Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Son sürücü ile ben de bir deneme yaptım

Son sürücü ile ben de bir deneme yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 27 Mart 2021; 12:0:18 >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Çoğu oyunda karta zaten yüklenmiyor. Benim monitör idarelik bir şey olduğu için 60hz bende oyunları o yüzden 120fps limit ile oynuyorum.

Kart ara ara devreye giriyor o kadar AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• OssiiE kullanıcısına yanıt

Bende dün farkettim bunu 2150 yerine 2135 de kullandığımda oyununa göre +5 fps fark oldu.Saat hızlarına gelince Red devil 6700xt 2800 civarı çalışıyor elle müdahale edince 2850-2650 arasına geçiyor.Yani kartı kendi haline bırakıp sadece bellekleri fast+2135-40 yapmak en mantıklı senaryo.Onun haricinde şuan ki piyasa da 3060ti fiyatına satıldığını düşünürsek ondan iyi olduğu sürece sıkıntı yok.

Benim dikkatimi asıl çeken olay en son amd kartı 290 ile deneyimlemiştim.2 Günde siyah ekran arızası verince bir daha amd cephesine dönmedim ki 290 na kadar neredeyse hiç nvidia harici kart kullanmadım.Sadede gelirsek çizim yaptığım sistemde gamerock 3080 oc mevcut aynı monitörde yaptığım denemelerde amd nin renk paletini daha çok sevdim.Yani böyle bir şey olabilir mi diye araştırınca benim gibi düşünen insanlar mevcut.Böyle bir şeye takılan yada denk gelen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Bende dün farkettim bunu 2150 yerine 2135 de kullandığımda oyununa göre +5 fps fark oldu.Saat hızlarına gelince Red devil 6700xt 2800 civarı çalışıyor elle müdahale edince 2850-2650 arasına geçiyor.Yani kartı kendi haline bırakıp sadece bellekleri fast+2135-40 yapmak en mantıklı senaryo.Onun haricinde şuan ki piyasa da 3060ti fiyatına satıldığını düşünürsek ondan iyi olduğu sürece sıkıntı yok.

Benim dikkatimi asıl çeken olay en son amd kartı 290 ile deneyimlemiştim.2 Günde siyah ekran arızası verince bir daha amd cephesine dönmedim ki 290 na kadar neredeyse hiç nvidia harici kart kullanmadım.Sadede gelirsek çizim yaptığım sistemde gamerock 3080 oc mevcut aynı monitörde yaptığım denemelerde amd nin renk paletini daha çok sevdim.Yani böyle bir şey olabilir mi diye araştırınca benim gibi düşünen insanlar mevcut.Böyle bir şeye takılan yada denk gelen var mı ?

var bende 1070 vardı simdi idarelik rx 550 aldım dediğin gibi renk paleti daha hoşuma gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: losthell

Ben de Asus Tuf 6700 XT ile Rog Rx580 sonrası Amd ile devam ediyorum, Rx580'in hakkını yemeyeyim zamanla driver'lar ile coşan gtx 1070 seviyesine gelen özellikle de benim gibi Battlefield 5 oyuncuları için 1080p'de harikalar yaratan bir karttı en sonunda da yüksek rakamdan satılarak misyonunu tamamladı  

Öncelikle bir önceki kartım belirtttiğim gibi Rog idi ve Tuf 5700 serisi de elime geçmişti o da oyucak gibi gelmişti.

Şimdi yeni nesil Tuf'a görünce inanamadım gerçekten , bir önceki Rog bile oyunca gibi kalıyor, Asus Tuf'u abartmış resmen, alette fan dışında plastik yok komple gördüğünüz herşey metal evet hepsi, ayrıca 3 slot olması , uzunluğu ve köşeli tasarımı sayesinde ekstra büyük duruyor, mutlaka tavsiye ederim. Rog hayranı olarak, pekte rgb ile aranız yok ise mutlaka yeni nesil Tuf tavsiye ederim nvidia, amd farketmez.

Rx 6700 XT'ye gelirsek pek test edemedim fakat 1080p Ultra AC Odyssey'de bench yaptım gpu kullanımı %60-70'leri geçmedi haliyle 60 fps'i bile zorla aldım , Ryzen 3600 ile denedim büyük darboğaz mevcut tabi bugün ya da yarın 5600x takacağım elimde mevcut onda da 1080p'de yeterli olacağını sanmıyorum. Oyuna sahip olup 3600 ya da 5600x sahibi arkadaşlar deneyip durumu paylaşabilir mi , gpu kullanımı 90'ı geçen var mı mesela 1080p ultrada.

1080p neden kullanıyorum derseniz , asus rog 180hz monitör kullanıyorum o yüzden değişltirmek istemedim fakat yakında 2k 165hz'e geçmeyi planlıyorum ama bu kadar kaliteli monitör bulamıyorum.

Önemli Not;

Kartın alış fiyatı 4768,50tl + 858,33tl kdv = 5626,83 TL faturada , ben sistem olarak MC1 sistemini aldım gaming.gen.tr'den yani pc ihtiyacım olsa gpu 5500-6000tl aralığına gelecekti ki en uygun fiyatlarla hesaladım aslında tek dükkandan toplasanız 5000tl'ye falan geliyor kart, gerçekten tüm bileşenlerin market fiyatını düşünce 5500tl'ye almış oldum.

Yani kaç liraya alıyorlar ve kaça satıyorlar , yazık gerçekten.

hocam bu fiyata ben nasıl alabilirim ? 6k ya kadar verebilriim.

• quote:

Orijinalden alıntı: StamP0fRadiation

Test yapıcan sonuçlarını atarım hocam. Birazdan denemeye çalışırım.

Şimdi yaptım. Sonuçlar bu şekildeler.

300w mı çekiyor aman tanrım AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• whitelated kullanıcısına yanıt

Hocam sıfır sistemle almıştım , diğer parçaların sıfır fiyatlarını çıkınca bu fiyata geldi, bu fiyatlara 2022’de bile çok zor yoksa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Evet hocam, Power limit kapalı, Çoğu zaman neredeyse hiç çalışmıyor. Fanlar da oyunda dönmüyor kart 55 dereceyi geçtiğinde fanlar çalışmaya başlıyorlar.

• AMD yeni driver yayınlamış. Deneyen oldu mu acaba
  • Selamlar, rx6800 ü r5 3600 4ghz ile 1080p de %80 civarı besleyebiliyorum bu normal midir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Rtx açınca rx kartlar çok kötü amd önce bunu çözsün
  • OssiiE kullanıcısına yanıt
    Denedim ,önceki sürümdeki gibi düşük fps aldım
  • şopen27 kullanıcısına yanıt

5700xt nin 2060s dengi olup zamanla 2070 super i yakalaması gibi , düz 6800 de 3080 i yakalarsa rtx e felan bakmaz kimse

Ben 2x8'pinlik kartın sadece gpu'ya 380w çektirdim. Total kart tahminim 450w civarı çekmiştir ama sadece test için bir sıkıntı yaşamadım. Tabi testi çok defa yaptım. psu ve kablosu önemli etken

• https://www.pcgamer.com/cyberpunk-2077-ray-tracing-amd-graphics-card-rdna-2/

Görünüşe göre 6000 serisi kartlarla ray tracing ya da 4k oyun olayı yalan olmuş.

6900 XT 2k Ultra ayarlarda ray tracing açınca 20fps'lere düşmüş, resmen rezalet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anisotropic -- 31 Mart 2021; 13:4:40 >
  • Anisotropic kullanıcısına yanıt
    Link açılmadı
  • 6700XT için Pulse mı Eagle mı tercih edilmeli ? Gigabyte'ın bazı modellerinde pin girişi sorunu vardı, 6700XT Eagle için kronik bir sorun gören var mı ?

• Sofy.Tqb kullanıcısına yanıt

Pulse modelleri soğutma konusunda başarılı, o.c ve stabilite için aynı garantiyi veremem nitro modellerinde daha ğst seviye companentler mevcut ancak güç girişi sıkıntıları vs gibi durumlar yok. Kendim 5700xt den 6800 e geçtim ondan biliyorum.

• darkprince kullanıcısına yanıt

Normal hocam 1080p de tam beslicek işlemciler sayılı +3600mhz ram lazım ancak öyle 95-96 kullanim yakalanır o kartla. 2K monitörle 90 sınırlarını asicaktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur4591 -- 31 Mart 2021; 21:38:55 >
  • 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.