Şimdi Ara

AMD fx x8 8350 mi intel core i5 4670K mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
5.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşlemciye oc yapın. Mevcut işlemciniz iyi, fx 8350'ye geçmeniz pek fark yaratmaz.
  • By_SeDo kullanıcısına yanıt
    Steamroller çıktıktan sonra uprage yapmanızı tavsiye ederim.

Şimdilik 4Gb bellek ve 120-128Gb Katı hal diski ekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

İşlemciye oc yapın. Mevcut işlemciniz iyi, fx 8350'ye geçmeniz pek fark yaratmaz.

Hocam sizce bu islemciye max ne kadar oc yapmalıyım elimdeki Soğutucu gayet kaliteli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyilmaz1820

Steamroller çıktıktan sonra uprage yapmanızı tavsiye ederim.

Şimdilik 4Gb bellek ve 120-128Gb Katı hal diski ekleyin.

Hocam genelde herkez elimdeki işlemcinin iyi olduğunu söylüyor oc yapip birde 4 gb ram ve ssd takviyesi simdilik yeterli sanırım ;)

• 6Tane dana gibi cekirdekli phenomdan fx e gecmek sacma olur. al bi 8gb ram bitane de h100i ver kirbaci

• quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

İşlemciye oc yapın. Mevcut işlemciniz iyi, fx 8350'ye geçmeniz pek fark yaratmaz.

Hocam sizce bu islemciye max ne kadar oc yapmalıyım elimdeki Soğutucu gayet kaliteli

internetten araştırın Phenom II X6 ailesinin önerilen maksimum sıcaklıklarını ve voltajlarını. ondan sonra gittiği yere kadar çekin Prime 95 ile test edin overclock'un sağlığını eğer çok ısınırsa (maksimum sıcaklığı 5 derece falan geçerse) biraz azaltın, ya da çökerse biraz daha voltaj verin ama sınırın üstüne çıkmayın.

4GHz yapanları görüyorum sık sık internette mesela.
    4-4.2ghz yapabilirsin şansız değilsen. Hd7870'i o haliyle doyurur iyi şekilde. O frekanstan yapacağın bir sonraki işlemci değişimi için muhtemelen platform değişikliği gerekeçek.
  • 4gb ram + ssd + oc ile 4.0 ghz ile yola devam anlaşıldı ;) tşkler arkadaşlar.
  • quote:

4gb ram + ssd + oc ile 4.0 ghz ile yola devam anlaşıldı ;) tşkler arkadaşlar.

Doğru karar vermişsin.1075tden bunlara geçince yaptığınız masrafa kesinlikle değmeyecekti.İşlemciniz hala güzel 2 sene daha gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChainFrost

quote:

4gb ram + ssd + oc ile 4.0 ghz ile yola devam anlaşıldı ;) tşkler arkadaşlar.

Doğru karar vermişsin.1075tden bunlara geçince yaptığınız masrafa kesinlikle değmeyecekti.İşlemciniz hala güzel 2 sene daha gider.

Tşk ederim hocam
  • Arkadaşlar sormak istediğim bir konu daha var şimdi bu işlemciye oc yapıcam mesela atıyorum 3.0 ghz den 3.8 ghz e yükselticem bu işlemcilerde turbo core özelliği var bu bir sıkıntı yaratırmı öc konusunda saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bura_Ahmet

2 sene osnra o işlemci para etmez bana verirmisin 50 tlye

Tamam dostum veririm 2 sene ömrümüz olursa bedavaya bile veririm lütfen konuyu dağıtmayalım saygılar.
  • quote:

quote:

Tamam dostum veririm 2 sene ömrümüz olursa bedavaya bile veririm lütfen konuyu dağıtmayalım saygılar.

phenom taş gibi işlemcidir. bas ocu devam et yola. tek sıkıntın darboğaz olabilir o kadar.
  • quote:

quote:

quote:

phenom taş gibi işlemcidir. bas ocu devam et yola. tek sıkıntın darboğaz olabilir o kadar.

Hocam yarın bir ssd ile + 4gb ram daha alıcam ama bu zamana kadar hiç bir bileşene oc yapmadım bu işlemi nasıl yapıcam bu konu hakkındada pek fazla bilgiye sahip değilim 500 mhz oc yapsam yine yeter

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam yarın bir ssd ile + 4gb ram daha alıcam ama bu zamana kadar hiç bir bileşene oc yapmadım bu işlemi nasıl yapıcam bu konu hakkındada pek fazla bilgiye sahip değilim 500 mhz oc yapsam yine yeter

arkadaşlar konuyu görürse gerekli bilgiyi verir. ha bu arada ben i3 kullanıyorum multitasking performansı berbat. hep gözüm 4 çekirdekli bir phenom 955 te kaldı.

• tamam hocam
    8350 Ye neden para veriyosun ki 8320 ile aralarında sadece GHz farkı var.Sogutucunda varmış 8320 Yi 4.5 e o.c yaparsan 80 TL Cebinde kalmış olur ve bu 80 tl yi ssd'ye yatırıp daha iyi bir ssdi alabilirsin.
  • quote:

Arkadaşlar sormak istediğim bir konu daha var şimdi bu işlemciye oc yapıcam mesela atıyorum 3.0 ghz den 3.8 ghz e yükselticem bu işlemcilerde turbo core özelliği var bu bir sıkıntı yaratırmı öc konusunda saygılar

Turbo core'u kapatıp o.c yapıcaksın
  • Tamam hocam tşkler.
  • quote:

Tamam hocam tşkler.

sistem gayet güzel fx8 e geçmek için bir sebeb yok.

4gb ram daha al.

oc siz bile giderde oc yaparsın az.

birde ssd al gerisine dokunma.

dediklerimle altyapıyı çok sağlam yapıyoruz 1 sene sonra 8320 veya 8350 alırsın çok güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 14 Temmuz 2013; 18:53:12 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.