Şimdi Ara

AMD Radeon R9 295X2 video inceleme 'Ekran kartı dünyasının yeni kralı sahnede' (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
5.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 17:06 ncı dakikadaki o dönüş evethh deyiş neydi öyle kardeşimm yaa
    harika bi oyun deneyimi

• 17:06 ncı dakikadaki o dönüş evethh deyiş neydi öyle kardeşimm yaa
    harika bi oyun deneyimi

• Olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buna sahip olmam icin yaklasik 8000TLye ihtiyacim var.

Asus z87-pro
    İ7 4770k
    Amd r9 295x2
    Gskill 2x4gb 1866mhz cl9
    Corsair 400r
    Corsair rm1000
    Corsair 128gb gs serisi
    3x Aoc 21.5" i2269Vw

Oy anam oy.

• Dostum hala anlatamadım. Konu hangisinin güçlü olduğu değil, zaten belli hangisinin güçlü olduğu. Sadece karşılaştırmalı test bize kesin sonuçları verecektir olay bunu öğrenmek sadece. :)
  • ekran kartı videosu görmeyeli ne kadar zaman oldu unuttum
    güzel inceleme için teşekkürler
    kart güzel ama güç tüketimi baya yüksek çıkmış
  • BF4 deki o sahneyi birde 1080p de test edebilirseniz, hem fps deki oluşan kaybı görebiliriz hemde kendi kartlarımız ile kıyas yapabilme imkanımız olur diye düşünüyorum.
  • Lg nin 84 inc modeli ile inceleme yapsanız mesela?

Çok şanslısınız |:

• Yerinizde olmak isterdim

• Merhaba,

İncelemeniz gerçekten çok başarılı görünüyor.Bundan sonraki incelemelerinizinde bu şekilde olacağını öğrenmek gelecekteki incelemelere olan merakımı dahada artırıyor.

Sadece mevcut incelemenizin daha net sonuçlar verebilmesi için birkaç önerim olacak.

İlk olarak fraps yerine msı afterburner kullanırsanız oyundaki tüm verileri(sıcaklık,frametıme,fps,cpu thread kullanımı gibi) izleme fırsatımız olacak.Böylece hangi sahnede ne kadar bir gpu kullanımı var ve gpu usagede herhangi bir dalgalanma oluyor mu görmüş oluruz.

Bir diğeri ise akıcılık bunun içinde yine aynı programla oyun esnasında frame tımeları gözlemleyerek akıcılık hakkında fikir sahibi oluruz.Örneğin Battlefield 4 ün kendi içinde frame tıme kaydetme özelliği var mesela bunu kullanarak AMD nin yeni serisinde CF daki akıcılığı ne durumda gözlemleme fırsatımız olur.Yine CF da mantle directxe göre bu çözünürlükte herhangi bir fark oluşturuyor mu bunuda merak etmiyor değilim.

Bir kaç ekleme ile bu tarz inceleme yaptığınızda kart(lar) ile ilgili daha iyi analiz ve fikir edinebilme imkanına sahip olacağız.Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

• param olsa bu karttan 6 tane alır 3 kasalık sistem kurup çift kartlı sistemlerle birisi kişisel kullanım diğeri bitcoin sistemi diğerinide rander sistemi olarak öğrencilere kiralardım ve köşelik olurdum

• nvdia gibi para göz kapitalist şirketlerin karşısına çıkıp rekabet ortamı yaratan kullanıcı dostu amd adamın dibidir

• Yaw işte olmayınca insanlar böyle atıp tutuyor mesut bey ayrıca neyin kafasını yaşıyor onu da anlamadım. Bf4 oynayan biri ve editör aynı zamanda nasıl olurda o ayarlara ultra der aklım almıyor. Orada resolition scale ve hud diye 2 ayar var onlar % 200 ve % 100 getir 3 monitör ile de değil o gereksiz dediğiniz 1080p monitör de bu kart ile kaç fps alacaksınız çok merak ediyorum. Bu kartta titan z gibi pazarlama hilesi kullanılarak lanse edilen bir karttır

Şu anda asus vg278hr monitörün ultra ayarlarda hakkını veren bir kart yoktur ne kaldı 4k da oyun keyfi yaşamak

• Bf 4 te mantle testi yaparsaniz daha II olur

• En alınası kart budur şuan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • resolution scale %200 yapıp en fazla 20 fps alır o kart.Mantle göremedim

• Malesef sınıfta kaldınız.Resolution scale gibi bir özelliği hiçe saydınız.Render.drawscreeninfo 1 yazıp. internal çözünürlük çıkışını ayarlamadıktan sonra.bide 60 hz monitörler gerçekten kötü bi setup olmuş .

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

PS4 içinde olması gereken gpuydu.Yaktın bizi hırsız Sony

ps4 de olması gerekirdi ? Hırsız ?
  • en yüksek kalite ayarlarında oynuyoruz diyorsunuz ama vertical sync kapalı?

• Açık olunca fps sınırlanıyor. 60'a falan. Neden açsınlar ki ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.