Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
10
Favori
15.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onerdiginiz termal.macun varmi kullanabilicegim.? Pompa devirini corsair link ten performansa getirdim. Ama fan ayarini sessiz de kullaniyorum eger biraz arttirirsam ses oluyor pc de ama sicaklik dusuyor. Ben sessiz olmasi icin fanlari dusuk hizda kullandim. Onunla da ilgisi olabilirmi. Daha 1 bucuk aylik sistem macun etkisini kaybetmis olabilirmiki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan83fb

Onerdiginiz termal.macun varmi kullanabilicegim.? Pompa devirini corsair link ten performansa getirdim. Ama fan ayarini sessiz de kullaniyorum eger biraz arttirirsam ses oluyor pc de ama sicaklik dusuyor. Ben sessiz olmasi icin fanlari dusuk hizda kullandim. Onunla da ilgisi olabilirmi. Daha 1 bucuk aylik sistem macun etkisini kaybetmis olabilirmiki?
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159 şunu kullandım NOCTUA NH-U12S SE- soğutucuyla birlikte geldi memnunum ama 1,5 ayda macun eskimez fan hızı düşükse etkisi olabilir ısıya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Ekim 2017; 17:18:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: serhan83fb

Onerdiginiz termal.macun varmi kullanabilicegim.? Pompa devirini corsair link ten performansa getirdim. Ama fan ayarini sessiz de kullaniyorum eger biraz arttirirsam ses oluyor pc de ama sicaklik dusuyor. Ben sessiz olmasi icin fanlari dusuk hizda kullandim. Onunla da ilgisi olabilirmi. Daha 1 bucuk aylik sistem macun etkisini kaybetmis olabilirmiki?
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159 şunu kullandım NOCTUA NH-U12S SE- soğutucuyla birlikte geldi memnunum ama 1,5 ayda macun eskimez fan hızı düşükse etkisi olabilir ısıya

Anladim suan noctua fan alicagim 140mm lik almam lazim benim sogutucu 280mm

• serhan83fb kullanıcısına yanıt
    evet 140 daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Ekim 2017; 18:26:57 >
    NOCTUA NT-H1 öneririm, ben de bunu kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Pompa devrini de fanları da en azından bu test boyunca performans moda getir, daha sonra günlük kullanımın için sessiz moda alabilirsin. Macun etkisini 1.5 ayda kaybetmez ama macundan macuna ısı farkı oldukça yüksek olabiliyor, o yüzden macun olarak ne kullandığını merak etmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

NOCTUA NT-H1 öneririm, ben de bunu kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Pompa devrini de fanları da en azından bu test boyunca performans moda getir, daha sonra günlük kullanımın için sessiz moda alabilirsin. Macun etkisini 1.5 ayda kaybetmez ama macundan macuna ısı farkı oldukça yüksek olabiliyor, o yüzden macun olarak ne kullandığını merak etmiştim.

Evet macunu genede alicagim. Ama oncelikle fanlarin devirini arttirip dediginiz testi uygulayicam.

Performansa getirince bayagi bi ses oluyor ama test icin biraz katlaniriz onda sorun yok. Pompa deviri zaten oerformanstaydi. Sonra da eger testi gecemezse yada baska bir ters durumda hem macunu hemde islemci sogutucu fanini degsitircem

Noctua IndustrialPPC NF-A14 kasa fanı - 140 mm 2,000 rpm 31.5 dB bu fani siparis vericem. 2 tane var N11 de baska yerde bulamiyorum bundan ya.

Radyatör için High Static Pressure fan almalısın, air flow fanlar ile aralarında uçuk farklar olmasa da daha düşük devirde daha yüksek performans elde edebiliyorsun.
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    hocam 40dk testim var linpack ile. Bugün bir daha test yaptım aynı sistem 5i geçemiyor

bu arada arkadaşlar the stilt değerlerini yaparkan docp kısmını default kullanıyoruz değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 11 Ekim 2017; 20:2:43 >
    ryzen5 1400@4hz 1.380v kingston hyprex 2400mhz@2666mhz cl 16 1.35v soğutucu fsp windale 4

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 11 Ekim 2017; 20:2:32 >
  • Arkadaslar cpu.occt benchi yaptim 10 dakikalik. Degerler nasil? Linpackmi yapmam lazim?

Birincisi 6. Dakika da digeri 10. Dakika

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

• Buda Cpu.Linpack testi 10 dakika

Degerler nasil sizce? Testi biraz daha uzatmalimiyim?

• Buda Ekran Kartinin ufak bir testi

6 dakika ve 10 dakikalik

Ayarlardan packing kismina tik koyun islemci sicakliginizi göremiyoruz

• Aaa ben onu unuttum ozurdilerim onuda koyarim yarina suan disari ciktim :)

• ßekir hocam öncelikle yararlı rehber ve konu için emeğine sağlık. Benim şöyle bir sıkıntım var fakat sorun işlemcimi anakartmı çözemedim ve gerçekten canım sıkıldı sistemi yeni topladım.

R5 1600 - Stok soğutucu
    Asus Prime x370 Pro
    G-skill FlareX 3200mhz 8*2 ddr4
    Fsp Hydro 700w Psu

Kısaca sistemim bu hocam verdiğiniz değerleri birebir yaptım fakat işlemciyi stress test e başlat dedikten sonra ekran kararıyor reset atmak zorunda kalıyorum. Her türlü voltaj ve değerleri denedim şuan işlemciyi zar zor manuel voltaj ile @3.7ghz - 1.33 volt ile çalıştırabiliyorum. @3.8 denemelerini 1.350v - 1,375v aralığında denedim ama hiçbir türlü stabiliteyi sağlayamıyorum. Stok soğutucunun macunu kutu içeriğinden çıktığı vaziyette farklı bir macun kullanmadım. Kasamın içi geniş , kablolar düzenli ve CPU soğutucu haric 5 fan çalışmakta. Serin yani. Cpu boşta 32 - 40 derece arasında fakat stres testine soktuğumda ( 3.7 ile deniyorum mecbur auto da çok saçma ve gereksiz fazla voltaj geliyor ) 75+ derece üstüne yada civarında iken ekran kararıyor tekrardan reset atmak zorunda kalıyorum. İşlemci takoz olduğundan mıdır bu problem yoksa anakarttan mı ( Bios güncel 09-18 tarihli ) Bilgisayarı toplayalı 3 hafta oldu 2 hafta işten güçten dokunup kuramadım ve son 1 haftadır bu overclock işiyle uğraşıyorum. Sizin haricinizde yabancı forumlarda da birçok makale & forum ve tartışma okudum ve 1.25 - 1.3 voltajlarda 3.8 de çalıştıranlar var b350 anakartlarla. İşlemcinin turbo hızı bile 3,6 iken ben bu değerde bile stabilite sağlayamıyorum. Acaba bununla ilgili ne yapabilirim şuan sistemden acayip soğumuş durumdayım. En azından 3,8 görse razı olucam. İşlemciyi garantiye göndersem işlem görür mü acaba fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Okuduğunuz için çok teşekkürler iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fpwr -- 12 Ekim 2017; 2:41:0 >

• üstteki fanları içeriye üfletirsen hava akışını bozarsın daha beter olabilir üst fan egzoz görevi görmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

üstteki fanları içeriye üfletirsen hava akışını bozarsın daha beter olabilir üst fan egzoz görevi görmeli

Hocam asagi dogru verdim bir degisiklik olmadi, fakat yakin zamanda kasayi corsair 600c ile degistirmeyi dusunuyorum.

Merhaba hocam konunun en katından chipset driver diye bir şey var. Bios dışında bir şey mi bu? Ben Bios'u güncel tutuyorum Windows 10 güncellemeleri de açık ve bu chipset driverı kendim indirmedim. Aygıt yöneticisinde de her şey güncel duruyor. Gene de manuel olarak bunu indirip kurmak mı lazım? Şu anda benim sistemde güncel değil midir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fpwr kullanıcısına yanıt
    İyi de o soğutucu ile 3.8GHZ'de bile stabilite sağlaman cok zor, 3.6-3.7GHZ anca. Soğutucunu değiştirsen bile 4GHZ hızını denesen ilk mesajda bahsettiğim anakart kısıtına takılacaksın. Garantilik bir problemin yok görünüyor, ilk mesajı baştan sonra tekrardan bir oku derim
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Anakartının web sitesinden güncel chipset sürücülerini indirebilirsin. Ayrıca AMD'nin resmi sistesinden de bu sürücüleri indirebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.