Şimdi Ara

AMD fx x8 8350 mi intel core i5 4670K mı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
5.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

Tamam hocam tşkler.

sistem gayet güzel fx8 e geçmek için bir sebeb yok.

4gb ram daha al.

oc siz bile giderde oc yaparsın az.

birde ssd al gerisine dokunma.

dediklerimle altyapıyı çok sağlam yapıyoruz 1 sene sonra 8320 veya 8350 alırsın çok güzel olur.

Aynen dediklerinizi yaptım hocamhttp://forum.donanimhaber.com/m_79372060/tm.htm ;)
  • Slm ben pc de hertürlü işlemi yapacağım gerek elektrik devre çizimi gerek montaj programları gerek Nero gerek oyun gerek internetten film izleme bu durumda fx8350 mi i7 4670k mı cevap verirseniz fikrinize kesin uyup hemen alacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyyyup E kullanıcısına yanıt
    4670k alma imkanı varsa tabiki 4670k.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 7 Ekim 2013; 17:48:17 >
  • By_SeDo kullanıcısına yanıt
    8350 hali hazırda varsa geçilmez 4670K'ya...

sıfırdan alıyor olsan olabilir derdim... bu şartlar altında çok saçma olur...

SSD'ni alırsın paşa gibi takılırsın
  • n1ghtr4v3n kullanıcısına yanıt
    Evet sıfırdan alıyorum yeni vatan acilacakmis bizim buraya. 4670k ile uyumlu anakart ve ram tavsiyelerinde bulunabilir misin?

• Pc den çok fazla anlayan birisi değilim. Şunu merak ediyorum ssd ile normal harddisk arasında çok fark var mı. Ssd nin işlemci ile alakası var mı. Olayı nedir bi ssd nin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyyyup -- 8 Ekim 2013; 0:04:19 >
  • Pc den çok fazla anlayan birisi değilim. Şunu merak ediyorum ssd ile normal harddisk arasında çok fark var mı. Ssd nin işlemci ile alakası var mı. Olayı nedir bi ssd nin...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Tamam hocam tşkler.

sistem gayet güzel fx8 e geçmek için bir sebeb yok.

4gb ram daha al.

oc siz bile giderde oc yaparsın az.

birde ssd al gerisine dokunma.

dediklerimle altyapıyı çok sağlam yapıyoruz 1 sene sonra 8320 veya 8350 alırsın çok güzel olur.

Aynen dediklerinizi yaptım hocamhttp://forum.donanimhaber.com/m_79372060/tm.htm ;)

hayırlı olsun nasıl memnunmusun ?
  • oc yap devam yatırımı ekran kartına
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyyyup

Evet sıfırdan alıyorum yeni vatan acilacakmis bizim buraya. 4670k ile uyumlu anakart ve ram tavsiyelerinde bulunabilir misin?

yeni bir konu başlığı acmalısın başka arkadaşın konusu bura malum...
  • On numara sistem oldu hocam intelin pahalı işlemcilerine para vermek yerine bunu almam daha iyi oldu ileride yatırımı ekran kartına yapmayı düşünüyorum..
    Yerinde olsam 4670k alırdım..
    nedeni
    -işte
  • Nedenini kendin biliyorsan fikirlerinide kendine sakla biz burda sen gibi intel fanlığı yaparak egolarımızı tatmin etmeyi bir kenara bırakıp yapaçağınız işe göre kendimize en uygun bileşeni seçmeye çalışıyoruz işimiz icabı ben bir günde pc üzerinde yaptığım işin haddi hesabı yok aynı anda 5 dvd kopyalama render sanal makinede program testi v.b daha fazlası ve bu işlemci benim isteklerimi yeterince karşılıyor intele geçseydim ne olaçaktı z87 chip setli anakarta 400 - 500 fazladan para veripte 1200 tl ye işlemcimi alıcaktım bana 4670k nın yapıptda 8350 nin yapmadığı bir şey söylermisin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_SeDo -- 8 Ekim 2013; 20:44:20 >
    Tamam sakin
    İntelde kullanıyorum Amd de kullanıyorum.
    İçimden 4670k geçti dedim.4670k nın yaptığı şeyi tabikide 8350de yapabilir.4670K Tdp değerinden beni en çok tatmin eden yönü,+ 22nn olması+çekirdek başına düşen performans
    Amd 8350 benim gözümde sadece 4.0ghz+16mb+8 çekirdek.
    He tamam 8350 kullanmadım ama fx6300 kullandım,Bana intel daha iyi geldi.Tdp değeri bu fikrimdeki en büyük pay.Sıcaklık konusunda intel Amdden kat kat daha çok ısınıyor.Bu bi gerçek.AMD ısınıyor diyenler ivy bridge kullanmamışlar heralde..

Bu arada hayırlı olsun..
    Bendeki 3570K ile test ederiz istersen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 8 Ekim 2013; 21:01:48 >
  • Hocam iki işlemcininde kendine göre artı ve eksileri olabilir ama ben memnunum kullandığım sistemden phenom x6 dan sonra güzel bir performans artışı oldu bundan sonraki yatırımıda büyük ihtimal ekran kartına yapaçağım intel teknoloji olarak olarak amd den önde olduğu için daha performanslı işlemcilerde çıkartması normal bu amd nin umrundamı değil artık masaüstü cpu için şirketler eskisi gibi arge faliyetlerinde bulunup yatırım yapmıyorlar bilgisayar tecrübesi olmayan birisi bugun gidipte mağazadan masaüstü bilgisayar almak yerine ya akıllı telefon + internet ihtiyacını karşılıyor yada daha ucuz çözümler ile tablet pc lerden yana seçim yapıyor bu demek oluyor ki masaüstü platform kan kaybediyor ama bizler için değil bizim donanım tutkunu olduğumuzu varsayarsak bizler artık bu şirketleri bu alanda ayakta tutuyoruz bugun intelde mobil platform için bir dünya harcama yaparak yeni mobil işlemcilerini tanıttı ama bence amd intel için artık bir şeyi ifade etmiyor amd içinde intel bir şeyi ifade etmiyor amd ile intel bundan böyle kendi aralarındaki rekabeti bıraksın zaten bırakmış durumdalar gitsinler mobil pazardaki geleçeğin pazarındaki ARM ve Qualcom ile rakbet etsinler çünkü artık onları daha zorlu ve dişli rakipler bekliyor :))
    Haklısınız
    Ben 8350 im olmasını isteememin tek nedi tdp değeri.
    İşe gidiyorum.daha detaylı yazabilirim sonra..
  • Aynı sorular neden binlerce defa sorulup konu açılıyor, buna benzer bir sürü konu var biraz okusak araştırsak
  • Tamam dostum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.