Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.617
Cevap
30
Favori
135.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sisteme nazar değdi. Bir kaç defa fare imleci kaybolmuştu. İmlecin olduğu kısımda bir iki düz çizgi ve nokta tarzı grafikler oluşmuştu. Bir iki defa bu sorunu yaptığında bekledim imleç geri geldi. Bir iki defa bu sorunu yaptığında da, o şekle girdiğinde yeniden başlatmıştım. Fazla üstüne düşmedim. Fakat buraya yazmadan yaklaşık on dakika önce çok daha fazlası oldu. Ekran, anteni çekmeyen televizyonlardaki gibi görüntü atlatmaya başladı. Renkler, grafikler birbirine girdi. O anı fotoğraflamak aklıma gelmedi. Bir şey olur cihaza diye reset tuşuna bastım. Ekran gelmeseydi ya da aynı gelseydi komple elektriği kesecektim. Fakat normal şekilde açıldı. Şu an buraya yazarken bir sorun yok. Isı değerlerine baktım, CPU 32-40 derece arasında değişiyor. GPU 37 derece. Yani bir terslik yok. Kaspersky var virüs koruma olarak. Virüs olmadığına eminim hemen hemen, fakat tarama yaparım yine de. Bunu başka neyden yapabilir, bir fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 27 Eylül 2013; 0:42:33 >

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    O power ı değiştir sen bi kere 460 W power olmaz o sisteme 600 lük bi şey bul en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Arkadaşlar sisteme nazar değdi. Bir kaç defa fare imleci kaybolmuştu. İmlecin olduğu kısımda bir iki düz çizgi ve nokta tarzı grafikler oluşmuştu. Bir iki defa bu sorunu yaptığında bekledim imleç geri geldi. Bir iki defa bu sorunu yaptığında da, o şekle girdiğinde yeniden başlatmıştım. Fazla üstüne düşmedim. Fakat buraya yazmadan yaklaşık on dakika önce çok daha fazlası oldu. Ekran, anteni çekmeyen televizyonlardaki gibi görüntü atlatmaya başladı. Renkler, grafikler birbirine girdi. O anı fotoğraflamak aklıma gelmedi. Bir şey olur cihaza diye reset tuşuna bastım. Ekran gelmeseydi ya da aynı gelseydi komple elektriği kesecektim. Fakat normal şekilde açıldı. Şu an buraya yazarken bir sorun yok. Isı değerlerine baktım, CPU 32-40 derece arasında değişiyor. GPU 37 derece. Yani bir terslik yok. Kaspersky var virüs koruma olarak. Virüs olmadığına eminim hemen hemen, fakat tarama yaparım yine de. Bunu başka neyden yapabilir, bir fikri olan var mı?

460 W gercekten az olmus kac tane fan var kasada ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İş yerimde AMD FX 6100 evimde hala AMD Phenom II x6 1090t kullanıyorum bu kış fx 8350 almayı düşünüyorum bakalım :) board um Asus m5a97 tabiki
  • @#ŞARBAY# @white_power
    Aslında benim de aklıma geldi PSU, fakat reset atma, kapanma tarzı sorunlarım hiç olmadı. Bir kaç defa stres testi filan da yaptım. Ağır oyunlarda iki saat civarı da çalıştırdım. Hiç teklediğini görmedim. Sonradan aklıma geldi. Ekran o hale geldiğinde imzadaki dijital TV kartı ile o an TV kaydı yapıyordum. Bir kaç defa TV izlerken mavi ekran atıp resetlendiğini de hatırlıyorum bilgisayarın. Önceden hiç dikkat etmedim, fare imlecinin değişik şekle büründüğünde tv açık mıydı değil miydi diye? Kasada fanlar şöyle: Ön tarafta 12' lik bir fan, imzamdaki CPU fanı, 9' luk egzoz fan, PSU' nun kendi 12'lik fanı. PSU' nun fanı kasa içine bakıyor. Bu arada ekran kartının kendi 2 ad. fanı. Kasa ile PSU değiştirmek istiyorum da şu an sisteme ödemeler daha devam ediyor. Bakalım en yakın zamanda inş. TV açıkken dikkat ederim. Ondan yapıyorsa, nedeni ve çözüm yolunu da bulmak lazım tabi. Mavi ekranda çabuk geçtiğinden hiç önemsemedim. Bir daha yönetimden içeriğini de okurum artık. Fakat hatırladığım kadarıyla memory dump tarzı uzun bir yazı ve rakamların hareket ettiği bir mavi ekran vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

@#ŞARBAY# @white_power
    Aslında benim de aklıma geldi PSU, fakat reset atma, kapanma tarzı sorunlarım hiç olmadı. Bir kaç defa stres testi filan da yaptım. Ağır oyunlarda iki saat civarı da çalıştırdım. Hiç teklediğini görmedim. Sonradan aklıma geldi. Ekran o hale geldiğinde imzadaki dijital TV kartı ile o an TV kaydı yapıyordum. Bir kaç defa TV izlerken mavi ekran atıp resetlendiğini de hatırlıyorum bilgisayarın. Önceden hiç dikkat etmedim, fare imlecinin değişik şekle büründüğünde tv açık mıydı değil miydi diye? Kasada fanlar şöyle: Ön tarafta 12' lik bir fan, imzamdaki CPU fanı, 9' luk egzoz fan, PSU' nun kendi 12'lik fanı. PSU' nun fanı kasa içine bakıyor. Bu arada ekran kartının kendi 2 ad. fanı. Kasa ile PSU değiştirmek istiyorum da şu an sisteme ödemeler daha devam ediyor. Bakalım en yakın zamanda inş. TV açıkken dikkat ederim. Ondan yapıyorsa, nedeni ve çözüm yolunu da bulmak lazım tabi. Mavi ekranda çabuk geçtiğinden hiç önemsemedim. Bir daha yönetimden içeriğini de okurum artık. Fakat hatırladığım kadarıyla memory dump tarzı uzun bir yazı ve rakamların hareket ettiği bir mavi ekran vardı.

Ram ile alakalı bir sorun o zaman

• @#ŞARBAY#
    Hız aşırtma yapmadım fakat ram desteklediği halde, bios ayarlarında 1600 mhz olarak çalıştıramıyordum. Anakart üreticisine mail attım. Bios ile alakalı bir değişiklik yapma mı yazmışlar. profil ayarlrından birini seçtiğimde 1600 mhz olarak ayarladım. Fakat cpu-z programı dışında tüm programlarda AMD OverDrive, black box vb. 667x2 mhz olarak görünüyor. Yani 800*2 olarak görünmüyor. Bir ihtimal ondan dolayı olabilir. Onu eski haline getirip öyle de deneyeyim. Psu yeterli olmadığından ve aşırı bir performansa gerek duymadığımdan hız aşırtma işine hiç girmedim.
    Bendede oyle gorunuyor simdi baktim anakart asus m5a 97evo.Birde oyle deneyin duzelir galiba.

• Benide ekleyin :)
    m5a97+fx4100
  • quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

Bendede oyle gorunuyor simdi baktim anakart asus m5a 97evo.Birde oyle deneyin duzelir galiba.

Aslında TV dışında bir yamuğunu görmedim o RAM profilinin de yine de normal ayarlara çekip deneyeyim. Olmazsa yazarım yine.
  • @#ŞARBAY#
    Demin ayarlamak için bios' a girdim. Ne zaman olduysa bilmiyorum fakat bios ayarları sıfırlanmış. orijinal haline dönmüş. Bir ara güncelleme yapmıştım o zaman mı unuttum tam bilmiyorum. Bios açılışına kendi programıyla resim ekleme yapmıştım, gereksiz bir işlem. O zaman da sıfırlanmış olabilir. RAM ayarını şimdi 800' çektim. Şu an amd overdrive programı 800 olarak görüyor. Blackbox 686 yazıyor. Sata ayarını AHCI moda aldım tekrardan. Native IDE moduna geçmiş. Ekran kartını aldığımda format atıp imaj almıştım. İnşallah o zaman sıfırlanmamıştır BIOS, yoksa AHCI modda kurulum olmadı. Gerçi native modda kurulum yapıp sonradan ahci moda alınca mavi ekran veya açılmama hatası veriyordu galiba. Şu an bir problem yaşamadan masa üstüne geçtim. Zaten bir kasma vardı. AHCI modsuz kurulum yapmışım ilk aldığımda, o zaman yapmıştı bir kasma HDD. Bakalım bu fare imleci ve ekran karışma sorunu yine olacak mı? Ya da TV açıkken mavi ekran ve ardınan resetleme sorunu olacak mı? Bu arada ilginen arkadaşlara tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 27 Eylül 2013; 13:55:31 >

Boylede duzelmezse kesin donanimsaldir problem.

• Merhabalar, Vatanda %30 indirim varken bende işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Bu işlerden pek anlamadığı için de yardım almam gerekiyor sizlerden
    Şu anki işlemcim amd phenom II x4 965 Quad Core 3.4 GHZ 8 MB
    anakartım gigabyte Amd 990FXA-D3 990Fx ddr3 2000 Glan
    8 Gb Ram var.

Fiyatı problem değil. Bu arada kullandığım işlemcinin üzerinde Zalman CNPS7X LED 92mm fan var. Alacağım işlemciye de uyumlu olması gerekiyor. Bugün karar vermem lazım ki yarın alabileyim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jan-

Merhabalar, Vatanda %30 indirim varken bende işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Bu işlerden pek anlamadığı için de yardım almam gerekiyor sizlerden
    8 Gb Ram var.

Fiyatı problem değil. Bu arada kullandığım işlemcinin üzerinde Zalman CNPS7X LED 92mm fan var. Alacağım işlemciye de uyumlu olması gerekiyor. Bugün karar vermem lazım ki yarın alabileyim. Şimdiden teşekkürler.

Valla ben o işlemcinin halen ekmeğini yiyorum. Enaz iki sene daha da yerim. Makinayı kullanım amacın ne bilmediğim için model söyleyemeyeceğim.

Buna bağlı olarak, işlemciyi neden değiştirmek istiyorsun diye sorayım.3,7 hatta 3,8i günlük çok rahat sadece çarpanı elleyerek görebilirsin. Bende şu anda 3,7Ghz.

Dolayısıyla sıfırdan sistem toplamayanlar için x4 965'i değiştirmek pek de bir anlam ifade etmez gibi geliyor bana.

Optimizasyon kabızı olanlar hariç, ultra üst seviye bir vga yoksa oyularda darboğaz falan da yaptığı pek görülmemiştir.

• Merhaba fx ailesi , Ekleyin Fx8350 / M5A99FX PRO R2.0 .. Bu aradar arkadaşlar ben 4.5ghz ile kullanıyorum soğutucum h100i kasamsa corsair 600t white ben bu hızı 4.8*5ghz kadar çıkarabilirmiyim ? Birde şu voltaj olayını otomatikte bırakıyorum mesela kullandığım anakartta ve 4.5ghz'de ne kadar voltaj verilmeli bunla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim...
  • Beyler bir sorum var bir daha konu açmak istemiyorum yardım ederseniz sevinirim.

FX 8320 kullanıyorum. HWmonitör sıcaklığı min 29 max 42 diyor. Bu gün windows update yaparken fan sesi bayağı bir arttı ve 56-58 dereceye gelmişti sıcaklık, Bu durum normal midir ?

Windows update bittikten sonra, şuanda normal kullanımda 28- 35 dereceye arası ve şuan kasanın üstü biraz ılık.

Not: AMD'nin stok fanını kullanıyorum.
  • merhaba fx 6100 işlemciyi çarpanlarıyla oynıyarak 3.8 e getirdiğimde reset yiyyor en az 1.3600 voltaj istiyor çok geldi bana neden böyle soğudum amd den resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonsuzBalık -- 1 Ekim 2013; 23:11:34 >
  • Bende aranıza katıldım.

"Amd fx-6300" işlemci "Msi 970a-g46" anakart ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottmn -- 4 Ekim 2013; 6:06:19 >
  • Corsair Carbide 300r 80 plus 600w
    AMD Fx 8350 4ghz
    Thermaltake Frio Advanced
    M5A97 r2.0
    Corsair 16 GB RAM
    ZOTAC GeForce Gtx 670 AMP! Edition

Beni de alın benide alın!!:D

• quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

Orijinalden alıntı: Jan-

Merhabalar, Vatanda %30 indirim varken bende işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Bu işlerden pek anlamadığı için de yardım almam gerekiyor sizlerden
    8 Gb Ram var.

Valla ben o işlemcinin halen ekmeğini yiyorum. Enaz iki sene daha da yerim. Makinayı kullanım amacın ne bilmediğim için model söyleyemeyeceğim.

Buna bağlı olarak, işlemciyi neden değiştirmek istiyorsun diye sorayım.3,7 hatta 3,8i günlük çok rahat sadece çarpanı elleyerek görebilirsin. Bende şu anda 3,7Ghz.

Dolayısıyla sıfırdan sistem toplamayanlar için x4 965'i değiştirmek pek de bir anlam ifade etmez gibi geliyor bana.

Optimizasyon kabızı olanlar hariç, ultra üst seviye bir vga yoksa oyularda darboğaz falan da yaptığı pek görülmemiştir.

Merhaba,
    Phenom 2 x4 955 kullanicisiyim. 3.7 ghz de kullaniyorum.
    7850 sapphire 2gb oc, gigabyte 970 ud3 ile kullaniyorum.
    Tam da 8350 ye gecsem mi diyordum.
    Gerek yok, kalsin mi dersiniz?
    Bir fark hisseder miyim?

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.