Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    denk gelirsem yollarım hocam dediğim gibi öyle gördüm sadece :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Overwatch'da ekran ayarlarını 60'dan 144Hz'ye aldığım anda görüntü gidiyor, monitör sinyal yok uyarısı veriyor. Reset atmaktan manyağa döndü sistem. Oyuna ve 144Hz monitöre sahip birisi deneyebilir mi?

Driver surumunu 19.12.1 veya 20.1.3 yapin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bende rx 5700 xt nitro+ var ryzen 5 3600 ile pubg steam versiyonda anlık takılmalar yaşıyorum. En güncel sürüm ve diğer tüm tavsiye edilen sorunsuz denilen sürücüleri denedim sonuç aynı. Kart ve işlemci hiç ısınmıyor kasa havalandırması çok iyi. Donanımsal sorun olduğuna inanmıyorum testleri gerçekleştirdim. Peki bu kahrolası sorun ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantom1054

Arkadaşlar bende rx 5700 xt nitro+ var ryzen 5 3600 ile pubg steam versiyonda anlık takılmalar yaşıyorum. En güncel sürüm ve diğer tüm tavsiye edilen sorunsuz denilen sürücüleri denedim sonuç aynı. Kart ve işlemci hiç ısınmıyor kasa havalandırması çok iyi. Donanımsal sorun olduğuna inanmıyorum testleri gerçekleştirdim. Peki bu kahrolası sorun ne olabilir?
    Bendede aynı ekran kartı var işlemci olarak 2700x aldım bende takılma değilde mavi ekran yaşıyorum ekran kartı güncelleneceği oyunlarda direk takılıp mavi ekran verebiliyor donanımsal sorun bendede yok yaptığım testlerde ama malesef 1 aydır aynı sıkıntı devam ediyor
  • 7TheSopranoS 7 kullanıcısına yanıt
    AYNI EKRAN KARTIM VAR 6700K KULLANIYORUM HİÇ BİR SIKINTIM YOK İŞLEMCİ OLA BİLİR GENELDE AMD İŞLEMCİ BU SORUNU GÖRÜLMEKTE
  • Arkadaşlar Merhaba,

Ufakta Mini ITX kasada bir 1440p'de iyi kalitede performans verebilen oyun bilgisayarı toplama arefesinde sayılırım,

AMD Ryzen 7 3700X 'in yanına PowerColor Red Devil Radeon RX 5700 XT almayı düşünüyorum, bu kartı kullanan ya da bilgisi olan ?
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    20.1.3 zaten, yeni driver bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanx

Arkadaşlar Merhaba,

Ufakta Mini ITX kasada bir 1440p'de iyi kalitede performans verebilen oyun bilgisayarı toplama arefesinde sayılırım,

AMD Ryzen 7 3700X 'in yanına PowerColor Red Devil Radeon RX 5700 XT almayı düşünüyorum, bu kartı kullanan ya da bilgisi olan ?
    Guzel kart ama size tavsiyem tr garantili alin.

• _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Açıkçası birkaç deneme yaptım fakat 1850 bile çok stabil değil. Ayrıca 1.2nin üzerine çıkılabiliyor mu ?
    Birde şimdi biraz abanınca kernel power hatası alıyorum. Acaba power miadını doldurdu mu yada yetmiyor mu?

10 yılı devirdi muhtemelen :)
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
  • Arkadaşlar sorum 5700XT kullananlara. Ya 2. el 2070S alıcam, ya da sıfır 5700XT - 2060S alıcam. Ama anladığım kadarıyla 57XX serisi sorunlu sorunlu.
    Bu arada monitörüm 4K.
  • SuperMert kullanıcısına yanıt
    Bellekler zaten muhtemelen samsındır ve 1820 1830 der max hocam bu hızı geçmeyin voltaj i ozel programla veriyorsunuz ama zaten 20 30 mhz ancak oc oluyor oda değmez 1820mhz ideal sorunsuzdur bellekler icin power i he 'ın fidan bakın 12v değerine 11.6 nin altına indi ise tehlikelidir

• furerg kullanıcısına yanıt
    5700XT nitro kullanıyorum. Problem yaşamıyorum. Ama sorunlu kart varsa garanti var. İlk olarak hangi sistemler hangi ayarlar hangi kartlar sorunlu onu bilmek ortamı bulandırmamak gerek.
  • cihan85 kullanıcısına yanıt
    ağzına sağlık bende en baştan beri bunu söylüyorum millet bir güncelleme tutturmuş aradan okadar zaman geçmiş adamlar hala güncelleme peşinde.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    İlk çıktığı zaman onca insan test ediyor böyle bir şey çıksa yer gök inler. Burada 10 adam var yada yok kart güncelle aldım bozuk çıktı. bir kart güncelleme aldı sadece sende bozuk çıkması anormal gelmiyor mu. sapphire rx 5700 xt nitro+ kullanıyorum sıkıntı yok bide bu marka kötü marka derler yıllardır amd ye tek kart yapan firma.Bu adamlar salak mı ekmek yedikleri yere kötü iş yapar mı? ve Sonuç olarak asus gtx 1070 strix oc 8gb bu kartan geçtim 5700xt pişman değilim ve kart ve gelen bütün güncellemeler de bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan85 -- 28 Şubat 2020; 0:40:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan85

5700XT nitro kullanıyorum. Problem yaşamıyorum. Ama sorunlu kart varsa garanti var. İlk olarak hangi sistemler hangi ayarlar hangi kartlar sorunlu onu bilmek ortamı bulandırmamak gerek.
    5700 xt nitro var bendede kart geldiğinden beri sorunlu 100 kişiden 99 u sorun yaşıyorsa kaldı ki amdde bunu kabul ediyorsa ortam bulandırmak olmuyor bu malesef. Minidumpa bakınca sürekli aynı şeyler hata veriyor testler yapıldığında ise herhangi bir donanımsal sorun çıkmıyor. Hangi oyunları oynuyorsun hiç bir sorun yaşamadan?
    Forza Horizon 4
    The Witcher 3 Wild Hunt
    Tom Clancy's Rainbow Six Siege
    Call of Duty Modern Warfare
    metro
    borderlands 3
    gears 5 vs 4
    wolfenstein youngblood
    Star Wars Jedı Fallen Order
    Middle-earth: Shadow of War

Oynadığım oyunlar ve hepsi orijinal şuradan buradan indirilmiş oyun değil. Amd benim kartlarım çalışmıyor oyunlarda sıkıntı var demiyor ufak çaplı problemlerim var onuda zaman içinde çözülecek diyor. Yani kartlarım bozuk işe yaramaz oyun çalıştırmaz demiyor. Yani sorunu tam olarak anlasan ve Amd sorunu kabul ediyor diye mesaj yazıp sorun tam olarak neydi kısmını boş bırakman doğru bir hareket değil. Minidumpa neye göre test ediyor oda beli değil. Sen zaten kendi ağzınla cevap vermişsin sistemimi test etti sıkıntı yok demişsin galiba test aşamasında amd ekran kartında bağlı onu sıkıntı olarak görmemiş. Galiba sende doğru bir test yapmadığını farkında değilsin. Tam olarak ne yapıldığını farkında değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan85 -- 28 Şubat 2020; 0:56:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihan85

Forza Horizon 4
    The Witcher 3 Wild Hunt
    Tom Clancy's Rainbow Six Siege
    Call of Duty Modern Warfare
    metro
    borderlands 3
    gears 5 vs 4
    wolfenstein youngblood
    Star Wars Jedı Fallen Order
    Middle-earth: Shadow of War

Oynadığım oyunlar ve hepsi orijinal şuradan buradan indirilmiş oyun değil. Amd benim kartlarım çalışmıyor oyunlarda sıkıntı var demiyor ufak çaplı problemlerim var onuda zaman içinde çözülecek diyor. Yani kartlarım bozuk işe yaramaz oyun çalıştırmaz demiyor. Yani sorunu tam olarak anlasan ve Amd sorunu kabul ediyor diye mesaj yazıp sorun tam olarak neydi kısmını boş bırakman doğru bir hareket değil. Minidumpa neye göre test ediyor oda beli değil. Sen zaten kendi ağzınla cevap vermişsin sistemimi test etti sıkıntı yok demişsin galiba test aşamasında amd ekran kartında bağlı onu sıkıntı olarak görmemiş. Galiba sende doğru bir test yapmadığını farkında değilsin. Tam olarak ne yapıldığını farkında değilsin.
    Sen anlamamakta güçlük çekiyorsun dostum belli ki şöyle açıklayayım sana mesela adrenalin 2020 sürümünde pes 2020 ye girdiğimde bir süre sonra mavi ekran hatası alıyordum sürümü 19.1 lere çektiğimde bu hatanın önüne geçtim şuanlık almıyorum fakat knight online gibi basit bir oyunda bile şuan belli bir süre sonra mavi ekran veriyor ve minidumpa gelen hataya bakıldığında bu hatanın ekran kartı sürücüsü ile windowsun çakışmasından dolayı oldugunu düşünüyorum ( internetten yaptığım araştırmalara göre & kullananlara göre ) yani kısacası yazılımda sıkıntı var kartın kendisinde değil zaten konuda bu şikayet edenler yazılımdan ediyor amdde bunu kabul ediyor diğer konuya bakarsan adrenalin edition driver konusuna oradada bir çok insanı görebilirsin hata alan.

Test ettim dediğim donanımsal testler yapıyorsun ekran kartı tabiki bağlı bizde diyoruz ki zaten donanımsal bir sıkıntı yok sıkıntı yazılımsal :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7TheSopranoS -- 28 Şubat 2020; 1:4:37 >

Bak şimdi ben senin dostun değil. Hataya baktım çakışma olduğunu DÜŞÜNÜYORUM sorun ne onuda bilmiyorsun. knight online kaç yıllık oyun ekran kartı tanıyor mu oynadığın sırada kart nasıl tepki veriyor. Bunu bir bak istersen.Çünkü kart düşük ve eski oyunların büyük bir kısmına güncelleme getirdi çalışma sıkıntısı vardı.Donma,düşük fps gibi.Senin oyuna güncelleme gelmemiş olabilir.pes 2020 orijinal mi güncelleme aldı mı.kart oyun çalıştığı nasıl tepki veriyor. Tam sorunun ne ben anlamadım. ortada bir sorun var mı oda sorulur gerçi. Ben 5700xt nitro kullanıcısı olarak ne yazılımsal nede donanım sorunla karşılaşmadım.

Buradan bütün donanımhaber.com ailesine üyelerine ve ziyaretçilerine başlık yapalım sorun yaşayanlar ve sorunsuz arkadaşlar hangi donanımları var nasıl ve model marka hız gibi donanım bilgilerini girelim. Sorun acaba donanımda mı? yazılımda mı? yoksa kullanıcıda mı bu ortayı bulalım. Çünkü bazıları kargayı kartal yapma halleri olup ver voltaj ver mhz ver Allah ım ver tarzında yaşadıkları için garibim aletlerde çok çabuk pili bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan85 -- 28 Şubat 2020; 1:34:3 >

valla şu kartı kurcalayanlar konusunda sana katılıyorum :D yani adam kartı alıyor direk takıp çalıştırmadan önce yok şunu yükselteyim şu voltajı vereyim.yoksa şurdan bunu kısayım sonra yok efendim kart sorunlu :D Adam zaten kartı sana optimum değerlerde yolluyor bu kadar kurcalamanın mantığı ne yani :D
    bende de var nitro+ modeli BFV ve benzeri zorlayan oyunlar dışında ekstra bir güç ayarım yok.Diğer tüm eski oyunlar default ayarlar da hız.ki ben aldığım günden beri neredeyse 4. ay olacak. Hiç sıkıntı yaşamadım.Aynı senin gibi oyunlarım hep orjinal. windowsum ve adrenalin driver hep en güncel neyse onu kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okayynn -- 28 Şubat 2020; 2:8:43 >
    birde alanların bir kısımı alır almaz gelişi güzel kartlarını kurcalıyor hız aşırtmadır ıvır zıvır bir kısımıda bu şekilde bozuluyordur diye tahmin ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.