Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (533. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
166
Favori
506.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

Hayır hocam niye rahatsızlık olsun, marka konusunda aşırı savunmaya geçtim gibi göründüysem niyetim bu değildi. Aslında EVGA'ya marka olarak sempatim daha fazladır, DB ses olayını da hesaba katmak gerek, EVGA kartların soğutma bloğundaki fan yaprakları daha sessiz çalışır yapıda gibi görünüyor. Evet XFX bir ara kaybolmuştu, bu da onun EVGA kadar köklü bir şirket olmadığını gösteriyor, ayrıca XFX EVGA gibi ekran kartı dışında farklı ürünler üreten bir şirket de değil. AMD'nin partnerleri NVIDIA kadar çok olmadığından, AMD için sayılı ve güvenilir 3 tane marka var zaten XFX de bunlardan biri, EVGA ile Sapphire'ı karşılaştırmadık neticede. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] Konu aslında ekran kartı konusu olunca, PSU mevzularını fazla uzatmamak yerinde olur. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Ekim 2021; 21:36:33 >

• simdi daha yeni gpu stres testi yaptım ayarlar otomatik varsayılan 10dk boyunca ekran kartı bozuk olsa hata verirdi sanırsam

• mournful kullanıcısına yanıt

Değerlerde bir sıkıntı yok. Oyunla vs. ilgili bir sıkıntı var demek ki. Bütün oyunlarda oluyor mu kart ayarları stok yapılınca?

Öyle ise farklı 2-3 ay eski driver deneyebilirsiniz.

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Back 4 Blood ve Call of Duty Modern de yapıyor
    Stok ayarda

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @mournful

CM PSU'lar aslında öyle aman aman yetmeyecek ürünler değiller (ilgili modelin kronik sıkıntısı vb. yoksa). Sizdeki sorun da zaten görüldüğü üzere PSU kaynaklı değilmiş.

Oyun bazlı ve bazı klasik AMD sorunları gibi görünüyor. Tabii hemen net konuşmamak da önemli. Bu tarz spesifik sorunların irdelenmesi elzem. @St@mP nickli arkadaşımız vardı konuda, birçok oyun sorunuyla uğraşmıştı. Kendisine PM üzerinden de durumu ilettim, belki yardımcı olacağı kısımlar olabilir (objektif bir AMD user olarak).

@Cpt. Miller Ben zaten amacının öyle olmadığını gayet iyi biliyorum da benim amacım da kelalaka noktalara çekilmeye çalışıldı. Bu gibi kendince prim yapmaya çalışan manyaqçocuk'larla uğraşıyoruz işte. Gidiyor, geziyor geliyor bir şeyler bulup getiriyor, hevesli ve heyecanlı. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

PSU mevzularının ben asıl uzama sebebini önceden de dile getirmiştim. AMD'de nedense herhangi en ufak bir sorun olunca hemen suç PSU'ya atılıyor. Sonra muhabbet görüldüğü üzere uzadı da uzadı ve sorun yaşayan arkadaşlardan birisi PSU'yu da değiştirdi. Tamam 1000W'lık daha iyi bir modele geçiş yapmış oldu ama sorun çözüldü mü, hayır?

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Gta5 denemedim

Yani farketmez farklı oyunlarda devam ediyor mu özellikle 1 seneden eski olanlarda o önemli şu an

• Rx6800xt yi alalı 2 hafta olmamıştır eski ekran kartım da msi rx 580 8gb di onda sorun yaşayınca bunu aldım büyük ihtimalle windows güncellemeden ötürü birsey arastiricam çünkü 2 ay öncesine kadar böyle sorun yaşamadım hiç her oyunuda rahat oynuyordum

RX580 ilede sorun yaşadım ama diğer sistemde sorunsuz kullanıyorum demiştiniz rx 580 in sorunu neydi acaba birde kaç yıllıktı cooler master.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 24 Ekim 2021; 23:53:46 >
  • Rx580 le aynı sorunu yaşadım cooler master da 6 sene filan olmuştur buyuk ihtimalle

Çıktığı zamanlarda almışsınız ve Tier C sınıfı vasat bir psu, eğer düşündüğüm gibi oyun açılışında fps yükselmesi sonucu oluyorsa alttaki ayarıda bir deneyin global graphics ayarlarından fps sabitleme.

Eğer siyah ekran çıkarsa şu tuş kombinasyonu sürücüyü resetler görüntü yeniden gelebilir.

ctrl+shift+win+b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 25 Ekim 2021; 0:12:56 >

• PSU'yu STRIX 1000W ile değiştirdi arkadaş, bunun farkında olarak yazıyorsunuz değil mi? Yine aynı sorun devam ediyor diyor?

@mournful

Denetim masasında arşivlenen hatalara bak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt

Sorunu başka yerde aramadan önce psu nun değişmesi zaten şarttı oyun açılışında çökmesinin sebeplerinden biri ani fps fırlaması olabilir bu sürücü ile alakalıda olabilir oyunlada alakalı olabilir.

• Suan ram leri test ediyorum AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.