Şimdi Ara

AMD+? =En iyi ikili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AMD ci kardeşler aranıza yeni katılmak isteyen bu arkadasınıza bi yardım.
    belki bu gibi konular bir çok kere topic konusu olmustur.foruma uzun zamandır takılıyorum ve nihayet sonunda amd fobisinden kurtuldum ve amd almaya karar verdim.uzun uzun topicleri inceledim ve baya bi bilgi edindim
    sorun= AMD ye terfi edicem şöyle adamakıllı bi işlemci ve bu işlemcinin hakkını vericek overclock stabilitesi yüksek,agp-vcore-fsb alayına müdahale edebiliceğim,voltajlarına hükmedebiliceğim ve işlemcimi max seviyede overclock ve stabilite ile kullanabiliceğim bi sistem toplıycam en çok takıldıgım nokta işlemci+board.athlon 2500+ nın baya populer oldugunu görüyorum herhalde bende bunu tercih edicem.cok uçmamak şartıyla para konusu dert etmeden önerilerinizi bekliyorum
    her türlü öneriye açığım..

• abit NF7-S veya epox 8rda+...olmadı asus a7n8x o da olmadı msi k7n2-delta...
    ama dikkat edersen hepsi nforce2 chipsetli.
    cunku oc icin su anda en uygun chipset...
    tercihin bana sorarsan benim yazdıgım sıraya gore olmalı.abitte soundstorm sertifikası oldugunu da unutma bu arada.yani apu icin sertifika almıs bir-iki anakarttan biri...
  • abit nf7 veya nf7-s tek geçiyorum :)
  • evet epox 8rda+ ve abit nf7 nin adı bayagı geçiyo neforce2 vianın kt serisine takıyomu yani? ona göre çemberi daraltıp tercih yaparım
  • valla via ktx00 serisi pci/agp sabitlemesi yapamadıgı icin kaybediyor.
    bu da oc icin "olmazsa olmaz"bir ozellik.
    yoksa en son cıkan kt600lerle nforce2 arasında oyle aman aman bir perf.farkı yok...
  • mesela bu 2500+ yı max kaçxkaç=? çalıştırabilirim.sogutmayı falan dert etmiyorum onu hallederiz.bi de çarpan kilitli olanlar falan varmış gidipte en overclock olmayanı denk gelir bize iyimi alırken sorucak halimizde yok 43 üncü haftadan gerisi overclock oluyomuş bilmemne bi dünya laf dolanıyo valla
  • 3200+ olarak sorunsuzca kullanabilirsin gibi geliyor bana.2500mhz lere cıkanlar var forumda,istersen birde oc bolumunu takip et.sana bir fikir verebilir...
    ama carpan kilidi varsa maalesef fsbye yukleneceksin cıktıgı yere kadar.
  • zaten o/c bölümünden biraz gaz aldım da amd ye karar verdim oldum olası celeron300a dan bu yana overclock olayını her cpu da denedim şu an hala celeron 667 yi 1.9 v ile 1100 civari kullanmaktayım.arada çakıyo ama idare ediyoz :) bi de bu amd işine bakalım diyorum celeronda çarpana dokunamıyosun amd de bu durum farklıymış tabi.board üreticileri de o/c u göz önünde bulunduruyolar
  • Abit ten baska secenek dusunme bile bence AN7 al gerile gerile kullan aramiza hosgeldin
  • nf7 serisi an7den daha yüksek fsblere çıkabiliyor , kullananların söylediği..
  • nf7-s yada rda+ yani nforce2
  • 8rda+ + 65536
  • nf7 ile nf7-s arasındaki fark sata desteği falan sanırım ? öyleyse sata falan umrumda değil nf7 takılalım.abit i bh serisi boardlarından bu yana seviyorum.anlaşılan amd için nforce2 en iyi gideni demek oluyor bu.özelliklerine baktım şöyle bir dual ddr falan var hoşuma gitti 80 usd civarında da fiyatı var epox 8rda+ 100 usd bi nf7 patlatalım yani
  • nf7 ile nf7s arasında 2 fark var
    sata ve mcp-t
  • Gördüğün gibi çoğunluk Abit diyor.Türkiye de temsilciliği bulunmadığından her bilgisayarcıda bulamayabilirsin ama yılma ara.AN7 nin NF7-S yle arasındaki en büyük fark windows üzerinden voltaj,frekans vb ayarların yapılabiliyor olması. Ve bu ayarlar bilgisayarı yeniden başlatmadan geçerli oluyor. Bunu sağlayansa Mguru çipi. Ramlari kesinlikle markasız alma. kingstom öneririm. )DDR400) markasız ramler FSB ayarlarınında sorun yaratıyorlar.
  • o zaman nf7 de bu windows uzerinden voltaj ayar olayı yok o zaman.öyleyse 10-20 fazla verip nf7-s almaktan baskacare kalmıyo.bildiğim bi kaç bilgisayarcıya sorsam bakalım nf7-s varmı.yada siz bi yerler söyleyin ordan alayım.ben esenler de oturuyorum kadıköy yakasıyla alakam yoktur pek mecidiyeköye bakıcam
  • doğru karar nf7-s hayırlı olsun...
  • tamamdır herkese çok teşekkürler
  • abit NF7-S veya epox 8rda+
  • ya kim demiş nf7 an7den daha yüksek fsblere erşiyor diye!!!!!!!Ben hergün overclockers.com diye bi site var.yabancı forum sitesi.ordakilerin hepsi an7 yi övüyor.arkadaşları yanlış yönlendirmeyin lütfen!!!!!!!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.