Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok yakın bir arkadaşıma inceden Xfx RX 5600 XT Thicc II pro aldık. Kartın fan profili çok düşük tutulmuş o yüzden gpu ve özelikle bellekleri çok ısınıyordu. Sonra afterburnerdan fan profili oluşturdum ve sıcaklıklar normale döndü. Ayrıca 20.2.2 kurmuştuk, masaüstündeyken siyah ekran almış, ddu ile silip son çıkan opsiyonel sürücüye döndük şu anlık sıkıntı yok. 20.2.2 kurulu iken assassins'ten çıkmaya çalışınca donuyordu oyun. Şu an o da düzeldi, takip ediyoruz. AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Sıkörtıl kullanıcısına yanıt
    Undervoltmu yapsam acaba bende. önceki işletim sistemi windows 7 idi. Şimdi windows 10 yükledim orjinal. Steam i yükledim . amd control panele giriyim dedim tıkladım sistem tepsisindeki simgesine baktım ses yok 15 , 20 saniye sonra sistem dondu komple gene. Reset attım . Yeniden başlattıktan sonra driver ayarlarına girebiliyorum. Bakalım oyun indirmeye başladım .Kurulunca deniycem gene. Driver 20.2.2 kurdum gene whql olduğu için. Sıkıntı yaratırsa sırasıyla eskiden yeniye tüm driverları denerim artık.

Edit: Bu arada bende siyah ekran, sinyal yok hatası falan hiç olmadı sadece sistem donup kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m4shroom -- 23 Mayıs 2020; 16:14:2 >
  • m4shroom M kullanıcısına yanıt
    İşte tam olarak ben bu kafayı anlayamıyorum, hem sorun yaşıyor hemde hala "Driver 20.2.2 kurdum gene whql olduğu için." diyor. Adamlar 20.4.2 çıkarmış ve 20.2.2'da olan bu sorunları çözmüş;

"Fixed Issues
    Radeon RX Vega series graphics products may experience a system hang or black screen when running Folding@Home while also running an application using hardware acceleration of video content.
    A system crash or hang may be experienced when using Edge browser to play Netflix™ content.
    XSplit™ may experience an application hang or freeze when performing a scene switch.
    Minor stuttering may occur when performing a task switch with performance metrics overlay open in some games.
    Overwatch™ may experience an intermittent crash while entering a game or during extended gameplay sessions.
    Radeon RX 5700 series graphics product system configurations may intermittently experience a display loss or black screen while gaming or on desktop with a limited number of displays.
    Radeon Software may experience an application crash when playing games with non-alphanumeric characters in the game title.
    Radeon RX Vega series graphics products may experience an application crash with Microsoft® Teams when hardware acceleration is enabled.
    An ‘Unable to get requirements’ error message may intermittently occur when viewing the Upgrade Advisor tab in Radeon Software.
    Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when playing games with Instant Replay or Record Desktop enabled.
    Resolved an install issue where Error 1603 could occur when an installation prerequisite for Visual C++ was not correctly detected as installed."

15 yılda belki 30 tane amd nvidia gpu kullandım birkez bile sürücünün whql mi değil mi olduğuna bakmadım, güncel olanı kullancaksın bu kadar basit.

Yanlış anlamayın ama siz(çünkü bu kafada olan çok var) "whql" gibi gereksiz takıntılarla daha cok siyah ekran, donma, çökme sorunu yaşarsınız.

Herşeyi geçtim daha sistemin stabil değil, undervolt mı yapsam diyorsun yaranın üstüne tuz biber ekmek olur.

Sonra sürücülerde sorun yok, sorun kullancıların kendisinde deyince kızıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 23 Mayıs 2020; 16:39:22 >

• Dostum okumadın galiba daha önceki mesajlarımı. 20.4.2 de denedim zaten değişen birşey olmadığını söyledim.Yanlış anlamada mx440 kullandınmı hiç xD.windows 95 kullandınmı hiç ?Daha dün girmedik bu bilgisyar dünyasına :)).He programcı da değilim bende hata var yada yok demek için söylemiyorum bunları. 2 driver denedim 2 sindede sorun oldu. zaten şuan crashleri çözmek ilk işim.Eğer çözemezsem udervolt falan belki bi ihtimal girerim o toplarada neden ekran kartı voltajıyla oynayım yukardada yazdım bi kaç mesaj önce ekran kartı voltajıyla pek oynamak istemediğimi söyledim _izbırakan_ arkadaşın kendi deneyiminden çıkarak bana yol gösterdiği mesajına binayen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4shroom

Undervoltmu yapsam acaba bende. önceki işletim sistemi windows 7 idi. Şimdi windows 10 yükledim orjinal. Steam i yükledim . amd control panele giriyim dedim tıkladım sistem tepsisindeki simgesine baktım ses yok 15 , 20 saniye sonra sistem dondu komple gene. Reset attım . Yeniden başlattıktan sonra driver ayarlarına girebiliyorum. Bakalım oyun indirmeye başladım .Kurulunca deniycem gene. Driver 20.2.2 kurdum gene whql olduğu için. Sıkıntı yaratırsa sırasıyla eskiden yeniye tüm driverları denerim artık.

Edit: Bu arada bende siyah ekran, sinyal yok hatası falan hiç olmadı sadece sistem donup kalıyor.
    bide öncelikle sistemde de oc varsa sıfırlayın derim sonra kartla ilgili durumlara bakın msı dan gpu yu 1970 yapıp voltajıda 1075v verin muhtemelen stabil olur tabi kartınız 5700xt ise bu voltaj ve hızlarda olur

• Aerospace kullanıcısına yanıt
    İşlemciniz ne hocam? i7 6700 ve 5600 xt ile ben de yaklaşık % 70 gpu kullanımı görüyorum ve FPS, RX 580'imle neredeyse aynı gibi.
  • 20.4.2 de sorun yok ddu kullanarak yazılımı tekrar kurun her şey düzelecek. O sürüm çıktığından beri kullanıyorum 1 ay oldu 0 sorun .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sapphire 5700 XT nitro+ modeli ile ağız tadıyla bi Detroit: Become Human oynayalım dedik. Oyundan atmalar, vulkan hataları, garip garip crash yemeler.

Reddit'ten falan biraz baktım, işlemci-gpu farketmeksizin herkes aynı dertten müzdarip.

Var mı sorunsuz oynayan?
  • Ben de xfx 5700 xt raw 2 ultra ile uğraştım da sıxaklıktan sistemi kapatıyordu hiç und volt vs uğraşmak istemedim, sıcaklık şikayeti ile aldığım yere kargoladım. Hadi hayırlısı inş iade etmeyip yenisini yollarlar.

• Herkese selamlar, ben de xfx rx 5500 xt alarak aranıza katıldım.

Ama fanlar konusunda sıkıntı yaşıyorum. Normal halde 55 küsür dereceye kadar çalışmıyor fanlar. Radeon driverdan fan profili ayarladım ama sabit hızda çalışıyor, derecelere göre değişmiyor hızı. Veya pc'yi yeniden başlattığımda vs. eski haline dönüyor. Bu sorunu yaşayan ve kalıcı olarak çözen var mı?
  • Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    Msi afterburner ile ayarlayıp başlangıçta çalıştır ve fan profilini zorla seçeneklerini açarsanız tekrar kontrol etmenize gerek kalmaz diye düşünüyorum

• 20.4.2 Hala black screen, çökme, donma olmadı gayet stabil fakat adrenaline software tam bir çöp, ne oyuna özel yapılan profiller düzgün çalışıyor ne fan curve üstüne bide zero rpm'i iptal ediyor.

Adrenaline olmadan sürücüyü kurdum, undervoltu fan curve vs. afterburner ile yapıyorum düzgün çalışıyor, zero rpm'ide kapatmıyor, DP ile bağlayınca Adrenaline olmasa bile freesync de otomatik çalışıyor. Böylece hiçbir şekilde adrenaline'e ihtiyaç kalmadı. Ayrıca donanım ile oyun arasından bir katman daha kalktığı için çok küçükde olsa performansda artıyor.

Adrenaline Yazılımı olmadan sürücü yükleme;
    https://forum.donanimhaber.com/amd-ekran-karti-surucu-yukleme-rehberi--142278761

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 23 Mayıs 2020; 22:50:23 >

• Amd baya bir süredir sessiz bakalım yeni driverı ne zaman çıkaracaklar.
    Hocam siz baya aşmış birine benziyorsunuz 😁 naçizane tavsiye isteri ben bu kartı düşünüyordum ama çok bahtsız olduğumdan kesin bana soru çıkarır kafasıyla giremedim. Siz ne diyorsunuz artık sorunsuz bir kart mı güncelleme ile? Baş ağrıtır mı?

Tarif ettiğin gibi yaptım hocam sağolasın.
  • m4shroom M kullanıcısına yanıt
    bu bende Rx 5700 Gaming X 1-2 kere oldu bende ram overlockluydu ona ayar çektim biraz voltaj verdim işlemcide 4.0 yaptım 1600af onada voltaj verdim en son beta driveride yükledim 1 aydır sıfır sıkıntı
  • 1600af ve rx 5700 alma kararı verdim sonunda. 5600xt alacaktım ama fps testlerine baktım neredeyse ramin tamamını kullanıyor ileriye dönük olarak ekstra 2 gb ram baya avantaj olarak göründü. Pandemi nedeniyle büyük oyunlar çıkması ertelenir piyasa düzelince işlemci belki anakart yükseltmesi yapıp yoluma bakarım diye düşünüyorum. Bu ikiliye gidecek anakart öneriniz var mı?

freesync çalışıyorsa o şekılde kullanmak bencede mantıklı amd programı gercekten sorunlu fan ayarı son bır kac drıverda gercekten olanı yıkma durumu yanlız freesync calıstıgını nasıl gözlemliyoruz arayuzu kurmadan
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    Eğer monitor osd'sinde ekranda refresh rate i göstermne seçeneği varsa oradan çalışıp çalışmadığı anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4nt0ny

sapphire 5700 XT nitro+ modeli ile ağız tadıyla bi Detroit: Become Human oynayalım dedik. Oyundan atmalar, vulkan hataları, garip garip crash yemeler.

Reddit'ten falan biraz baktım, işlemci-gpu farketmeksizin herkes aynı dertten müzdarip.

Var mı sorunsuz oynayan?
    Ayni ekran kartiyla birkac gundur detroit become human oynuyorum. Sadece oyunun bir bolumunde sezgi ozelligini acinca atiyodu oyundan. O bolumde de sezgi ozelligini acmadan gecmistim (oyun kaynakli bir sorun olduğunu dusunuyorum). Onun disinda herhangi bir sikinti olmadi simdiye kadar.

• 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.