Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.616
Cevap
30
Favori
135.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Granis

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

Orijinalden alıntı: Jan-

Merhabalar, Vatanda %30 indirim varken bende işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Bu işlerden pek anlamadığı için de yardım almam gerekiyor sizlerden
    Şu anki işlemcim amd phenom II x4 965 Quad Core 3.4 GHZ 8 MB
    anakartım gigabyte Amd 990FXA-D3 990Fx ddr3 2000 Glan
    8 Gb Ram var.

Fiyatı problem değil. Bu arada kullandığım işlemcinin üzerinde Zalman CNPS7X LED 92mm fan var. Alacağım işlemciye de uyumlu olması gerekiyor. Bugün karar vermem lazım ki yarın alabileyim. Şimdiden teşekkürler.

Valla ben o işlemcinin halen ekmeğini yiyorum. Enaz iki sene daha da yerim. Makinayı kullanım amacın ne bilmediğim için model söyleyemeyeceğim.

Buna bağlı olarak, işlemciyi neden değiştirmek istiyorsun diye sorayım.3,7 hatta 3,8i günlük çok rahat sadece çarpanı elleyerek görebilirsin. Bende şu anda 3,7Ghz.

Dolayısıyla sıfırdan sistem toplamayanlar için x4 965'i değiştirmek pek de bir anlam ifade etmez gibi geliyor bana.

Optimizasyon kabızı olanlar hariç, ultra üst seviye bir vga yoksa oyularda darboğaz falan da yaptığı pek görülmemiştir.

Merhaba,
    Phenom 2 x4 955 kullanicisiyim. 3.7 ghz de kullaniyorum.
    7850 sapphire 2gb oc, gigabyte 970 ud3 ile kullaniyorum.
    Tam da 8350 ye gecsem mi diyordum.
    Gerek yok, kalsin mi dersiniz?
    Bir fark hisseder miyim?

en az 2 kat fark oluyor ben fx 6100 den geçtim fx 8350 ye ve crysis 3 te 15 fps fark yaratttı. muhtemelen senin 20 fps fark olur en az.

• quote:

Orijinalden alıntı: Granis

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

Orijinalden alıntı: Jan-

Merhabalar, Vatanda %30 indirim varken bende işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Bu işlerden pek anlamadığı için de yardım almam gerekiyor sizlerden
    Şu anki işlemcim amd phenom II x4 965 Quad Core 3.4 GHZ 8 MB
    anakartım gigabyte Amd 990FXA-D3 990Fx ddr3 2000 Glan
    8 Gb Ram var.

Fiyatı problem değil. Bu arada kullandığım işlemcinin üzerinde Zalman CNPS7X LED 92mm fan var. Alacağım işlemciye de uyumlu olması gerekiyor. Bugün karar vermem lazım ki yarın alabileyim. Şimdiden teşekkürler.

Valla ben o işlemcinin halen ekmeğini yiyorum. Enaz iki sene daha da yerim. Makinayı kullanım amacın ne bilmediğim için model söyleyemeyeceğim.

Buna bağlı olarak, işlemciyi neden değiştirmek istiyorsun diye sorayım.3,7 hatta 3,8i günlük çok rahat sadece çarpanı elleyerek görebilirsin. Bende şu anda 3,7Ghz.

Dolayısıyla sıfırdan sistem toplamayanlar için x4 965'i değiştirmek pek de bir anlam ifade etmez gibi geliyor bana.

Optimizasyon kabızı olanlar hariç, ultra üst seviye bir vga yoksa oyularda darboğaz falan da yaptığı pek görülmemiştir.

Merhaba,
    Phenom 2 x4 955 kullanicisiyim. 3.7 ghz de kullaniyorum.
    7850 sapphire 2gb oc, gigabyte 970 ud3 ile kullaniyorum.
    Tam da 8350 ye gecsem mi diyordum.
    Gerek yok, kalsin mi dersiniz?
    Bir fark hisseder miyim?

Yaptığınız işe bağlı olmakla birlikte, gerek olmadığını düşünüyorum.
    Örneğin ben de Sistemimdeki 3650 nin Fotoşok openGL acceleration açıldığında makinayı kilitlemesinden dolayı 7850 ye geçmeyi planlıyordum, Sistemler pişti olacak

Yok yok, yaptığınız işle ilgili sıkıntı yoksa hiiiç değiştirmeyin işlemciyi. Paranız cebinizde kalsın

• Ayni anda 2 degisik cevap
    8350 nin ucuzlamasini bekleyecegim biraz daha sanirim. Nerden baksaniz 450-500 TL gidecek.

C2 olmasaydi benim x4 955, rahat 4.0 a cekerdim sogutmam iyi ancak 3.7 nin ustune bir milim bile cikmiyor :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Granis G kullanıcısına yanıt
    şu an için gereksiz yatırım x955 çok iyi 3700 üstünüde zorlama zaten işlemcinin bir süre de ha yolu var bendede 955 vardı harika bir işlemci
  • Beni de ekle.
  • Merhabalar.Bende Fx 8350 yi dusunuyorum yeni bir pc toplamak var aklimdada ama anakart olarak bir fikrim yok anakart onerilerinizi bekliyorum.Ilerde OC yapmayi dusunuyorum kartin max performansini kullanmak istiyorum.Birde ekran karti olarak nvidia istiyordum ama islemci uyumu gibi bi olay var midir mesela amd ekran kartlari ile fx8350 nin daha iyi calismasi gibi bi olay var midir?

• FX 8350

M5a97 evo r2.0
  • Kluube nasıl katılcam?
  • Asus M5A97 R2.0 + AMD FX 6300
    Ekleyin beni de hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd fx 8120 eight core
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Nickimi yenileyebilirmisiniz ?

• M5A99FX PRO-R2.0 ANAKART FX 6300 İŞLEMCİ HERKESE SELAM BENİDE EKLERSENİZ SEVİNİRİM
  • Nereye yazayım bilemedim, kullananlara sorayım bari... 8350 kullananlar memnun mu oyun performansı olarak? Bende şu an i7 860 işlemci var, yeni bir işlemci alma düşüncesindeyim ama yeni nesil i7'ler fiyat olarak uçmuş durumda; f/p olarak amd diyen çok insan var. 8350'yi övende çok gördüm, şu anki işlemcimin yerine 8350 almak performans olarak fark yaratır mı?
  • Benide eklemenizi rica ediyorum, haftaya fx 8350 + asus m5a97 r2.0 ile aranıza katılıyorum.
    listeye benide ekler misiniz 6300 g46
  • Arkadaşlar ben de vatan yüzde 30 indirimini bekliyorum. Sonra ya 6300 ya da 8320 alacayım. Ama anakart da alacağım için 8320 çok zorlar bütçemi. Acaba aradaki 100 tl farka değer mi? Anakart olarak asus m5a97 evo r2.0 düşünüyorum. Soğutucu ve ram alacağım düşünülürse çok zorlayacak o 100 tl. Ne dersiniz? Bir de o anakartın o/c performansı diğer yönleri hesaba katılırsa beni memnun eder mi? Crossfire SLI yapmayacağım. Hangi rami önerirsiniz? İyi bayramlar. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Arkadaşlar ben de vatan yüzde 30 indirimini bekliyorum. Sonra ya 6300 ya da 8320 alacayım. Ama anakart da alacağım için 8320 çok zorlar bütçemi. Acaba aradaki 100 tl farka değer mi? Anakart olarak asus m5a97 evo r2.0 düşünüyorum. Soğutucu ve ram alacağım düşünülürse çok zorlayacak o 100 tl. Ne dersiniz? Bir de o anakartın o/c performansı diğer yönleri hesaba katılırsa beni memnun eder mi? Crossfire SLI yapmayacağım. Hangi rami önerirsiniz? İyi bayramlar. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

Anakartı m5a97 r2.0 a düşür, işlemci 8320 de kalsın, evo almana gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Arkadaşlar ben de vatan yüzde 30 indirimini bekliyorum. Sonra ya 6300 ya da 8320 alacayım. Ama anakart da alacağım için 8320 çok zorlar bütçemi. Acaba aradaki 100 tl farka değer mi? Anakart olarak asus m5a97 evo r2.0 düşünüyorum. Soğutucu ve ram alacağım düşünülürse çok zorlayacak o 100 tl. Ne dersiniz? Bir de o anakartın o/c performansı diğer yönleri hesaba katılırsa beni memnun eder mi? Crossfire SLI yapmayacağım. Hangi rami önerirsiniz? İyi bayramlar. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

Öyle de yapabilirim. Evo olanın malzeme kalitesi ve o/c potansiyeli daha iyi diye okudum. Ama aradaki fiyat farkına değmeyecekse işlemci yükselteyim tabii ki. Peki ram olarak bu anakartla sıkıntı yaratmayacak bir tavsiye var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Öyle de yapabilirim. Evo olanın malzeme kalitesi ve o/c potansiyeli daha iyi diye okudum. Ama aradaki fiyat farkına değmeyecekse işlemci yükselteyim tabii ki. Peki ram olarak bu anakartla sıkıntı yaratmayacak bir tavsiye var mı?

G.skill sniper serisine bakabilirsin, düşük profil olduğu için fazla yerde kaplamaz.

benide eklermisin ASUS m5a99fx pro R2.0 fx 6300 işlemci daha öncede yazdım liste hala güncellenmedi
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.