Şimdi Ara

amd ısınmıyor ama anakartım ısınıyor :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3400g ile birlikte ab350m-d3v gigabyte anakart kullanmaktayım anakartın vrmlerinde ısınma yok ancak vsoc mos kısmı bildiğiniz yanıyor 110dereceyi görünce güç düşürüyor ve oyunlar 10dk sonunda oynanmaz hale geliyor.

Son sürüm biostan daha eski sürüme geçince bile bu ısınma devam ediyor(ancak daha az) sonuç olarak öneriniz var mı?

4mm fan almayı düşünüyorum ancak anakartın üstüne nasıl sabitleyebilirim fikriniz nedir?

en son fx 8000 üstü serilerde bu durum vardı anakartlar halen ısınıyor mu ya şaşırtıcı bir durum

• Mosfetler üzerinde soğutucu olmayan anakart için normal.
    https://prnt.sc/umz5i6

Kırmızı dikdörtgen içine aldıklarım genelde dahili gpu'ya giden gücü besleyen mosfetler olur. Onları soğutmak için küçük aluminyum heatsinkler kullanılabilir yada o bölgede hava sirkülasyonu sağlayacak daha büyük bir işlemci soğutucusu düşünülebilir. Kasanızda egzoz fanı yoksa ekleyin onun bile etkisi olur.

edit/önemli not; raspberry pi için satılan kendinden yapışkanlı soğutucular bu mosfetleri üzerlerindeki o leş yapışkan yüzünden daha kötü yapmıştı kendi tecrübemde. O yapışkanın termal iletken olduğunu söylüyorlar ama çıkarıp temizlemek zorunda kalmıştım. Onları denemeyi düşünürseniz altındaki yapışkanı temizleyip termal pad koyun. Yalnız bahsettiğim tecrübemde işe meraktan girişmiştim daha sonra termal padli halini denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 24 Eylül 2020; 12:55:33 >

• cevabınız için teşekkürler kasada egsoz fanım var

galiba yanlış anakart tercihi yapmışım sadece 4tane vsoc mos var anakartımda ve bunlar da içindeki dahili gpuyu besleyemiyor.

Heatsinkin altına Termal pad yerine biraz termal macun sıksam sorun olur mu elimde MX-4 Arctic macun var.
  • ShadowWyvern S kullanıcısına yanıt
    Fotoda 3 tane gözüküyor vsoc mos. Solda ayrıca işlemci çekirdekleri için 4 tane mos var. Macunu fazla kaçırmamaya dikkat edin yeter ortalık berbat olmasın. Toplu iğne başı kadar yeter heralde mosfet başına.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.