Şimdi Ara

AMD Geri Döndü; B450/X470 Ryzen 4000 Destekleyecek ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
3
Favori
16.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
107 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı durumdan müzdaribim, sizce tomahawk max 'e geri dönmek daha mı mantıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeKickerz

Aslında bu işlem için windows sürüm seçer gibi sistem bize otomatik olarak bios (generate) üretse güzel olurdu.

Bios içinde olmasini istediginiz cpular diye bir seçenek olucak mesela
    Ryzen 5 serisini seciceksin
    Birde yeni seriyi vs.vs.

Alıntıları Göster
    Bu da başka bir seçenek tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FDCF59BE8

Aynı durumdan müzdaribim, sizce tomahawk max 'e geri dönmek daha mı mantıklı?
    x570 almak daha mantıklı. bütçeni sarsmıyorsa x570 kalsın bence. ama diyorsanki başka ihtiyaçlarımda var onlara bütçe açayım b450 tomahawk'a dönmek daha mantıklı.
  • Ne işlemciymiş arkadaş ya ... Oyunların çok çekirdek kullanımlarına daha henüz bebek adımları ile geçtiği dönemde herkes astronot, herkes render alan iş adamı kesildi zaar. Herkes platform kasıyor, overclock kasıyor, 100 mhz arttırmak için rehberler falan

r5 3600 aldım. Onun bile yarısı boşta hatta çoğu zaman %30'ları geçmiyor -ki 20 yıllık tam takır oyuncuyum. Daha ucuz bir şey mi alsaymışım falan diyorum arada bir ...

Millet peçete gibi işlemci mi çöp ediyor nedir ben neyi kaçırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: splandor35

Sorun sadece yetersiz ROM boyutu değildi. İnsanların geneli durumu böyle algıladı ancak bu sadece sorunun bir kısmı. Her ne kadar bizler kullanıcı olarak bütün AMD işlemcilerini hemen hemen aynı kefeye koysakta, gerek dizilim gerekse kabiliyetler açısından farklar mevcut. Birçok AMD üretimi işlemcinin 16MB'dan fazla BIOS adresleme kabiliyeti bulunmuyor.

O yüzdendir ki bütün üreticiler 32MB BIOS koyup geçemedi. Bu işlem, ciddi anlamda ters mühendislik ve insan gücü gerektiriyor. Bunu göze alıp işlemi gerçekleştiren tek firma MSI. Öte yandan, AMD yeni işlemcilerinin B450 chipsette kullanılamayacağını açıkladığında, buna ciddi anlamda tepki veren tek firma da MSI. Gigabyte ve Asrock nötr tutum sergiledi, ASUS ise kararın destekçisi oldu.

Velhasıl, sorun sadece BIOS'u 32MB yapmakla çözülemezdi, farklı çözümlemeler gerekliydi ve sanırım müşteri memnuniyetini kaybetmemek amacıyla uzun ve zorlu olan bu yolu seçip bu sorunu çözecekler. Seviyorum seni AMD, cansın.
    Bunları da vb. ile belirttim zaten.

Voltaj dengelemelerinden tutun da, bahsettiğiniz kısımlar dahil birçok sebep var. Gelen tepkiler üzerine AMD sessiz kalamamış gibi görünüyor.

• güzel oldu bu haber, tşk ler paylaşım için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 19 Mayıs 2020; 20:23:39 >
  • Amd'nin amd, dandik b450 ler bile destekliyor ama CH6 X370 olduğu için desteklemiyor... Mantıklarını s.evdiklerim...
  • ASRock B450 Pro4 anakartı alırken BIOS hafızasının 128 MB olduğunu görmüştüm.
    Şimdi dikkatli bakınca 128 Mb olarak yazmışlar. Yani 128 Mbit. Yani 16 MegaByte

Çakallığa bak
  • Antikaruh kullanıcısına yanıt
    Mevzu işlemci kullanımı değil, daha çok alınan 3-5 fazla FPS. Yok ya 3600 tam ortası cidden, daha önce 2400G kullanıyordum 75 FPS 'te fh4 'de işlemci %100 'e değiyordu, kanser ediyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Gelmemesi için mantıklı bir neden yoktu zaten.

AMD zaten 4000 işlemcilerden sonra ddr5'e geçecek diye biliyorum.

Kullanıcılarını son ddr4 platformunda öpmeyi tercih etmiştin iyi ki bu kararından dönmüşsün.
    Bu tür yeni anakart hamleleri partner firmaların başının altından çıkıyor. ASUS, MSI, Gigabyte gibi firmalar yeni anakart için üreticileri zorluyor. Önceki nesil anakartların yeni işlemcileri desteklemesi AMD nin işlemci satışlarını artırır. İşlemci alacak adam bir de anakart masrafı yapacağı zaman bir durup düşünüyor çünkü anakartlar eskisi gibi 2-3 farklı segmentte değil direk üst segmentte çıkış yapıyorlar aradan 3-5 ay bazen daha uzun süre geçtikten sonra orta ve giriş segmentte ki anakartlar çıkış yapıyor. Bugün bir X570 anakart Ryzen 3600 fiyatında hatta daha pahalı gerisini düşünün. Yeni nesile geçecek adamın masrafını direk X2 yapıyor.

• Hazır tokadı vurdum intele bırakmamak lazım ortalığı dedi bence.
    Tebrik ederiz.
    Fiyat performans nerede biz orada. Intel'i devamlı soket değişikliği yüzünden bırakmıştım. Amd yapmadı neyse ki aynısını.
    Ben değiştirmeyeceğim tabi de. Genel olarak kullanıcı arkadaşlarımı düşünüyorum.
  • İlk kez bugün masaüstü Zen 3 4000 Vermeer işlemciler ile ilgili mühendislik örneği sızdı, Revision: A0 çok erken mühendislik örneği bu frekansların üstüne en az 200mhz eklenecek.

"Name: Vermeer (VMR)
    Family: 19h
    Models: 20h-2Fh
    CPUID: 0xa20f00

OPN 1: 100-000000063-07_46/40_N
    OPN 2: 100-000000063-08_46/40_Y
    OPN 3: 100-000000063-23_44/38_N
    Revision: A0
    Cores: 8
    Threads: 16

OPN 1: 100-000000059-14_46/37_Y
    OPN 2: 100-000000059-15_46/37_N
    Revision: A0
    Cores: 16
    Threads: 32"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 19 Mayıs 2020; 20:56:24 >
  • Resmi açıklama yok, pek sanmıyorum ben. eski işlemcilere desteğin kesilmesi çok da mantıklı değil.
  • İçime doğmuştu boşuna 1 hafta önce almadım
  • zamanında x570 b450 arasında gidip geldim ozamanlar mını tıx kasa arıyodum sistemide ona gore dizcektim kasayı bulamadım diye matx dizdim b450m mortar aldım 2 ay sonra max versiyonu cıktı az uzuldum ama sağlık olsun gelsin r7 4700x :D
  • B450 gaming plus zen 3 için yeterli mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler bence şimdi yapılması gereken şu:
    İntel 10.nesilde çekirdek artışı yaptı. AMD de Zen3 ile çekirdek arttırsın.
    r5 4600 8/16
    r7 4700x 10/20 gelsin.
    i5 lerle ryzen5 ler
    i7 lerle ryzen7 ler aynı core thread sayısında olmamalı. AMD'nin önemli avantajlarından biri de bu sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 19 Mayıs 2020; 21:25:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Son yorumu zaten yapmışsın. Kim haklı bi önemi yok. Müşteri kazansın
    Şimdi tek beklediğim r5 4600 8/16 gelmesi
    3600 ile 4600 arasında ne kadar bir fark olur tahminen hocam? Bence %10-15 arası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd'nin en azından kullanıcılarını dinlediğini görebiliyoruz. Bugüne kadar elimden geldiğince Amd kullanmaya çalıştım bugünden sonra da aynı şekilde ürünlerini kullanmaya çalışacağım. İşlemci tarafında artık performans açısından liderliği aldılar, ekran kartı bölümünde evet bir Nvidia kadar uç performanslarda olmuyor ama hem bütçemizi sarsmamaya çalışıyorlar hem de Nvidia alacak arkadaşlar için de getirdikleri rekabetten ötürü onların daha uyguna kart almasını sağlıyor. Amd'nin var olması ve güçlü olması herkesin yararına aynı şey diğer sektörler için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 19 Mayıs 2020; 21:38:37 >
  • PCI-E 4.0 desteği de gelecek mi? Bir ara Gigabyte yayınladığı F30 bios ile 4.0 desteğini de sağlamıştı ama sanırım sonra bunu geri çektiler. B450'si olan bir kişi gen4 ssd takabilecek mi ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.