Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (614. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.206
Cevap
165
Favori
505.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 30.3.2024)
Giriş
    Fatura varsa sorun olmaz diye düşünüyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DasheriM kullanıcısına yanıt

Hocam açıkçası tek fanı dönmüyor diye ilan konulmus Asus ama asuslarda belli bir ısıya kadar tek fan çalışıyor öyle olma ihtimali yüksek bakalım gelsin test ederim get ile aldım koyar koymaz çektim Bu arada komisyon dahil komisyon olmadan 4.5 kya aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Umarım sorunsuzdur

• HackAv kullanıcısına yanıt
    6700xt 3060ti den ortalama %2 daha hızlı, hissedilir bir fark yok ve bu hız farkındansa bir tık fazla para vererek daha sorunsuz 3060ti alma konusunda kararsızım. 6750xt 480 euro idi bir kaç gün önce, 6700xt en iyi fiyatı ise 418 euro ya buldum, yani ikisinin de dip fiyatı aslında aynı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İlginçtir, wattman hatası alanlar için Afterburner programını bırakın açmayı, tamamen silmeyi tavsiye ediyorlar. Sebebi bu olabilir diyerekten.

• Guhong01 kullanıcısına yanıt

%2 değildir bence. 6700xt'nin rakibi 3060Tİ değil. Ben olsam 6700xt alırdım hocam :)

Burada incelemesi var,güvenilir bir site.

https://www.guru3d.com/articles_pages/asrock_radeon_rx_6750_xt_phantom_review,10.html

Tamamdır hocam bakayım. Bu arada ben 6700xt vs 3060ti den bahsettim, siz 6750xt atmışsınız. Ayrıca hitman 3 ün amd optimizasyonlu bir oyun olduğu yıllardır bilinir. Benim kaynaklarıma bir bakın derim, 50-100 farklı oyunda test yapıp ortalama farklarını analiz ediyorlar.
    Benim kaynaklarım da şunlar:
    https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3060-ti.c3681 'Relative Performance' kısmı
    https://www.youtube.com/watch?v=pnZRuY-jFVM&feature=youtu.be zaman 11:15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 20 Eylül 2022; 12:17:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Savitar77 kullanıcısına yanıt

Merhaba, wattman hatası aldınız mı bu paylaşımdan sonra? Sizin modelin oc edition olmayan standard modelini düşünüyorum. Bir de sizin modelin default frekans ve voltajı nedir? İnternet sitesinde yazıyor ama bir kaç değer var, nereden nereye düşürdüğünüzü merak ediyorum. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 20 Eylül 2022; 13:40:23 >
  • emretutar E kullanıcısına yanıt

Oc yok. Rx 580 i çıkardım. Rx6600 taktım. AMD driver temizleme aracıni çalıştırdım. Sonra da en güncel sürücüyü (whql değil) kurdum. Gösterdiğim hatada ise Windowsun driveri silme gibi bir durumu yok. Direkt driver kendini durduruyor. Aygıt devre dışı kalıyor. Bunun sebebi de tahminimce watman hatasi ile ayni. Overwatch baslatirken menu yüklenene kadar kart, frekans yükseltmiyor ve yükleme ekrani 10fps çalışıyor. Ne zaman 3-4 saniye sonra ana menü yukleniyor o zaman frekansıni arttırıyor. Bu da tahminimce bu tarz hatalara sebep oluyor. Başka oyunlarda bu tarz bir durum yaşamıyorum. R6 sorunsuz çalışıyor mesela.

• keremec kullanıcısına yanıt
    Ben kartı asıl yuvasından çıkartıp bi alttaki pcı yuvasına takınca kart oyunlarda çok kasmıştı bi sorun olduğu belliydi. Bios pilini dediğim gibi yaptım düzeldi. Yeni donanım takınca benim ankarttanmıdır bilmiyorum böyle bişey yaşamıştım. Sistemim eski buna rağmen bişey yok şimdilik. İnşallah düzelir sorununuz.

• keremec kullanıcısına yanıt

1-Windows güncellemeyi devre dışı bırakın.

2-DDU ile driveri silin

3-Son WHQL sürücüyü yükleyin.

Windows uptade devre dışı kalmaya devam etsin. Aktif yaptığınız zaman yine sürücü yazılımını devre dışı bırakacaktır. Neden böyle bir şey oluyor,bilgim yok;ama dediklerimi uygulayın istersenz

• Selam dostlar benim mevcutta i5 10400f artı rx 5500xt 8 gb ekran kartı ve 650w psu bulunmakta. Yakın zamanda 2k monitör aldım haliyle 2k monitör için de ekran kartı bakıyorum. Sizce işlemci ve psu değişmeden bu sisteme hangi ekran kartı alınmalı ? Yeni kartlar beklenmeli mi fiyatların düşmesi için yada fiyatlar düşer mi siz olsaydınız şuan ikinci el yâda sıfır bir kart alır mıydınız?

• 3 defa aldım, 2619 mhz core clock standart

3060 ti ile arasındaysanız ve çok bir fiyat farkı yok ise hiç düşünmeden 3060ti alın geçin derim kafanız rahat olur, ben 6700xt yi indirim ile 8k ya getirdiğimden almıştım ozamanlar 3060ti 11k civarındaydı

AMD nin sitesindeki 2424 değerini kullanıyorum -50mV undervolt ile böylelikle coil wine ve sıcaklıklar azalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savitar77 -- 20 Eylül 2022; 18:42:58 >
  • medya7beni M kullanıcısına yanıt
    Aynı hareketi ben de yaptım hocam, önce 2k monitör ve peşinden mining yapılmış ama 1 yıldan fazla garantisi devam eden uygun fiyatlı ve trmiz bir 6800xt aldım, çok da memnunum. 650w psu gayet yeterli zaten kart max 250w civarı çekiyor.. 5600x ile bazı oyunlarda 2k da bile darboğaz oluşabiliyor 6800xt.. gerçekten çok güçlü bir kart, dlss falan filan pek umursamıyorum, benim için kas gücü önemli, fiyatta uygun olunca konuyu kapattım bir kaç yıllığına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palermo -- 20 Eylül 2022; 21:34:16 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • palermo kullanıcısına yanıt
    Bendeki i5 10400f darboğaz yapar mı peki ?

• medya7beni M kullanıcısına yanıt
    Oynadığınız oyuna bağlı hocam. Farcry6 da gpu %80-85 ortalamalardayken cyberpunkta neredeyse hep 95-99

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • palermo kullanıcısına yanıt
    Okey anladım teşekkür ederim

• r5 5500 ile rx 6700 (xt olmayan) sistem testi merak edenlere.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3vT4st399ghttps%3A%2Fyoutu.be%2FQ3vT4st399g&feature=youtu.be

• Guhong01 kullanıcısına yanıt

almanyadamısınız ?

• 
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.