Şimdi Ara

AMD Fusion HTPC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Salonda büyük ekran TV 'de film izleme amaçlı, arada bir youtube vs. falan da kullanabileceğim bir HTPC sistemi toplmaya karar verdim.

Aslına bakarsanız dune,popcorn hour, egreat vs. tarzı bir medya oynatıcı almayı düşünüyordum ama firmaların insiyatifine kalacağıma senelerce istediğim formatı sorunsuz oynayabileceğim istediğim işletim sistemini kullanabileceğim. Eksiklikleri bir pc 'ye göre neredeyse hiç olmayan bir sistem kurmayı düşünüyorum. Tabi maliyeti de hesaba katmak lazım.

Aklıma ilk gelen sistem şu şekilde.

AMD Hudson M1 çipsetli DDR3 Anakart
    AMD E-350 Çift Çekirdek işlemci ve HD6310 dahili grafik birimli APU
    2x1 GB Value 1333mhz DDR3 Ram
    HTPC Mini ITX Kasa
    HTPC 'ler için wireless Q klavye

+ HDD

Bu sayede medya oynatıcıların aksine analog 5.1 çıkış alabilirim. HDMI ve optik çıkış zaten mevcut. Basit veya eski tarihli oyunları bile rahatlıkla oynayabilirim.Bir PC 'den eksiği olmaksızın Ofis ve Internet uygulamalarını çalıştırabilirim. Siz ne dersiniz? HDD 'yi de hesaba kattığımızda yaklaşık 600 TL 'lik bir maliyetten bahsediyoruz. Sizce bu konfigurasyondan randıman alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethian -- 27 Ocak 2012; 15:30:40 >

• Ayni konuyu dusunuyoruz arkadasim..yalniz Ben birde hd tv karti dusunuyorum...tabi uyumlu ve sorunsuz olursa...istedigim urun dreamlife hd,fiyat 1600 civarinda ve cok fazla..ayni islemleri yapabilecegimiz bir sistemi hesapli bir bicimde ne kadara toplayabiliriz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut070

Ayni konuyu dusunuyoruz arkadasim..yalniz Ben birde hd tv karti dusunuyorum...tabi uyumlu ve sorunsuz olursa...istedigim urun dreamlife hd,fiyat 1600 civarinda ve cok fazla..ayni islemleri yapabilecegimiz bir sistemi hesapli bir bicimde ne kadara toplayabiliriz acaba?
    resimdeki konfigurasyonu teknobiyotikten sipariş ettim. Elime ulaştığında yorumlarımı yazarım.

kenarda duran 500 GB 'lık HDD 'yi bağlayacağım. Slim Bluray sürücüler ucuzlayınca da almayı düşünüyorum.

AMD Fusion HTPC

• quote:

Orijinalden alıntı: Lethian

resimdeki konfigurasyonu teknobiyotikten sipariş ettim. Elime ulaştığında yorumlarımı yazarım.

kenarda duran 500 GB 'lık HDD 'yi bağlayacağım. Slim Bluray sürücüler ucuzlayınca da almayı düşünüyorum.

AMD Fusion HTPC

Hayirli plain arkadasim..yorumlarini bekliyorum...takipteyim...
  • quote:

quote:

AMD Fusion HTPC

Hayirli plain arkadasim..yorumlarini bekliyorum...takipteyim...

Alıntıları Göster
    bu hafta içi elime ulaşır. aslında ubuntu kurup xbmc kullanayım diyordum fakat APU ve parallel GPU processing 'den tamamen yararlanabilmek için windows 'a yönelmem gerekecek.

Ubuntu ile belli başlı yamalarla AMD sürücüleri üzerinden DXVA etkinleştirilebiliyormuş fakat ben tercihimi ilk etapta windows 8 developer preview'dan yana kullanacağım.

• Hocam Ben o kadar derinlerini bilmem bu konularin...biliyorsan bilgini sonuna kadar kullan..Ben internetten online film izlemek,basit oyunlari oynamak,msn vs..cocuklar icin bir eglence araci olucak...senin kurdugun bu sistemde WiFi varmi acaba?birde ayni sitede android box var,hesapli gibi.ancak bizim istegimizi karsilarmi bilmiyorum..senin sistemde hesapli,ayrica kumanda cok hos...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut070 -- 30 Ocak 2012; 10:50:33 >
  • quote:

Hocam Ben o kadar derinlerini bilmem bu konularin...biliyorsan bilgini sonuna kadar kullan..Ben internetten online film izlemek,basit oyunlari oynamak,msn vs..cocuklar icin bir eglence araci olucak...senin kurdugun bu sistemde WiFi varmi acaba?birde ayni sitede android box var,hesapli gibi.ancak bizim istegimizi karsilarmi bilmiyorum..senin sistemde hesapli,ayrica kumanda cok hos...
    android box 'da optik ses çıkışı olsaydı hiç düşünmeden alırdım. İhtiyaç meselesi. TV 'den gelen ses beni tatmin eder diyorsanız alınabilir.
  • Sea sistemi var ama optik giris yok,kirmizi betas kablo bans yetiyor by konuda..ama islemci ve bellek yeterlimi bilmiyorum..
  • quote:

Sea sistemi var ama optik giris yok,kirmizi betas kablo bans yetiyor by konuda..ama islemci ve bellek yeterlimi bilmiyorum..
    HTPC lerin androidlerden farkı olabilecek yanları, Andorid BOX aletler full CPU gerektiren durumlarda su koyabilir, donanımdan değilde full yazılımdan çözme durumu gerekirse çok sorun yaşatabilir. Gerçi günümüzde o tür bişeylerle karşılaşırmıyız bilmiyorum, ama netten çektiğim bazı wmv lerde vc1 codec kullanılmasına rağmen hiçbi şekilde pc de donanım hızlandırmasının olmadığı durumlar olabiliyor bazen.

Android BOX ların ise bence tek derdi TR de çok saçma ötesi fiyat var. 120$'a A9 tabanlı tabletin alınabildiği çinde, 60-80$ aralığına Android TV alıp memlekete getirip 300-500TL gibi fiyatlara satıyorlar. Bare ekransız tablet diyip insani bi fiyata satsalar. 300-400 TL parasından rahatsız olunmazsa (belki en fazla 200 TL ye satılması gerekirken) biçok medya playerdan daha iyi bi seçim olur.

1080p 1920x1080 çözünürlükte 15mbit h264 codecli 24fps bir mkv filmi full software ile izlemek için 1.4 ghz hzında core2duo CPU bile yeterli iken, yine 1080p ama yine h264 codec yine full software decode, ama 60FPS olunca 3ghz core2 bile zorlanır. Donanım hızlandırması ile sorun değil zaten.

Düşük çözünürlüklü fililmleri(fps çevirme cpu isteyen iş oldğundan) zaten istenirse HTPC sistemlerde, frame rate arttırarak daha akıcı imkanı var 25 fPS >> 50 FPS gibi. Şu 100hz, motion flow vs. nin yaptığından çok çok daha iyisini full ayarlanabilir şekilde yapabiliyor. SPV player gibi fps çevrim işinde GPU ile de yapılabilir. HTPC lerin diğer avantajlarının yanında bu da var. 24 fps de mesela bazı filimlerin bazı filmleri rahatsız edici gelebilir, bunu 30 fps yapınca daha akıcı daha hoşa giden bi izleme imkanı olur (direk 50-60 fps yapınca bazı insanlarda hızlı ileri sarma hissi oluştuyuyor, ama 30 fps de öyle gelmiyor mesela).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rubisco -- 30 Ocak 2012; 15:58:44 >

• quote:

Salonda büyük ekran TV 'de film izleme amaçlı, arada bir youtube vs. falan da kullanabileceğim bir HTPC sistemi toplmaya karar verdim.

Aslına bakarsanız dune,popcorn hour, egreat vs. tarzı bir medya oynatıcı almayı düşünüyordum ama firmaların insiyatifine kalacağıma senelerce istediğim formatı sorunsuz oynayabileceğim istediğim işletim sistemini kullanabileceğim. Eksiklikleri bir pc 'ye göre neredeyse hiç olmayan bir sistem kurmayı düşünüyorum. Tabi maliyeti de hesaba katmak lazım.

HTPC Mini ITX Kasa

+ HDD

Bu sayede medya oynatıcıların aksine analog 5.1 çıkış alabilirim. HDMI ve optik çıkış zaten mevcut. Basit veya eski tarihli oyunları bile rahatlıkla oynayabilirim.Bir PC 'den eksiği olmaksızın Ofis ve Internet uygulamalarını çalıştırabilirim. Siz ne dersiniz? HDD 'yi de hesaba kattığımızda yaklaşık 600 TL 'lik bir maliyetten bahsediyoruz. Sizce bu konfigurasyondan randıman alabilir miyim?

Usta sistemden bir haber var mı, durum hakkkinda bilgi verebilirsen cok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenai

quote:

Salonda büyük ekran TV 'de film izleme amaçlı, arada bir youtube vs. falan da kullanabileceğim bir HTPC sistemi toplmaya karar verdim.

HTPC Mini ITX Kasa

+ HDD

Usta sistemden bir haber var mı, durum hakkkinda bilgi verebilirsen cok memnun olurum.
    bende takipteyim bu sistemle 3d isoları açabilecekmisin hdmi ara birimi ne

• quote:

Orijinalden alıntı: alpkan

bende takipteyim bu sistemle 3d isoları açabilecekmisin hdmi ara birimi ne

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar dün nette gezerken exa bilgisayarda foxconnun anakartını gördüm kdv dahil 133 tl gibi bi fiyatı var. htpc toplarken bu anakart nasıldır acaba msı ve gigabyte kartların aynı işlemcili modelleri 200 tl ve yukarısı fiyatlarla satılıyor. Foxconn da sanırım o kadar kötü değil. Bu anakartı htpc sisteminde kullanan var mı acaba varsa yorumlarınız nelerdir arkadaşlar benimde kurmayı düşündüğüm sistem bu anakartla beraber 4 gb ddr3 kingston ram ve 320 gb sata hdd ıtx kasa ama daha sonradan ekran kartı takmak isterim diye küp kasada düşünüyorum. Yorumlar için şimdiden teşekkürler herkese iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratd555

Arkadaşlar dün nette gezerken exa bilgisayarda foxconnun anakartını gördüm kdv dahil 133 tl gibi bi fiyatı var. htpc toplarken bu anakart nasıldır acaba msı ve gigabyte kartların aynı işlemcili modelleri 200 tl ve yukarısı fiyatlarla satılıyor. Foxconn da sanırım o kadar kötü değil. Bu anakartı htpc sisteminde kullanan var mı acaba varsa yorumlarınız nelerdir arkadaşlar benimde kurmayı düşündüğüm sistem bu anakartla beraber 4 gb ddr3 kingston ram ve 320 gb sata hdd ıtx kasa ama daha sonradan ekran kartı takmak isterim diye küp kasada düşünüyorum. Yorumlar için şimdiden teşekkürler herkese iyi forumlar.

Foxconn'un distrübitörü çizgi elektronik, yani en azından garanti konusunda bir
    sıkıntı olmaz. Eksi yönleri ise usb 3.0 yok, ddr 3 1333 deteklemiyor,
    sata 3 yok. Tüm bunlara rağmen fiyat performans olarak gayet iyi duruyor. Ben de inceleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratd555

Alıntıları Göster
    reklam gibi olmasın ama fusion anakart teknobiyotik ve hepsiburadada 180tl civarı. Bahsettiğiniz foxconn kartta usb 3.0 yok, soğutma pasif, optik çıkış yok, coaxial yok...yok oğlu yok. 100tl gibi bir rakama satsalar alırdım lakin...

Bence asıl sorun, bi sisteme gidecek bir klavye ve KUMANDA bulmak.

ayrıca anandtech sitesinde karşılaştırılmış muadil füzyon kartlar bir gugıllayın

• quote:

Orijinalden alıntı: blackduck

reklam gibi olmasın ama fusion anakart teknobiyotik ve hepsiburadada 180tl civarı. Bahsettiğiniz foxconn kartta usb 3.0 yok, soğutma pasif, optik çıkış yok, coaxial yok...yok oğlu yok. 100tl gibi bir rakama satsalar alırdım lakin...

ayrıca anandtech sitesinde karşılaştırılmış muadil füzyon kartlar bir gugıllayın

Alıntıları Göster
    DELL inpiron zino Vatan Bilg. da gördüm.600-650 civarı bir fiyat vardı.
    Çok beğendim.
    http://www.dell.com/uk/p/inspiron-zino-hd-410/pd

• quote:

Bir zahmet link verebilir misiniz? Baktım ama karşılaştırmayı bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenai

quote:

Bir zahmet link verebilir misiniz? Baktım ama karşılaştırmayı bulamadım.

Alıntıları Göster
    Baktım şu an ve bulamadım çok gariptir ki. Daha bunamadıysam o yazıyı okuduğuma eminim.

• quote:

Baktım şu an ve bulamadım çok gariptir ki. Daha bunamadıysam o yazıyı okuduğuma eminim.

Alıntıları Göster
    Beyefendiciğim, evet başlamışım bunamaya

Tom'sda okumuşum; buyrunuz:

http://www.tomshardware.com/reviews/e-350-motherboard-brazos,2958-5.html

• quote:

Beyefendiciğim, evet başlamışım bunamaya

Tom'sda okumuşum; buyrunuz:

http://www.tomshardware.com/reviews/e-350-motherboard-brazos,2958-5.html

Alıntıları Göster
    Selamünaleyküm arkadaşlar

Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Evde z5500 ses sistemi ve 3D optoma gt750 xl projeksiyon var. Media player olarak popcorn a-110 vardı. Bozulunca yeni bir oynatıcı düşündüm. Aklımda Egreat r6s modeli var.Hdmı 1.4 çıkışlı olduğundan projeksiyona da uygun. ( 3 boyut izlemek için ) Bu cihazla htpc arasında kararsızım. Aşağıda linklerini vereceğim htpc nasıl olur? Amaç 1080p ve 3D film izlemek. Oyun hiç düşünmüyorum(xbox var).Daha uygun bir sistem tavsiyeniz var mı? Bütçe 300 tl Şimdiden teşekkürler

http://www.sanalpazar.com/Egreat-R6s-Gercek-3d-Media-Oynatici__isp2876816 250 - 300 tl civarı 3D Bluray ISO oynatabiliyormuş. Ya da aşağıdaki sistem mi ?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4021 175 tl

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4973 46 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/frisby-fc-s6020b-fc-s6020b-300w-kulplu-slimt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=58115 61 tl

Evdeki 500gb 2.5" harici hardiski kullanmayı düşünüyorum. Paylaş:

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm arkadaşlar

Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Evde z5500 ses sistemi ve 3D optoma gt750 xl projeksiyon var. Media player olarak popcorn a-110 vardı. Bozulunca yeni bir oynatıcı düşündüm. Aklımda Egreat r6s modeli var.Hdmı 1.4 çıkışlı olduğundan projeksiyona da uygun. ( 3 boyut izlemek için ) Bu cihazla htpc arasında kararsızım. Aşağıda linklerini vereceğim htpc nasıl olur? Amaç 1080p ve 3D film izlemek. Oyun hiç düşünmüyorum(xbox var).Daha uygun bir sistem tavsiyeniz var mı? Bütçe 300 tl Şimdiden teşekkürler

http://www.sanalpazar.com/Egreat-R6s-Gercek-3d-Media-Oynatici__isp2876816 250 - 300 tl civarı 3D Bluray ISO oynatabiliyormuş. Ya da aşağıdaki sistem mi ?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4021 175 tl

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4973 46 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/frisby-fc-s6020b-fc-s6020b-300w-kulplu-slimt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=58115 61 tl

Evdeki 500gb 2.5" harici hardiski kullanmayı düşünüyorum. Paylaş:

Alıntıları Göster
    Fiyat olarak süper avantajlı HTPC için, ama 3d bluray desteği yok bildiğim kadarıyla.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.