Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

AMD RX 480, RX 470, RX 460, F/P Kralları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
18.211
Cevap
110
Favori
420.800
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD RX 480, RX 470, RX 460, F/P Kralları [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3783 Mesaj
      05 Temmuz 2016 21:33:14

ben oyunlari 40. ekran tv de oynuyorum ,resimlerdeki kirilma hemen belli oluyor onun icin bende v-sync devamli acik fakat buda az da olsa gecikmeye neden oluyor ,monitor sevmiyorum mecburen 1060 yada 1070 alacam SIRF bu fastsync den dolayi cünkü iddia edildigine göre gecikmeyi ve kirilmayi neredeyse g-sync kadar basarili bir sekilde düsürüyormus
      |
      |
      Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      101 Mesaj
      05 Temmuz 2016 21:37:04
      bahsedildi mi bilmiyorum

msi custom model üzerinde 1600mhz ye kadar çıkılabildiğini ve %20 bi performans arışı olabileceğinden bahsetmiş.

nitro zaten direk 1350mhz gelicek.

custom modeller sizce bahsedildiği gibi daha yüksekbi performans sunar mı?
      |
      |

• Yarbay
      28295 Mesaj
      05 Temmuz 2016 21:52:13
      quote:

Orijinalden alıntı: kaand12@

Zaten olmadı r9 300 serisi alacam...

boyle diye diye zamlatmissiniz 380'leri.480 cikmadan hemen once 580 liraya bile 4gb 380 gormustum simdi 700'den asagi goremedim sahibinden'de hem de getsiz satiyorlar.750'ye satan cok sifiri zaten 750 liraya dusmus nitro'nun alacaksaniz sifir alin fiyati gayet iyi.480'lerin ozellerini 1300'den filan getirirlerse 380 de guzel bir tercih neredeyse yari fiyatina ki performans olarak da iki kat yavas degil %30-40'tır oyununa gore.
      |
      |

• Yüzbaşı
      566 Mesaj
      05 Temmuz 2016 21:53:28
      4GB'lık sürümde fiziksel olarak 8GB bellek modülü bulunuyormuş, 8GB'lık kartın BIOS'ı ile kullanılabilir hale geliyormuş. Testlerde doğrulanmış. Güzel haber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetfx -- 5 Temmuz 2016; 21:53:58 >

• Yarbay
      9867 Mesaj
      05 Temmuz 2016 21:54:56

Custom modellerde olmaz o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ahmetfx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1180 Mesaj
      05 Temmuz 2016 22:02:26
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmetfx

4GB'lık sürümde fiziksel olarak 8GB bellek modülü bulunuyormuş, 8GB'lık kartın BIOS'ı ile kullanılabilir hale geliyormuş. Testlerde doğrulanmış. Güzel haber.

Büyük ihtimalle bozuk olan gddr5 ram modüllülerini biostan kapatıp 4 gb diye satıyorlardır.Sağlamları kapattıklarını sanmıyorum çünkü arz yok.Piyasa da gürül gürül 4 gb olsa süphelenirim.

Eskiden az 4850 yi 4870 yapmamıştık ama onlarda yüksek saat hızlarına çıkamıyorlardı mesela.Ama o zaman 4850 piyasayı kasıp kavuruyordu mesela
      |
      |

• Yarbay
      15270 Mesaj
      05 Temmuz 2016 22:23:16
      quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

ben oyunlari 40. ekran tv de oynuyorum ,resimlerdeki kirilma hemen belli oluyor onun icin bende v-sync devamli acik fakat buda az da olsa gecikmeye neden oluyor ,monitor sevmiyorum mecburen 1060 yada 1070 alacam SIRF bu fastsync den dolayi cünkü iddia edildigine göre gecikmeyi ve kirilmayi neredeyse g-sync kadar basarili bir sekilde düsürüyormus

Mekanizmayı tam anlatamadım demek ki: FreeSync/G-Sync, monitör tarafında. Oysa, adaptive sync/dvc/V-sync/Fastsync, gpu tarafında. Bu ikisinin birbiriyle bağlantısı yok. Fastsync, gpunun v-sync ile monitör üstü hızlarda çalışmasına izin vererek, gpu hızını monitör tazeleme hızından ayırıyor. Bu da görüntü hızı arttıkça çizim havuzunun dolmasına bağlı gpu hızı düşmelerini, buna bağlı takılmalarını önlüyor. Etkisi vsyncteki görüntü kare sayısı aşıldığında olan gpu takılmalarını önlüyor.
      Bu ilk radeonlarda gösterildi TH'nin bir incelemesinde. 60Hz bir monitörle, ekran kartını salınca takılmalar coşuyor, ama @45Hz sınırı koyarsan gpu çizim havuzu taşmasına bağlı rasgele takılmalar ortadan kalkıyor ve görüntü seyri bir düzene oturuyordu. Şayet böyle de akıcılık gidiyordu 45Hz>60Hz olduğu için monitörde. FreeSync orada devreye giriyor.
      Fastsync ile monitör hızı, ekran kartına hız sınırlaması yapmadığından 60Hz'e kadar akıcılık aralığını daha yükseltmesi bekleniyor. Yani, monitör tazeleme hızına ne kadar yaklaşılırsa akıcılık beklenirken tam tersi gerçekleşecek takılma artışlarını önlüyor. Ama bu demek değil ki görüntü kesilmelerini önlüyor. Bu v-sync değil. V-sync gibi çizilen her karenin gösterilmesini sağlamıyor, dolayısıyla atlamalara yol açabiliyor.

• Yarbay
      7433 Mesaj
      05 Temmuz 2016 22:34:41
      quote:

Orijinalden alıntı: DH_Emre

quote:

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

Özel üretim kartlar Temmuz ortasında tanıtılır Temmuz 3.haftasi en geç Temmuz sonu çıkar. Ağustos sonuna kadar fiyatlar biraz yüksek seyredebilir. Beklemeye devam :)

Temmuzun başı, temmuzun 20si, ağustos sonu.. Yaz bitti hocam yapmayın

Harbiden ya gidip 390x falan alıcam artık daha okuduğum şehre gidip ev falan bakıcam. ne ara oyun oynayacağız biz.

• Binbaşı
      1117 Mesaj
      05 Temmuz 2016 22:47:15

Aynen yazi yariladik hala ekran kartini alamadim

|
      |
      Berkay C. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SAMSUNG S24F350/NZXT s340/EVGA 750GQ/ASUS z-170a/MSI RX 480 GAMING X 8gb/İNTEL i5-6600k/CORSAİR H100i v2

OCZ trion 150 240gb/WD blue 1tb/Crucial Ballistix Sport LT 16GB Kit (8GBx2) DDR4 2400 mhz
    • Yarbay
      3783 Mesaj
      05 Temmuz 2016 23:21:39

hocam yani kisaca bana fastsync ile tv de kirilma gecikme olayi diger v-sync ve adaptiv vs gibi olur faydasi olmaz mi diyorsunuz ben monitor kullanmiyorum tv kullaniyorum hdmi ile
      |
      |
      Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      7433 Mesaj
      05 Temmuz 2016 23:42:59

Valla dostum ben bu gidişle cidden ikinci el 980 veya 390x çekecem. Artık 1000 liraya ne denk gelirse. Şu 1060'ın tanıtılmasını bekliyorum. Onun üstüne de bir hamle yapmazsa amd behlül kaçar. Yani ben millete bekleyin bekleyin derdim ama 22'sine kadar gitti olay iyice can sıkmaya başladı. Kalkıp da referans ekmek fırını gibi 90 derecelik kartı da kimse aldıramaz bana kusura bakmayın.
      |
      |
      tur1st kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5950 Mesaj
      05 Temmuz 2016 23:47:57
      arkadaşlar rx 460 almayı düşünüyordum,işlemci q9300 gtx950 alsam rx 460 yerine pişman olur muyum hangisinin performansı daha iyidir.

PSN:EmR_07
      Game Center:EmR & Pique
      iPhone 7 32 GB Matte Black & PlayStation 4
    • Yarbay
      2483 Mesaj
      05 Temmuz 2016 23:51:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Berkay C.

Valla dostum ben bu gidişle cidden ikinci el 980 veya 390x çekecem. Artık 1000 liraya ne denk gelirse. Şu 1060'ın tanıtılmasını bekliyorum. Onun üstüne de bir hamle yapmazsa amd behlül kaçar. Yani ben millete bekleyin bekleyin derdim ama 22'sine kadar gitti olay iyice can sıkmaya başladı. Kalkıp da referans ekmek fırını gibi 90 derecelik kartı da kimse aldıramaz bana kusura bakmayın.

Aynen oyle hocam. Daha bir sehire yerleşeceğiz nasipse. Bekleyemeyiz maalesef.

|
      |

• Yarbay
      15270 Mesaj
      05 Temmuz 2016 23:54:27
      quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

hocam yani kisaca bana fastsync ile tv de kirilma gecikme olayi diger v-sync ve adaptiv vs gibi olur faydasi olmaz mi diyorsunuz ben monitor kullanmiyorum tv kullaniyorum hdmi ile

Tv hızının katlarında işe yarar, düşmelerde vsync atlamasını yine hissettirir. Tv'de başka seçeneğiniz yok zaten, görüntü hızını sınırlamaktan başka. Adaptive sync ile v-sync farksız; ikisi de 1/2 hızda görüntü veriyor, v-sync sadece tutarsız olarak artıp azalıyor monitörün 1/1 hızına. Nvidia'da smooth v-sync denen şey, radeonpro veya msi afterburnerdan yaptığınız fps sabitlemeyi otomatiğe alıyor. Geriye kalan kare sınırlamayan seçeneklerin hepsi çöp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 5 Temmuz 2016; 23:56:40 >

• Teğmen
      104 Mesaj
      06 Temmuz 2016 00:15:00
      merhabalar ben bu kartın özel soğutmalısını almak istiyorum ama amd fx 8350 işlemcimin darboz yapıp yapmayacağı aklıma takıldı kullanan veya bir fikri olan varsa söyleyebilir mi ?

• Yarbay
      5144 Mesaj
      06 Temmuz 2016 00:15:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Referans kartı tavsiye etmiyorum. Voltaj bir kademe aşağı çekildiğinde kart daha az güç çekip hem de daha performanslı ve stabil çalışıyor. Özel tasarım modellerde referans tasarımdaki sorunlar olmayacaktır. Hem daha iyi ve sessiz soğutma, daha iyi performans, yüksüz durumda 0db özelliği, daha iyi bir bios, oc potansiyeli ve fazladan güç girişi olacaktır. Durumu acil olmayanlar almak için acele etmesin. GTX 1060 ı da görmüş olursunuz hem.

Bu sadece RX480 e özel bir durum değil. Referans tasarım şimdiye kadar hep vasat oldu.

O her kartta öyle olmuyor. Amd de zaten "bahsedilen sorunlar bazı örneklerde gözlemlenmiş" diyor. Mesela:

http://semiaccurate.com/2016/07/01/investigating-thermal-throttling-undervolting-amds-rx-480/

O yüzden durumun ne olduğu bile tam olarak belli değil. Ayrıca kartın özel tasarım modelleri de ne durumda olacak belli değil. Şöyle bir video gördüm, galiba özel tasarımlar da pek bekleneni veremeyecek:

İllaki bir şeyler düzelecek de sonuçta ortaya çıkan ürünler nasıl olacak tam bir netlik yok hala.

Bir de bugün Amd'den sürücü gelecekti. Noldu, bir bilgi var mı?
      |
      |

• Yüzbaşı
      739 Mesaj
      06 Temmuz 2016 00:19:17
      Beyler kartin cikmasina daha cok var sanirim. Benim gini bekleyemeyen kisiler icin 1000 tl civarinda bu kart gibi isini iyi gorebilecek bisey ariyorum. Onrride bulunabilirsrniz sevinirim. Nvdia yada amd fark rtmez.

Ayrica r9 iyimiir. 500 tlye tanidiktan alabilirim uygunsa. Ve iyiyse i5 6.nesil islemci var

|
      |

Sende bunu yedin.
    • Binbaşı
      1180 Mesaj
      06 Temmuz 2016 00:42:19

Beyler çok pis cevap geldi,bu bozuk ekran kartını ne yapacağız iptal mi etsem siparişi mi ne yapsam?

• Yüzbaşı
      385 Mesaj
      06 Temmuz 2016 01:02:05
      quote:

Orijinalden alıntı: ForceBeWithYou

Beyler çok pis cevap geldi,bu bozuk ekran kartını ne yapacağız iptal mi etsem siparişi mi ne yapsam?

rx 480 daha fazla alıyor
      |
      |

Siz sırrı çözmek değil , kandırılmak istiyorsunuz.
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      06 Temmuz 2016 01:07:15
      Dx12 deki performansı ne olacak bilemiyorum ancak 1060 ezdi geçti gibi,bir an önce çıksa da karşılaştırsak şu referans kartları

Hızlı Cevap

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Paykasa
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.