Yüzbaşı
12 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 11 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar başlıktan anlayabileceğiniz gibi ramlerimi değiştim daha doğrusu eski 8gb yanına bir 8 daha ekledim. Eskisi kingston hyper x 2133 hz yenisi ise aynı marka model 2400 hz çünkü eski modelin üretimi kalkmış. Ben bu değişimi yapınca pcde yavaşlama oldu her şey yavaşladı videolar bile takılıyordu ben de bir kaç çözüm denedim:

-Bios update yaptım, bioasa reboot yaptım
-Yeni rami çıkardım ve eski ramimle devam ettim
Ve sorun burda başlıyor aynı kasma bu sefer eski ramimle de devam etti.

Lütfen yardımcı olun deliricem 2-3 saat buna uğraştım
Arkadaşlar son 3-4 gündür online oyunlarda aniden bağlantı kopması sebebiyle atılıyorum lakin normalde youtube ya da başka mecralarda rahatça gezebiliyorum türk telekomu vs aradığımda ise hiçbir sorun yok diyorlar yok mu bunun bir çaresi.
modem=airties
Merhaba arkadaşlar nvidia tarafından açıklanana göre 1080'nin fiyatı 599 dolar 1070 ise 379 dolar olacağı açıklandı bunu Tl kurundan hesaplayıp üstüne kdv falan koyarsak 1080 2.500 civarlarında 1070 ise 1.400 civarlarında olcak gibi sizce fiyatlar ne kadar olur ?
Arkadaşalar ben yeni bir kart almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan birkaç soru var .

1.Bu kartlar Haziran ayına kadar Türkiyeye gelirmi ?

2.Bu kartların r9 390 ve gtx 970 seviyesinde ki modellerinin fiyatı ne olur ?

3.Peki bu sisteme uyumlu olur mu ?

işlemci: İntel i7 3770

anakart: Asus p8h61-m le r2.0

Power : 750 watt

Tabi ki kesin cevap istemiyorum araştırması olan ve tahminleri olan varsa cevap verirse sevinirim.
Arkadaşlar şuan piyasada msı ,sapphire ve birkaç markanın r9 390 model kartları var ve en ucuzları sapphire ve herkesde tavsiye ediyor onu almayı düşünüyorum fakat diğer markalarla örneğin msı gibi aralarında fps farkı var mı varsa çok mu ve siz olsanız hangi markayı tercih ederdiniz ? sorularımı cevaplarsanız çok teşekkür ederim .
Beyler sapphire nitro r9 390x almayı düşünüyorum i7 3770 işlemcim var darboğaz yaparmı ? .Diğer parçalar uyumlu sıkıntı yok.
Arkadaşlar çok aram yaptım ama bi türlü bulamadım star citizien oyunu tam sürümü ne zaman çıkıcak bilen varsa ve cevap verirse çok memnun olurum.
Beyler şuana kadar gtx 970 için yeni oyunlar çıkınca falan zorlanır diyolardı vramden dolayı fakat şuan ki çıkan mad max ,mgs v,rainbow six siega gibi oyunlarda r9 390 ile aynı performansı gösteriyor siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ilerde de böyle olurmu ?
Arkadaşlar gtx 970 alcam ama aklıma takılan bir soru var ben bu karta bu sistemle oc yapabilirmiyim ?
Anakart:asus p8h61-m le r2.0
Power:750watt
Kasa:z3 plus
işlemci:intel i7 3770 lütfen cevap verirseniz sevinirim .
Bu arada kartın markası asus strix.
Arkadaşlar bu directx 12 getirdikleri ile ilgili iki duyumum var çevreden duydum ilk duyumum bu sistem vram arttırması yapıyormuş örneğin 4 gb gtx 970 7 gb çıkıyormuş .

İkinci duyumumda ise sistem katların vramine yük bindirerek daha fazla performans sağlıyormuş sizce hangisi doğru ya da ikiside mi doğru ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 269
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 6.632 (Bu ay: 72)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 94 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.