Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.228
Cevap
25
Favori
74.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar yeni bir sistem kurdum. İşlemciyi 3,200 den 3.500 Mhz hızına çıkardım, böyle olunca voltaj değerleri yükseldi ve 1.38750 V oldu, bende 1,25000 V a çekiyorum ama bilgisayar açılıp kapanınca tekrar eski değeri alıyor, 3.500 Mhz için 1.38750 fazla değilmi, şuanlık fazla performans istemiyorum, bu değerler makul mü acaba, birde anakartım asus prime b350 plus, kingston 2666 ram almıştım, ancak anakarta uyumlu olmadığı için gskill 2400 olanından aldım sistem çalıştı, bios güncellemesi sonrası diğer kingston ramda çalışır duruma geldi, şimdi sistem bu iki ramide 2133 çalıştırıyor, bu ramlari stabil çalıştırmak istiyorum, birisi 2666 birisi 2400 neler yapabilirim.

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bame -- 27 Haziran 2017; 14:58:59 >

• Beyler intelin yeni nesil işlemcilerindeki o sanal çekirdegi kullanmayın açıklamalarından beri amd ryzen e ısınmaya başladım sorum şu: i7 6700k ya karşılık gelen işlemcisi hangisi benim kafamda. 1700x var yayın render ve oyun için kullanacagım i7 2600k kullanıyordum 4.4ghz de bu ayarlarda bi işlemcisi lazım 1800x çok pahalı ne dersiniz 1700x ryzen için? 1700x gerçek ve sanal kaç çekirdekli acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erjan1

Beyler intelin yeni nesil işlemcilerindeki o sanal çekirdegi kullanmayın açıklamalarından beri amd ryzen e ısınmaya başladım sorum şu: i7 6700k ya karşılık gelen işlemcisi hangisi benim kafamda. 1700x var yayın render ve oyun için kullanacagım i7 2600k kullanıyordum 4.4ghz de bu ayarlarda bi işlemcisi lazım 1800x çok pahalı ne dersiniz 1700x ryzen için? 1700x gerçek ve sanal kaç çekirdekli acaba?

8 çekirdek 16 izlek
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    Güncellemeyi nerden indiriyoruz ?
  • Arkadaşlar ryzen 5 1600 kullanmaktayım. Oc yapmadım. Boşta iken sıcaklık 30-34 derece arası. Oyun oynarken 64 dereceye kadar çıkıyor. Normal değerler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

Arkadaşlar ryzen 5 1600 kullanmaktayım. Oc yapmadım. Boşta iken sıcaklık 30-34 derece arası. Oyun oynarken 64 dereceye kadar çıkıyor. Normal değerler mi?

sıcaklıklar değerleriniz gayet ideal
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Arkadaşlar ryzen 5 1600 kullanmaktayım. Oc yapmadım. Boşta iken sıcaklık 30-34 derece arası. Oyun oynarken 64 dereceye kadar çıkıyor. Normal değerler mi?

Teşekkürler bir problem olmamasına sevindim. Aida64 sistem kararlılık testinde 10 dk'lık süreçte max 54 derece gördüm. Kutudan çıkan soğutucu gayet yeterli anlaşılan.

• onkuba kullanıcısına yanıt
    ryzenlerde ısınma proplemi yok

ısınmama gibi bir problem var şaka bir yana

işlemcilerin ısıları dört dörtlük olmuş ryzenlerde bu sefer AMD gerçekten yapmış işlemciyi
    ram üreticileri ve oyun firmaları biran önce ryzene odaklanmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: bilek

ryzenlerde ısınma proplemi yok

ısınmama gibi bir problem var şaka bir yana

işlemcilerin ısıları dört dörtlük olmuş ryzenlerde bu sefer AMD gerçekten yapmış işlemciyi
    ram üreticileri ve oyun firmaları biran önce ryzene odaklanmalı

Hatta 54 dereceyi uzun bir süre geçmeyince bir problem var sandım :D Testte 4-5 dakikada falan 54 derece oldu. Sonra hiç artmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• onkuba kullanıcısına yanıt
    bu rayzenlerde ısı konusunda sorun yaşamasın önemli olan sogutucuyu iyi terazili monte etmek
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Teşekkürler bir problem olmamasına sevindim. Aida64 sistem kararlılık testinde 10 dk'lık süreçte max 54 derece gördüm. Kutudan çıkan soğutucu gayet yeterli anlaşılan.

bu zamana kadar piyasaya çıkmış en iyi stok soğutucu wrait serisi

hem perf. hemde sessizlik açısından

• adamlar çözmüş sıcaklık olayını oda 32 c işlemci boşta 30 c soğutucu da NOCTUA NH-U12S SE olunca artı 1 120 cm fan ilave edince gayet serin oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Haziran 2017; 5:44:58 >
  • Selam dostlar. r5 1600, b350 ve ddr4 3000 mhz 3'lü satın alacağım. Duyduğum kadarı ile vatanda satılan b350 msi tomahawklar r5 leri bios güncellemesi olmadan tanımıyor.

İhtiyacım olan işlemciyi taktığımda update olmadan tanıyabilen 3000 ya da 3200 mhz ram aldığımda bu hızlarda çalıştırabilecek board ve uyumlu ram tavsiye edebilir misiniz?
  • Arkadaşlar merhaba şu an hali hazırda FX 6100@4GHZ, 8GBDDR3 RAM ve 4GB 1050Ti kullanıyorum. İşlemcimi değiştirmek istiyorum çünkü 1050Ti'ı besleyemiyor işlemci odaklı oyunlarda bu çok açık görülüyor afterburner takibinde.

Ryzen 5 1500X, Asrock B350 Pro4 ve 8GB 3000mhz Corsair Lpx bellek almayı düşünüyorum. Bu üçlü için uyum sorunu yaşar mıyım? İlerde 1060, RX580 ayarında bir kart'a geçebilirim miningcilerden kalırsa eğer..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Selam dostlar. r5 1600, b350 ve ddr4 3000 mhz 3'lü satın alacağım. Duyduğum kadarı ile vatanda satılan b350 msi tomahawklar r5 leri bios güncellemesi olmadan tanımıyor.

İhtiyacım olan işlemciyi taktığımda update olmadan tanıyabilen 3000 ya da 3200 mhz ram aldığımda bu hızlarda çalıştırabilecek board ve uyumlu ram tavsiye edebilir misiniz?

Gigabyte b350 gaming 3 kullanıyorum. Sıkıntı olmadan tanıdı direk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazartesi günü sipariş veriyorum arkadaşlar. Ayırmış olduğum parayı tam olarak karşılıyor şu anda. çok oyun oynayan biri değilim genel de render için kullanacağım. Buna benzer sistemle sıkıntı yaşayan yoktur inşallah.

• Merhaba arkadaşlar. Bu parçaları almayı düşünüyorum. Önerirmisiniz,varmıdır bir sorunları.

• Archlaes kullanıcısına yanıt
    -İşlemci olarak 1800x yerine 1700x alıp OC yapabilirsiniz. Düz 1700 modelinin OC potansiyeli daha düşüktür o yüzden onu bence boşverin.
    -Anakart konusunda bir bilgim yok.
    -Soğutucu olarak almışken Noctua U14s alın. İleride daha yüksek TDP'li işlemci kullanacak olursanız daha iyi soğutur. Soğutucu uzun yıllar kullanılan bir parçadır.
    -Ram uyumluluk konusunda AMD kendi yayınladığı ram listesini silmiş. Uyum problemi olmayacaksa Gskill TridentZ RGB modeli kasada harika durur. Frekans seçimi size kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HARBINGER

Arkadaşlar merhaba şu an hali hazırda FX 6100@4GHZ, 8GBDDR3 RAM ve 4GB 1050Ti kullanıyorum. İşlemcimi değiştirmek istiyorum çünkü 1050Ti'ı besleyemiyor işlemci odaklı oyunlarda bu çok açık görülüyor afterburner takibinde.

Ryzen 5 1500X, Asrock B350 Pro4 ve 8GB 3000mhz Corsair Lpx bellek almayı düşünüyorum. Bu üçlü için uyum sorunu yaşar mıyım? İlerde 1060, RX580 ayarında bir kart'a geçebilirim miningcilerden kalırsa eğer..

Asrock markası yerine burada resmi disp. garantili olan msı, asus ve gigabyte modellerini tercih etmeniz garanti yönünden daha sağlıklı olabilir

bellek konusunda corsair yerine g.skill tercih etmeniz daha iyi olur, g.skill de ağırlık samsung çipli modeller yer aldığından daha az sorun yaşarsınız

• Archlaes kullanıcısına yanıt
    Amazon konusunda uygun bir ram paylaşılmış.
    Corsair Vengeance 2x16GB 4000Mhz LPX 2.0 bellek, Siyah 195€ (sağ alttan satıcı olarak amazonu seçin)https://www.amazon.de/gp/product/B072LX99L9

İşlemci olarak yerinizde olsam düz 1700 alırdım, stok soğutucusuyla kullanırdım, soğutucuya da ekstra para ödememiş olurdum. Anakart olarakta Asrock Taichi yerine Asus CH6 alabilirsiniz, taichi'nin bios güncellemeleri bazen faydadan çok zarar veriyor sisteme.

Edit:
    Ayrıca o gördüğünüz fiyatların üstüne vergi+kargo ekleyeceksiniz büyük ihtimal, o yüzden fiyat olarak amazon.de'yi araştırmanız daha iyi olur, orada kargo çıkmıyor en azından 49€ üstüne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 3 Temmuz 2017; 16:54:13 >

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.