Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (613. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Güle güle kullanın. 11400f ile beraber en iyi 11. nesil işlemcidir. 11700kf gelince voltaj düşürerek 5.0ghz bandına yakın bir OC denemesi yaparsınız, takmadan önce son sürüm stabil bios'a update de yaparsınız. Ramleriniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt

hocam ramlerim biraz kötü 2017 yılında almıştım.

Şu:

8x2 olarak "XMP" açık şekilde 3000 MHz'de kullanıyorum ama CL değeri kaç bilmiyorum. 3600 Mhz olacak şekilde CL16 olarak kırbaçlanır mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtalyan Aygiri -- 19 Eylül 2022; 18:38:23 >

• Hocam Thaiphoon Burner kurun, ram çip markasını bir öğrenin. Micron yada B-Die ise 3600-3800mhz bandlarına kadar çıkar. Hynix ise 3200mhz de düşük cl denersiniz özelden yardımcı olurum konu off topic olmasın burada. Ram ile işlemciyi tamamlamak gerek ki iyice tam verim alın. 11700kf de OC olunca 6900XT ile beraber canavar gibi makina olur.

• İkilemde kaldığınız 3080 vs 6800 XT olsaydı güç bakımından 6800 XT ufak bir farkla daha iyi olmasına rağmen 3080 tercih edilebilirdi. Çok memnun olduğum 6800 XT'den yine çok memnun olduğum 3080'e geçiş yapma sebebim buydu. 13500'e ikinci el ve yurt dışı 6800 XT'yi satıp, aynı fiyattan sıfır yurt içi 3080 almıştım. Ama 6900 XT arasında kalsaydım tercihim kesinlikle 6900 XT olurdu. Hem hava soğutmalı modellerin en iyilerinden olan XFX MERC 319 6900 XT'ye, hem de yine en iyi modellerden olan Evga FTW3 Ultra 3090'a sahibim ve birinden biri satılırsa diğeriyle devam etmeyi düşünüyorum, aklım hiçbirinde kalmaz. 6900 XT çok daha az güç harcayarak, daha az ısınarak, daha az sesle 3090'a benzer performans veriyor. 3090'ın memory, DLSS (benim için çok büyük bir tercih sebebi) ve RT performansının daha iyi olması artıları var.

Bu aşamada defaatle belirttiğim bütçe meselesi devreye giriyor. Bütçesi her iki markanın da benzer performans sergileyen modellerine yeterli olan birisi Nvidia'ya yönelmeli. Ama 15-16 bin liraya 3090 satılmıyor, 6900 XT'nin de sıfır fiyatı bu. AMD'nin cins cins hatalarına denk gelme ihtimâlinizi, bu hatalarla uğraşma olasılığınızı, hatanın sebebini bulamama ihtimâlini göz önünde bulundurup gözü karartıp almalısınız.

Sapphire Nitro'ların bu seride sıcak çalıştığını, 6900 XT'de de aynı durumun söz konusu olduğunu okuduğumu hatırlıyorum. Ama kullanan arkadaşlardan da çok memnun olanlar var. Hayırlı olsun, umarım memnun kalırsınız.

Edit: İşlemciyi yenilemişsiniz. İyi de olmuş. O da hayırlı olsun AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 19 Eylül 2022; 19:7:4 >

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    Hocam sen bilir bir kişiye benziyorsun ekran kartı satın alma arefesindeyim ve kafam çok karıştı bu wattman hatasından dolayı. 3060ti (460 euro) ve 6700xt (420 euro) arasında kaldım. Sence ne yapayım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt

Aslında değil, bildiğim hususlar tecrübe ettiğim ve okuduğumla sınırlı. Bu konuda benden çok daha bilgili ve benim de görüş aldığım arkadaşlar var.

Ben olsam modele bağlı olarak 6700 XT alırdım. Zaten biliyorsunuz, 3070'e daha yakın bir performans sunan, kimi oyunlarda geçiyor da. Arada da fena olmayan bir fiyat farkı var. Benzer fiyatlarda 3070 ile 6700 XT arasında kalsaydınız 3070 derdim.

Valla f/p performans diye rx6600 aldım ama çok fazla driver sorunu yaşıyorum. Bilgisayarımı sadece oyun için kullandığım için çok sorun olmuyor ama sinir bozucu bir durum. Watmann hatalarından sonra bir de şu hata başladı. Bazen discorddayken bazen de overwatchı başlatırken oluyor. Ekran gidiyor, reset attıktan sonra sonra bu hata geliyor, driver çalışmıyor. İkinci resetten sonra ise düzeliyor. Rx580 neredeyse sorunsuz kalıyordu bu kartın yanında. Yine de rx6600 ü rtx 3050 ye tercih ederim. Malum daha ucuza çok daha hızlı bir kart.

• keremec kullanıcısına yanıt
    Ne kadar sıklıkla oluyor bunlar hocam? Ve hangi driver ı kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 19 Eylül 2022; 22:39:41 >
    Bende aynı çıkmaz içindeyim rtx 3060 mı yoksa driver sorunlarını göze alıp rx6700 ve rx6600 mü , ne olacak bizim bu halimiz :) :)

• alexsis83 kullanıcısına yanıt

amd rx480 kullanmistim, o zamanlar da bu tip muhabbetler vardi, her yeni oyun ciktiginda onun icin ozel beta driver kurardik, arkadas yildik ya.

Rx580 en vardı siyah ekran alıp sistemin reset atmasından bende yıldım , kafam rahat olsun istiyorum ama zotac yada inno3d 3060 7600tl ye geliyor. Aynı performnsı alcağım rx6600 5800 deli olacam bildiğin rus ruletinin içine düştük.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkdaşlar reg. dosyası ile windows update zımbırtısının sürücü kurma özelliğini kapatıp, sonra DDU ile temiz kurulum için temizlik yapıp , whql sürüm kurup kartı stok ayarlarda kullandığınızda sorun olucak mı birde öyle yazın.

Ayrıca forumda çok arkadaşda farklı parçalarda sorun çıktı.

Örnek ben:

Bende ekran git gel yapıyordu mesela flickering deniyor, görüntüyü sinema amfisine göre ayarlamış kart formatı ycrb4:4:4 olarak, tv 4:2:0 desteklediğinden git gel yapıyormuş vs. Nvidia da olmuyordu çünkü amd ile görüntü iletim yapısı/teknolojisi farklıydı. Bulana kadar canım çıktı.

Overclock yaparakmı kullanıyorsunuz. Birde bios pilinizi çıkartıp bir süre beklemenizi ve tekrar takarak denemenizi tavsiye ederim. Format attınızmı bilmiyorum ama bendede aynı karttan var format attım taktıktan sonra.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar(AMD yazılımının kendi kendine silinmesi) windows uptade'i bir kaç haftalığına devre dışı bıraksınlar. Sorun büyük bir ihtimalle çözülecektir.

6700xt, 3060Tİ'dan daha hızlıdır. RTX 3070 ayarında bir kart sanırım.

Fakat 6750XT'ler zaten,6700xt fiyatına bulunabilir.

6750xt almaya bakın. 6700xt'den %10 daha hızlıdır.

• Smart memory kullanmasından sanıyorum ne zaman ram overclock yapsam wattman hatası alıyorum. Bence driver sorunu değil, Amd sistemler cpu ve ram overclock ayarlarına daha hassaslar.

• Aynı şekilde Msı Afterburner gibi 3.parti yazılımlarında yaptığınız en ufak bir değişiklik bile(örneğin power limiti'i %5 yapmak) wattman hatası almanıza neden oluyor.

• 4849 a Asus Rx 6600 XT aldım umarım pişman olmam 2.el

• Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Çok ucuza almışsın. Pişman olacağını sanmam

• DasheriM kullanıcısına yanıt

Aynen hocam fakat kutu yok garantide sorun yasarmiyim emin değilim fatura var

• 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.