgradeyi
    400 serisi anakartlarda BIOS update gerekmiyor, direk çalıştırabiliyorsunuz
  • Arkadaşlar bende sistem kurma aşamasındayım. B450 tomahawk ve Asus strix rtx 2060 aldım. İşlemci olarak 2600x düşünüyorum fakat 2700x alma niyetim var. Arkadaşım b450 ile 2700x in uyum sorunu yaşayabileceğini söyledi sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son ne olur? -- 14 Mayıs 2019; 0:40:24 >
  • Tomahawkda kronik ısınma sorunları var işlemcini 90 derecelerde görebilirsin B450 TuF pro alabilirsin.
  • Gigabyte B450 Aorus M
    Gigabyte B450M S2H

Düşünüyorum B450 olarak eğer Tomahawkta ısınma sorunu varsa ve Tuf pro almam gerekiyosa arasında bi 250tl oynuyo gigabyte ile :)
  • Ucuz bir B450 alacağınıza iyi bir X370 alın daha iyi. Asus' un anakartlarının %90' ının BIOS sürümü güncel oluyor.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Manuel voltaj ile çözülemeyecek bir sorun olduğunu hiç sanmıyorum. Bu konuda bir bilginiz var mı belki de yanlış düşünüyorumdur? Ek olarak o sorun Tomahawk değil de MSI markasının AM4 anakartlarunda genel olarak mevcut diye biliyorum.
  • Auto voltajı bile ayarlamakdan aciz bir firmadan bahsediyoruz Msi Amd tarafındaki anakartlarda yeterince özen göstermiyor alacak arkadaşlar buyursun iki gün sonra işlemcim ısınıyor napam diye konu açarlar.
    Manuel voltajda bir sorun yaratmıyorsa bence çok da mühim bir şey değil. AMD' nin turboboostu zaten düzgün çalışmıyor o nedenle manuel hız aşırtma yapıp voltaj ayarlamak zorunluluk gibi bir şey. Bilgi sahibi kullanıcının alması mantıklı olur bu koşulda MSI markasının anakartlarını.
  • 4ghz ye alip stok soğutucuyla Auto voltajda bile bakin baya yüksek voltaj veriyordu 1.4 üzeri 70c yukarisini görmedim Msi için diyeceğim Youtuber kitlesini Nvidia gibi oldukça başarili kullanmakta.
    Dediğinizden inanın hiçbir şey anlamadım
    Hem intel platformunda hem amd platformunda msi kullanıyorum ama dediklerinin hiç biriyle karşılaşmadım. Asus tuf dediğin kart eski tuf serisi kadar kaliteli bileşenşlere sahip değil ki dostum bence sen msi markasına karşı çok ön yargılısın. Bu arada asusta kullandım zamanında z270-a prime.
  • Sağlam VRM yapısıyla Tomahawk güzel anakarttır hocam. Ucuz yollu B450 alacağına bu anakartı al derim.

https://www.hepsiburada.com/msi-b450-tomahawk-3466-oc-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV00000CYLST?magaza=Hepsiburada
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.