Şimdi Ara

AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 1.568,74 TL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
3
Favori
7.529
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatı yanıyor olmasa da incehesap gaming gecesinin altına düşmüş kaçıranlar alabilir

https://www.trendyol.com/amd/ryzen-5-3600-3-6-ghz-4-2-ghz-max-socket-am4-100-100000031mpk-p-35257785

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rensjem -- 6 Ocak 2021; 12:49:1 >

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Averell Dalton demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Averell Dalton

Demek ki o şanlı kesimdesin 1.25 v ile 4.1 hızda çalışmıyor benimki reset atıyor. Stok fan ile stres testinde 99 dereceyi görüyor. YouTube ya da Google a ryzen 5 3600 yazın otomatik ryzen 5 3600 ısınma sorunu çıkıyor zaten. He işlemci yarı yolda bıraktı mı hayır ama 3600 ler maalesef çok sıcak çalışıyor.

Bu işlemcinin 100 dereceyi görüyor olması onu kötü yapmaz, bu sizin soğutma ürünlerinizin iyi olmadığını gösterir. 1.25 gibi bir voltajda 4.1 kullanamıyorsanız eğer işlemcinizin silikon kalitesi iyi değildir.

Ek olarak aşağıdaki videoda görüleceği üzere aşağıdaki işlemci sıcaklıkları size günlük yüklerde işlemcinin kaç derece olduğunu gösterebilir. Ben de yük altında 63 derece civarında kullanıyorum.

• Fiyatını bilmem ama işlemcinin kendisi yanıyor almayın arkadaşlar kullanıyorum tavsiye etmiyorum işlemci çok sıcak çalışıyor. 3600x alın.

hiçte bile 4.2ghz 1.25v ile oc kullanıyorum 1 yıldır ısındığını daha görmedim.

• SiSKHoBBiT kullanıcısına yanıt

Demek ki o şanlı kesimdesin 1.25 v ile 4.1 hızda çalışmıyor benimki reset atıyor. Stok fan ile stres testinde 99 dereceyi görüyor. YouTube ya da Google a ryzen 5 3600 yazın otomatik ryzen 5 3600 ısınma sorunu çıkıyor zaten. He işlemci yarı yolda bıraktı mı hayır ama 3600 ler maalesef çok sıcak çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Averell Dalton -- 30 Aralık 2020; 13:58:8 >
  • 3600 her zaman SICAK fırsattır.
  • quote:

Fiyatını bilmem ama işlemcinin kendisi yanıyor almayın arkadaşlar kullanıyorum tavsiye etmiyorum işlemci çok sıcak çalışıyor. 3600x alın.

3600x te ısınıyor. 3 serisinden alınacak en guzel işlemci 3700x. Geç olsun temiz olsun diyorsanız 3700x zorlayın. Bende işlemci alma arefesindeyim alma ikanım var şuan fakat hedefi 5600x ile 5900x yönelttim. 3 4 ay geç alırım olur ama olsun

• quote:

Fiyatını bilmem ama işlemcinin kendisi yanıyor almayın arkadaşlar kullanıyorum tavsiye etmiyorum işlemci çok sıcak çalışıyor. 3600x alın.

stok soğutucular çöp

• quote:

Bu işlemcinin 100 dereceyi görüyor olması onu kötü yapmaz, bu sizin soğutma ürünlerinizin iyi olmadığını gösterir. 1.25 gibi bir voltajda 4.1 kullanamıyorsanız eğer işlemcinizin silikon kalitesi iyi değildir.

Ek olarak aşağıdaki videoda görüleceği üzere aşağıdaki işlemci sıcaklıkları size günlük yüklerde işlemcinin kaç derece olduğunu gösterebilir. Ben de yük altında 63 derece civarında kullanıyorum.

• 1200 liraya 10400f varken 1700 liraya 3600 e sıcak fırsat diyen zihniyet  

• quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

Alıntıları Göster

Arkadaşın dediğine şu noktada katılıyorum, fazla ısındığı zaman reset atabiliyor yada bende öyle bir durum var. 90 derecelerde bir süre devam edince atıyor kendini. Stok fanı değiştirmem gerekiyor sanırsam.

• Dolar iyi düştü daha da düşer gibi

• Soğutucuyla kullanılması gereken bir işlemci ancak performans iyidir.
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt

uygun anakart ne kadar 10400f için en ucuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1248

uygun anakart ne kadar 10400f için en ucuz?

600tl civarlarına b460 düşebiliyor, kovalamak gerekir. Peki bu işlemci için en düşük anakart nedir ben de ikisi arasındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CattishTurtle -- 30 Aralık 2020; 15:49:7 >
  • mustafa1248 M kullanıcısına yanıt

550 liraya sıfır h410 prime

660 liraya sıfır b460 a pro

• Bu işlemcinin ederi maksimum 1500,00 TL daha fazla etmez gözümde. 10400f fiyat performans dedik oda yavaştan yükselmeye başladı dolar düşmesine rağmen. Arz talep meselesi.

• 1.2v 4.1ghz, boşta 40 yükte 65. (Noctua u12s)

Stok soğutucu kullanıp, marangoza tahtadan 6 yüzeyi kapalı kasa yaptıranlar damlamış konuya hemen  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 30 Aralık 2020; 17:9:9 >
  • bestgr B kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz soğutucu şuan 700-750 TL civarı işlemcinin fiyatına onu da ekleyeceğime çok daha iyi bir işlemci alırım daha iyi. Şuan stok kullandığım için mecbur soğtıcu alacağım çin malı t6 Ultra en uygun görünüyor. İşlemci alıp işlemcinin yarısı kadar da fan a para vermek bana mantıksız geliyor.

400e mi ne almıştım ben. Ömürlük desek yeridir. Şuana kadar aldığım tüm elektronik cihazlar içinde en beğendiğim ürün bu.

Fiyat olarak tüm sistem üzerinden karşılaştırın. Sonuçta işlemci+soğutucuyu tek başına kullanamayacaksınız.

• Ben amd nin fx8350 sinden sonra hiç alma gereği duymadım . 8 gerçek çekirdek bana göre sanaldan daha iyi performans veriyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.