Şimdi Ara

AMD FX 8300 - 6300 - 4300 Modelleri Ön Sipariş Listelerine Girdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
3.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: aykutx

Arkadaşlar yanlış düşünüyorsam söyleyin.
    Şimdi ordaki işlemcilerde ev bilgisayarı (multimedya ve oyun) için en uygun fx 4300 bence.
    4 çekirdek üstü zaten uygulamalrda gereksiz, kaldıki 4 çekirdek bile kullanılmıyor.
    Hal böyle iken en hızlı olan yani 3800mhz ile fx 4300.
    4 çekirdek destekli bile oyunlar yokken mhz olarak en yüksek olan daha iyi değilmidir? Önbellekler de aynı.
    Ve fx 4300 ün tdp si de 95 watt. Bu da daha az ısınma, daha çok oc demek.

hocam bf3 bendek 8 çekirdek(4 gerçek 4 sanal) işlemcinin 5 tanesini kullanıyor.
    onu söyliyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Bekleyen derviş ,misali.

fx6100 veya 6200 alacaktım

fx 6300 bekliyorum acaba fiyatı 300 tl civarı mı olacak

Bence 300 -310 tl arası olacak.
    Kesin bekle derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Şimdi ordaki işlemcilerde ev bilgisayarı (multimedya ve oyun) için en uygun fx 4300 bence.
    4 çekirdek üstü zaten uygulamalrda gereksiz, kaldıki 4 çekirdek bile kullanılmıyor.
    4 çekirdek destekli bile oyunlar yokken mhz olarak en yüksek olan daha iyi değilmidir? Önbellekler de aynı.

onu söyliyeyim.

FX 6300 alıp ,işi bitirelim o zaman,300 TL civarı olacak ,durum onu gösteriyor.
    Güzel işte.

• quote:

quote:

quote:

onu söyliyeyim.

Güzel işte.

üzerine biraz daha koyup bu alınabilir hem fx 8 serisi hemde oc ile üst modelleri rahatça yakalar

http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20İşlemci/amd-fd8320frhkbox-fx-x8-8320-soket-am3+-35ghz-16mb-cache-32nn-islemci/productdetails.aspx?I_ID=63159

• quote:

quote:

quote:

quote:

onu söyliyeyim.

Güzel işte.

üzerine biraz daha koyup bu alınabilir hem fx 8 serisi hemde oc ile üst modelleri rahatça yakalar

http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20İşlemci/amd-fd8320frhkbox-fx-x8-8320-soket-am3+-35ghz-16mb-cache-32nn-islemci/productdetails.aspx?I_ID=63159

Doğru söylüyon da , üstüne biraz daha koya koya bi alem olduk,cep boşaldı.

• Intel 3820 ve P9X79 aldım. AMa özellikle de satılıyor mu mevzusundan sonra diyorum ki inadına AMD mi desem... Sistemi satıp şu soğutmalı FX'lerin kralından mı alsam... Ciddiyim... Her an yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Intel 3820 ve P9X79 aldım. AMa özellikle de satılıyor mu mevzusundan sonra diyorum ki inadına AMD mi desem... Sistemi satıp şu soğutmalı FX'lerin kralından mı alsam... Ciddiyim... Her an yapabilirim.

Al tabi,anladığım kadarıyla ev kullanıcısınız.

Ne gerek var uçmaya, FX 8320 veya FX 6300 her halukarda işinizi fazlasıyla görecek.
  • quote:

tamam da senin dediğin fiyata göre arada 60-70 tl oynuyor bence fx 8 almak için verilebilir.
    tabi fx 6 da yeterli olur.
  • quote:

quote:

tamam da senin dediğin fiyata göre arada 60-70 tl oynuyor bence fx 8 almak için verilebilir.
    tabi fx 6 da yeterli olur.

FX 8320 ye bence de değer.

overclock ile şahane olur,amma kesin overclock yapmakta fayda görüyorum.Bu şekilde bayağı,uzun soluklu bir işlemci olur diyorum.

• quote:

overclock ile şahane olur,amma kesin overclock yapmakta fayda görüyorum.Bu şekilde bayağı,uzun soluklu bir işlemci olur diyorum.

normal halide birçok şeye yeter ama oc yapmakta iyi olur tabiki
    belki biraz fazla vermiş olursun ama fx 8xxx alırsın aklında soru işareti olmaz.

• quote:

quote:

normal halide birçok şeye yeter ama oc yapmakta iyi olur tabiki
    belki biraz fazla vermiş olursun ama fx 8xxx alırsın aklında soru işareti olmaz.

Soru işareti olayı 6,8 çekirdek olayında.

Evet dediğin gibi 8 çekirdek düşünüp son darbeyi vurmak lazım.

Her sene ,işlemci değiştirmenin alemiyatı yok. 6300 alsak bile seneye değiştirilmez ,amma 8320 alıp uzunca bir süre işlemci düşünmemek daha doğru gibi.

• FX 4300 ve FX 6300 sanırım AMD'nin yeni işlemcileri çıktığında TR'ye gelecekler. Nasıl olsa Türkler enayi!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Intel 3820 ve P9X79 aldım. AMa özellikle de satılıyor mu mevzusundan sonra diyorum ki inadına AMD mi desem... Sistemi satıp şu soğutmalı FX'lerin kralından mı alsam... Ciddiyim... Her an yapabilirim.

Al tabi,anladığım kadarıyla ev kullanıcısınız.

Ne gerek var uçmaya, FX 8320 veya FX 6300 her halukarda işinizi fazlasıyla görecek.

Ev kullanıcısıyım ama forum anamı ağlattı yok bench almalar yok CPU - GPU sınır testleri vs... Gele gele 2011 sokete dayandık. Zamanında Digitaldrop nickli arkadaşımın dediği tecrübe ile sabittir. "AMD kullanmak sigara içmeye benzer, bırakamazsın. Ama bıraktığında ciğerlerin açılır" Dediği tecrübeyle sabittir ama her an sigarayı düşünüyorum Hele ki Vatan %25 fiyatı ile 50 TL'lik Athlon işlemcinin 90 TL'lik P23 ile ikinci çekirdeğinin açılıp 140 TL'ye çift çekirdekli oyun PC'sine dönüşmesi beni resmen mest ediyor. AMD Kinder yımırta çikolata gibi içi sürprizlerle dolu bol puzzle bol polim... YAlnız imam cemaat ilişkisinden olsa gerek, soran herkese AMD sistemler öneriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: semantik41

FX 4300 ve FX 6300 sanırım AMD'nin yeni işlemcileri çıktığında TR'ye gelecekler. Nasıl olsa Türkler enayi!

Saçma bir yorum, sanki sadece Türkler alıyor AMD İşlemci
  • eski stoklar erimeden piyasaya sürmeyecekler galiba
  • fx4300 ün oc potansiyeli nedir acaba? 2500k yı 4,5ta kullanıyorum, bu değeri aşarsa çok iyi bir cpu olur
  • Yeniler ve eskiler arasındaki fiyat farkı az olursa eskilerin satışı azalır. Eskiler tükenene kadar yeniler ya bekler ya da fiyatı biraz daha yüksek olur.
  • FX lere 2 ay sonra indirim gelir.

Ayrıca AMD 2014 e kadar yeni İşlemci çıkartmayacak, Fx lere bayağı bir indirim gelecektir. En ucuz 8 Çekirdekli FX ler 2013 içerisinde 300 Lira altına bile düşebilir bizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

fx4300 ün oc potansiyeli nedir acaba? 2500k yı 4,5ta kullanıyorum, bu değeri aşarsa çok iyi bir cpu olur

İsterse 5.5 Ghz Olsun FX 4300 Kesinlıkle Bir 2500K Performansı Veremez, Tabiki Sentetik Test Benchmark Uygulamaları Yada Render İle Ugrasanlar Haric. Aksi Taktirde Günlük Ev Kullanımı Acısından Bir Fark Görmek Zor Olur Aralarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdo205 -- 21 Kasım 2012; 23:07:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.