Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (839. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bif hafta kadar önce MSI gaming x rx480 8gb modelini aldım. Karttan memnunum ancak birşeyi çözmem lazım. Bu kartı almadan önce 560ti kartımda 2 monitör kullanıyordum. Asıl monitör HDMI ile, diğer eski olan ise vga kablo ile (DVI VGA dönüştürücü kullanarak) bağlıydı. Aynı sistemi yeni kartta da yapmak istedim ancak rx480'deki DVI çıkışı DVI-D imiş. 560'taki ise DVI-I idi. Ben de piyasada DVI-D-Vga dönüştürücü aramaya koyuldum ancak dönüştürücülerin hepsi neredeyse DVI-I to VGA. Yani benim işime yaramıyor. MSI da sağolsun kutu içeriğini bomboş verdiği için, şimdi sağda solda dönüştürücü arıyorum (Asus marka olan 560ti kutusunun içinden hem DVI-VGA dönüştürücü, hem MiniHDMI-HDMI dönüştürücü çıkmıştı. MSI gözümde bayağı prestij kaybetti. Tamam kart güzel ama kutu içinden sadece kart çıkıyor. Başka hiçbir kutu içeriği yok. Alacaklara duyrulur.) Bana bu dönüştürücüyü makul fiyata bulmam konusunda yardımcı olabilecek var mı acaba?
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4vc1 -- 17 Ocak 2017; 12:33:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

quote:

Orijinalden alıntı: eSSelamuAleykum

quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

asus rx 480 kullanıyorum far cry primal vs güncel oyunlarda ultra da sıcaklık 69-74 derece arası değişiyor ortam ısısın göre normalmi bu fanlar full hızda çalısıyor. 2100 devirde

sıcaklık değerlerin normal ama fan değerlerin yüksek gibi.
    Benim bf1 ultra ayarlarda fan değerleri %35-40 civarında seyderediyor :https://www.youtube.com/watch?v=Q7KstAx2SVg&t=8s
    Maxiumum fan devri 3300 rpm. %35 : 1600 rpm civarı.
    senin kartının maxiumum fan hızıda benimki gibi 3300 rpm ise, 2100 rpm : %50 civarlarına denk geliyor. (Rpm ve Yüzdelik oranlar birbirlerine orantılı değiller bunu da hatırlamak isterim. Yani %100 fan hızında 3300 rpm ise %50 fan hızında 1650 rpm dönmesi gerekirsen, 2100 rpm cıvarlarında dönüyor)
    Bir de asusun programından fan ayarına bir göz at. belki fan profillerinden birini seçmissindir. Ben sapphire trixx ten otomatik seçili şekilde kullanıyorum.

hocam simdi baktım full hız 3966 rpm imiş. yüzde olarak yüzde 46- 50 arası kullanıyor normalmidir ?

sapphire den 700 rpm gibi daha yüksek bir hıza sahip gördüğünüz gibi. O halde sapphirenin %35 seyrettiği bir yerde, asus %45 civarında seyredediyor. Bu farkın nedeni ise asusun rpm ve yüzdelik diliminin birbirine orantılı gidiyor olması anlaşılan. 4000 %100 - 2100 %50-55 civarı. (sapphirenin ki birbirine orantılı değil)
    Daha önceki mesajınızda dile getirdiğiniz gibi fanlarınız full yükte çalışmıyor.Bu şartlar doğrultusunda fan devir hızınız gayet normal.
    Tabi burdaki diğer faktörler ise her oyunun ekran kartına bindirdiği yükün değişken olması ve ekran kartının rpm ve sıcaklık ilişkisi arasındaki fabrikasyon değerleri. (her markanın farklı bir ürün geliştirme standartı var )
    Dediğim gibi herhangi anormal bir durum gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 17 Ocak 2017; 15:41:47 >

• 4vc1 kullanıcısına yanıt
    Amazon da filan yokmu hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

kim bunlar isim ver bilelim önemli bir itham bu

Hocam çok uzakta değil. hergün tv lerde gördüğünüz insanlar. Yani en büyük soyguncu devlet..
  • Rx 480 8gb msi ve sapphire arasında hangisi daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam kafama msi rx 480 yatti simdi de sorunlu diye konu acilmis bf1 de kasiyomus vs..gtx 1060 la aradaydim rx e kaymistim yine aradayim valla bi de amazondan soylucem ama sonra ugrasmak hic istemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerhac

tam kafama msi rx 480 yatti simdi de sorunlu diye konu acilmis bf1 de kasiyomus vs..gtx 1060 la aradaydim rx e kaymistim yine aradayim valla bi de amazondan soylucem ama sonra ugrasmak hic istemem.

xxsavasxx2 sapphire öneririm.

sonerhac
    kim diyor yahu bf1 de kasıyormuş diye :) yok öyle bir şey. ortalama tüm rx480 sahipleri bf1 de ortalama 60-90 arası fps ile oynuyor.yeri geliyor 80-100 arası fps değerlerine tırmanıyor. imzamdaki sistemle hemen hemen hergün 1080p ultra ayarlarda 2 saate yakın oynuyorum. dediğim gibi ortalama 60-90 fps arası. bazı maplerinde optimizasyon sorunu var oyunun. sorunlu olan maplerde tabiki fps düşmeleri doğal.Güncelleme ile gidereceklerdir.
    +rx480 ve dx12 de cabası :)
    sen aldırma onlara. onlar 1060 a fazladan ödedikleri parayı, boş kelamla tekrar amorti edeceklerini sanıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 17 Ocak 2017; 23:14:10 >

• eSSelamuAleykum E kullanıcısına yanıt
    hocam dahili bilesenler ekran karti bolumunde rx480 sorunu topici.arkadas tek o oyunda oldu diger oyunlar canavar dedi gerci sorun yok hocam amazondan soylucegim icin pimpirikli oldum biraz ugrastirmasin falan diye gerci her modeli markayi elestiren var sorun yasayan var vs...

• Beyler Rx 480 de kullanacabilecegim bir video converter arıyorum.
    Bulduklarım cpu uzerinden işlem yapıyor.
    Yardımcı olurmusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eSSelamuAleykum

quote:

Orijinalden alıntı: sonerhac

tam kafama msi rx 480 yatti simdi de sorunlu diye konu acilmis bf1 de kasiyomus vs..gtx 1060 la aradaydim rx e kaymistim yine aradayim valla bi de amazondan soylucem ama sonra ugrasmak hic istemem.

xxsavasxx2 sapphire öneririm.

sonerhac
    kim diyor yahu bf1 de kasıyormuş diye :) yok öyle bir şey. ortalama tüm rx480 sahipleri bf1 de ortalama 60-90 arası fps ile oynuyor.yeri geliyor 80-100 arası fps değerlerine tırmanıyor. imzamdaki sistemle hemen hemen hergün 1080p ultra ayarlarda 2 saate yakın oynuyorum. dediğim gibi ortalama 60-90 fps arası. bazı maplerinde optimizasyon sorunu var oyunun. sorunlu olan maplerde tabiki fps düşmeleri doğal.Güncelleme ile gidereceklerdir.
    +rx480 ve dx12 de cabası :)
    sen aldırma onlara. onlar 1060 a fazladan ödedikleri parayı, boş kelamla tekrar amorti edeceklerini sanıyor :)

Sagol hocam bende düşünüyorum rx 480 almayı 8gb alıcam sapphire msi arasında kalmıştım araştırma yaptımda sapphirede galiba 2 farklı versiyonu varmıs rx 480 nitronun hangi siteden uygun ve iyisini alabilirim

• Win10 hızlı pencere hareketin de ve baslatta artifacting oluşuyor.

Oyunlarda sorun yok full kalitede deniyorum

• xxsavasxx2 kullanıcısına yanıt
    11260-07-20G modelini tavsiye ederim.
    11260-01-20G modeliyle arasında sadece 36 mhz lık bir çekirdek hızı var. Ama aralarında yaklaşık 100 tl civarı oynar. 36 mhz için 100 tl fazladan vermeye gerek yok. 11260-07-20G daha mantıklı.
    Nereden alacağın konusunda biraz araştırma yapmak lazım kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemywalker

Win10 hızlı pencere hareketin de ve baslatta artifacting oluşuyor.

Oyunlarda sorun yok full kalitede deniyorum

ramlere veya ekran kartına oc yaptınız mı?
    Bu nedenle yapabilir.
    Hayır hic bir şekilde oc yapamiyorum zaten anakart izin vermiyor.

[DHTUBE=]https://youtu.be/tNUxU1A3tRk

Edit: Dhtube

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemywalker -- 18 Ocak 2017; 8:49:12 >
    Video eklendi

• Arkadaşlar Sapphire RX 480 8GB kartım var, sadece World Of Tanks oyunun da ekran kartı sürücüsü çöküyor.

İnternetten biraz araştırdım tamamen Crimson sürücü ile alakalıymış, kart full ayarlarda çok performanslı.

Yine yabancı sitelerden okuduğum kadarı oyuncular Crimson ile sadece World Of Tanks da sorun yaşıyormuş. Bazıları çok sık çöküyor bazılar hiç çökmüyormuş. Benim ise 4-5 saatte 1 defa çöküyor. Haliyle oyuna girerken çökünce bilgisayar ne kadar hızlı açılsada oyuna bazen tekrar giremiyoruz.

Sorunun çözümünü bilen var mı ?

Düzenleme:
    Yine forumlardan okuduğum kadarı ile eski sürücüyü kardırıp temiz kurulum ile 16.11.5 versiyon sürücüyü kurmak gerekiyormuş. En son versiyon sorunluymuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 18 Ocak 2017; 9:59:47 >
    Hocam var da kargosu dolar kuru vs derken çok tuzlu oluyor. Ben 40 tl ye HDMI-VGA dönüştürücü aldım onun yerine, o da iş gördü sorun çözüldü yani. Ama şunu anlamış değilim; Neden yaygın olan DVI türü "I" iken, AMD kartlarında "D" tipini kullanıyor?
  • Rx 470 referanslarından herhangi birini almayı düşünüyorum Fx 6100 işlemciyle bir darboğaz meselesi söz konusu olur mu arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

İşlemci Fx 6100 3.9 GHZ OC
    Anakart 970A DS3
    Ram 4x2 1600 mhz
  • Sa rx480 Sapphire alıcam da bu seri numaraları farklı 40 50 lira gibi fiyat farkı var herhangi bir sıkıntıları var mı ona göre alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackWondo -- 18 Ocak 2017; 13:18:55 >
  • xxsavasxx2 kullanıcısına yanıt
    ben msi derim
  • 
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.