Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (884. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar slmlar size bir sıkıntıdan bahsedicem bilgisi olanlar lütfen esirgemesin

Asus rx460 4gb ekran kartı aldım bile taktım açtığımda bios a ait olan açılıştaki resmi bozuk gösteriyordu o şekilde biraz takıldım ama bir arkadaşın o olayı görmesi ve normal değil bence garantisi varken servise göstermemi tavsiye etti bende götürdüm ve 2 gün sonra ürünün değişim yada para iadesi yapılacağını öğrendim prosedürleri bekledikten sonra bana değişim yada para iadesini alabilmem için evrak verdiler ben o evrakla ürünü almış olduğum vatan bilgisayara gittim evrakları gösterdim saolsunlar gerekli işlemleri yapıp bana isteğim üzerine tekrardan aynı kartı verdiler bende tekrar bilgisayara taktım baktım ki sorun devam ediyor aynısını tekrar gördüm bios resmi bozuk (eski ekran kartımda normal bir şekilde bios resmini düzgünce gösteriyor) şimdi sorum ise

Bu Erkan kartında böyle sorun yaşayan varmıdır varsa çözümünü bilen yardım etsin lütfen yada bu ekran kartı serisinde kronik bir sorun mudur çünkü tekrar ürünü servise verip para iadesi almayı düşünüyorum.

Bu sorunu yaptığını bile bile kullanmak istemiyorum:(( yardım lütfen

Not:ekleme yapıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pzycho -- 29 Nisan 2017; 14:39:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• pzycho P kullanıcısına yanıt
    Sorun filan yok, boşuna uğraşmışsın. Eski bazı anakartlara yeni seri ekran kartı takınca öyle olabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Peki Asus servisi neden kartın tamiri mümkün olmadığı için değişim yada para iadesine karar verdi

Tamam sorun yok diyelim ilerleyen zamanlarda sorun çıkarmayacağı ne malum?

servisler uğraşmıyorlar

benim anakartımın 8 pin işlemci soketi erimiş temas ettiği için pc durduk yere reset atıyordu

kablo sıvı soğutucunun radyatörünün altında kaldığı için ben göremedim

tüm parçaları vatandan aldığım için kasayı kople verdim servise

aradan bir ay geçti ben gittim almaya dediler ekran kartı bozukmuş aldığınız kartın sıfırı yok (gtx960 100million edition)

size mecburen para iadesi yapacağız dediler ben de kabul ettim 150 fark ile RX 480 aldım taktık kartı

pc hala açılmıyor

acaba işlemci mi sorunlu diye soğucuyu söktüğümüzde gördük ki sorun anakartta

ekran kartının servis kaydına baktığımda ise aynen söyle yazıyordu

"Ekrana görüntü gelmiyor"

direkt ekran kartını test falan etmeden servise vermişler

Biraz şansınız varsa sağlam kartınızı servise bozuk diye verip sıfır ya da para iadesi alabilirsiniz vatandan

• LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Yani ekran kartını servise verip para iadesimi alayım ben sadece ekran kartını söküp Asus servisine götürüyorum.

Neyse uğraş dur o zaman. 2 tane degil 10 tane aynı kart yollasalar hepsinde aynı şey olacak çünkü nedeni mb, vga değil.

eğer normal kullanımda kart sorunsuz çalışıyorsa

bios logosunu kafaya takmayın

ama windowsdayken çizgiler falan görüyorsanız oyunlarda airfact benzeri şeyler oluyorsa direkt gönderin

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    İnşallah ilerde sorun çıkartmaz diyelim o zaman başka biri demek gerekmiyor herhalde :((((

• LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Windowsta çizgiler görmüyorum oyunlarda airfact olayı nedir bilmiyorum :((

Kartın düzgün çalışıp çalışmadığını hangi programlarla test edebilirim?

• Oyunların yükleme ekranlarında anlık çok hafif renklerin bir ton açılması ve tekrar düzelmesi gibi şeyler oluyor. Işık parlıyor da sönüyor gibi. 1sn içerisinde 2-3 kez oluyor. Ya da normalde de var ama hareketli sahneler olduğu için dikkatimi çekmedi.

Sürüm 17.4.3. Kart 480. 7870xt ile birkaç gün önce yaşamıyordum bunu. Sürücü onda da aynı idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrecoB -- 29 Nisan 2017; 16:52:41 >
  • arkadaşlar yeni sürüm ile sıkıntı yaşayan oldumu ekran bir anda karardı sonra reset attım uyarı verdi Problem: "Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure"
    diye.
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    Tecrube ile sabit şekilde amd

Her 3 güncelleme de bir tane bozuk driver gönderiyor

2 önceki de sorunluydu

Airfact sorununu youtube a yazınca görürsünüz

Ekranda oyunda olmaması gereken poligonların ortaya çıkma sorunu

• Arkadaşlar RX480 İ güncellemek istiyorum fakat nasıl güncellicem bu resimlerden ikisini de indirip mi kurcam yoksa birtanesini mi kısaca bana nasıl güncellicemi söylerseniz sevinirim AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

bu arada windows 10 pro 64 gb kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legolas4121 -- 29 Nisan 2017; 21:16:27 >

• Bir tek en üstdekini indirceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

arkadaşlar yeni sürüm ile sıkıntı yaşayan oldumu ekran bir anda karardı sonra reset attım uyarı verdi Problem: "Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure"
    diye.

msi rx 470 lerde kronik sorun, ram arızası bu, ben dün garantiye gönderdim bekliyorum bakalım...
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Hocam bu durum yanliz yeni yazilim kurunca 1 defa gerçekleşti;??

• quote:

İnşallah öyledir ama benimki gibiyse zamanla artacak ve hiç açılmaz hale gelecek.....

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

İnşallah öyledir ama benimki gibiyse zamanla artacak ve hiç açılmaz hale gelecek.....

inşallah oyle bir şey ile karşılaşmam :(
  • Arkadaşlar bilgisayarımdaki bütün oyunlar 60 FPS'ye sabit durumda. Sadece Resident Evil Biohazard, LoL ve CS GO normal çalışıyor onun dışında Fallout 3, Outlast 2, Crysis, Medal of Honor bu oyunlar ve daha fazlası 60 FPS'i geçmiyor. VSYNC kapalı oyunlarda ama neden böyle anlamış değilim. Sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim düzelmedi. XBOX ayarlarından DVR'ı kapadım oda işe yaramadı. Ekran kartı ayarlarındada VSYNC kapalı.

Sistemim

Ryzen 5 1400
    RX470
    B350M PRO
    8 GB HyperX Fury 2400MHz
    Corsair VS600 PSU
    240 GB SSD

Neden böyle oluyor anlamış değilim işin ilginç yanı 60 FPS sabit oynuyorum fakat çok değişken sahnelerde mesela patlama gibi o zaman FPS 45 e falan düşüyor.
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    Rx 480 kullanıyorum. Amd'nin cıkardıgı son driverı kurunca pc her acılısta aynı hatayı bende de veriyor ama hic ekran kararması olmadı. Bir onceki 17.4.3 kurmayı dusundum ama amd'nin sitesinde bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.