Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
10
Favori
15.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suanki degerlerim boyle arkadaslar sizce hala varmi problem? 10 dakikaya kadar test ettim bi problem cikartmadi.

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

• serhan83fb kullanıcısına yanıt
    Şu ısının 45C'lere düştüğü kısım biraz uzun gibi geldi, hesaplama setini tamamladıkdan sonraki boşta geçen zamanın grafiği mi onlar? Biraz uzun gibi geldi de bana

Bir de HT kapatmışsın sanırım ısıları düşürmek için?

Bu testi 20dk falan geçiyorsa sistemi stabil sayabilirsin, 1 saati tamamlayabildiysen %100 stabildir
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Bu testi %100 tamamlayan var mı ? ben hic görmedim belli bir zaman'dan sonra ısı sabit olsa bile sistem kendisini kapatıyor

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Bir önceki sayfada degeleri paylasmistim 20dk sıkıntı çıkmadı

Ben tüm sistemlerimde 1 saat tamamladım bu testi ve her zaman stabiliteden emin oldum.

Sistemin stabil olmadığı için kendini kapatıyor, zaten bu testin önemi de bu
    valla hocam ben de 45dk bu testi yaptım. 1 ay kullandım oyunlarda olan sorunlar vesilesi ile bir bakayım dedim ki 3.dk da çökme yaşadı sistem. çok saçma ama aynen böyle oldu :) hatta 45dk sonunda ss bile almıştım
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    BIOS güncellemesi vb birşeyler olmuştur o arada, yoksa 45dk geçip de 3.dkda çökme imkansız :) Belki soğutucu ayarlarını da düşümüş olabilirsin arada geçen o süreçte?
  • Sougutucu kısmında değerler aynıydı ama doğru 1701e güncelledim. Ama hiç bu kadar fark olacağını tahmin etmedim. Memnunda değilim zaten şuan bu biosdan dandik yapmışlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Şu ısının 45C'lere düştüğü kısım biraz uzun gibi geldi, hesaplama setini tamamladıkdan sonraki boşta geçen zamanın grafiği mi onlar? Biraz uzun gibi geldi de bana

Bir de HT kapatmışsın sanırım ısıları düşürmek için?

Bu testi 20dk falan geçiyorsa sistemi stabil sayabilirsin, 1 saati tamamlayabildiysen %100 stabildir

Isi ayarini dusurmem herhangi bir sorun teskil etmiyo diye dusundum ayrica sogutucu fan devirlerim normalin bi uzerinde calistirdim suan icin hic bir problem yasamadim vcore degerimde normale dondu. Sanirim hata yok

• bende bugün son bios güncellemesini yapıp biraz o.c işine gireyim diyorum gerçi şuan bir sıkıntı çekmiyorum ama bu konuları görünce dayanamıyorum...
  • Valla ben ryzen 1600 msi b350m gaming pro ikilisini kullanıyorum. Voltaj ayarlarını vs auto yaparak 3.7 ghz yapmayı başardım. Çok kurcalamadım. Birde ram konusunda xmp profilleri dışında kullanmak mümkün mü ? 2933 mhz üstüne çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whisper242

Valla ben ryzen 1600 msi b350m gaming pro ikilisini kullanıyorum. Voltaj ayarlarını vs auto yaparak 3.7 ghz yapmayı başardım. Çok kurcalamadım. Birde ram konusunda xmp profilleri dışında kullanmak mümkün mü ? 2933 mhz üstüne çıkmıyor.

ram frekansından 3200 yapıp deneyin örnek resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Ekim 2017; 18:48:21 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Malesef sistem açılmıyor bu şekilde.
    SELAM. kafama takıldı bu rgb ışıkların pcyi kapatınca kapanıp açınca açılan ayarı yok mu acaba ?
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Var bende geçen sormuştum birisi söylemişti Bios ayarlarına girin ErP yazan yeri bulun ordaki Enable S4 S5 yazanı yada sadece enable S5 yazanı seçin oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 15 Ekim 2017; 19:58:33 >
    Sadece LED ile ilgili olan ayar bu değil :) Vaktim olursa BIOS'dan fotoğrafını çeker yüklerim.
    Hocam bunu yapınca bilgisayarı kapatınca led ışıklar sönüyor açınca açılıyor başka ayarı mı var bunun ? paylaşırsan sevinirim ögrenmiş olurum bende

• Voltajı 1.34 geri çekip, 3.92 de stabil 11 dakikalık stabil sonuç aldım, fotoğrafta ki test 1.36v ile yapıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Hocam bunu yapınca bilgisayarı kapatınca led ışıklar sönüyor açınca açılıyor başka ayarı mı var bunun ? paylaşırsan sevinirim ögrenmiş olurum bende

s4 olanı seçmiştim yarısı kapanıyordu ve pc açılınca yarısı açılıyordu demek ss olanı seçecekmişiz tembellik yapmışız tamam sağ olasın buysa yeter zaten bunu arıyorduk diğer ayar kapatıyor diye biliyorum görmüştüm biosda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Ekim 2017; 23:25:55 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.