Şimdi Ara

## AMD'den İstanbul Kod Adlı 6 ve 12 Çekirdekli İşlemciler ## (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
7.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • intelde 16 çekirdek çorum yaparsa ortalık iyi kızışır.
  • Intel,AMD hep cpu isimlerini semtlerde bulunan kasabalardan alıyor.
    Türkiye'nin işlemci ürettiğini düşünüyorumda..
    Zeytinliova, Süleymanlı falan bomba olurdu
  • Güzel ve sevindirici bir haber umarım performans konusunda başarılı olurda tercih edilen bir işlemci olur.
    --Başarılar AMD--
  • 44 çekirdekli Malatya işlemcisini sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • evet ileride alacağım işlemci belli oldu acaba bu işlemciyi anakartım desteklermi
  • Başka bir amd konusundan alıntıdır:

## AMD'den İstanbul Kod Adlı 6 ve 12 Çekirdekli İşlemciler ##
  • Peki arkadaşlar bu işlemci avrupa yakasımı anadolumu

Düşünsenize satıcı bu işlemciyi satmaya çalışıyor;

"- Abi elimde acaip istanbul işlemcisi var
    "- Doğubankmı bu ?
    "- Yok abi direk ithalatcıdan garantili
  • quote:

Orjinalden alıntı: comanchee

malatyada atıl bir yatırım var malatyalı olanlar bilir vagon fabrikası hazır boş atıl bir bina...şehre 10-15 km uzaklıkta ben olsam orayı amd ye teklif ederim 100 lerce dönüm arazi ve hazır tesis hemde bedava verirdim artık bunu yapmalıyız.taşeron oarak bile olsa böyle bir tesisi memleketimize kazandırmalyız.

İŞTE GERÇEK BİR MALATYALI
    TEBRİK EDERİM
    +100000000000000000000000 HAKEDİYOR
  • güzel, yahudi intel den böyle bi girişim beklenemzdi zaten.
  • insallah çıkar bu kodlu bir işlemci
  • quote:

Orjinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R

bi sapık cıkar işlemcite tacizde yada tecavuz girişiminde bulunur dünyaya rezil oluruz

bence bu espri yapılmazdı yani ayrıca dünyaya rezil olmayı bi yana bırakın insanlık adına ayıp bir olaydı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibuk

ii walla ya istanbul yapmıslar Constantinepolis yapıpta biz istanbulu kast ettikde diyebilirlerdi

harbidende İstanbul denmesi önemli noktalardan biri! ayrıca Dünyanın en güzel şehirlerinde ilk 15 te yer alan İstanbula yakışır
  • Bu isimlendirmenin insanlarda merak uyandiracağına eminim. Özellikle dünyadaki diğer ülkelerin nerede olduğundan, coğraya bilgisi eksik amerikalıların google mapsdan merakına araştırırken Türkiyede olduğunu göreceğine ve Türkiyenin tanıtımında katkıda olacağını düşünyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orjinalden alıntı: comanchee

malatyada atıl bir yatırım var malatyalı olanlar bilir vagon fabrikası hazır boş atıl bir bina...şehre 10-15 km uzaklıkta ben olsam orayı amd ye teklif ederim 100 lerce dönüm arazi ve hazır tesis hemde bedava verirdim artık bunu yapmalıyız.taşeron oarak bile olsa böyle bir tesisi memleketimize kazandırmalyız.

Aslında ona tapulama değil de kiralama olur. 49 yıllığına ücretsiz kiralanır.

Ya da özel arazi kapsamında sadece işlemci üretilmesi kapsamında inşaaya açılır.

+ Olarak denir ki AMD den şu kadar süre için vergi alınmayacak.

Bu vergi alınmama kapsamı da fabrika inşaası için yurt dışından gelecek malzemelerden tutun da yurt içi satılacak işlemcilere kadar ilerleyin. Yani hiç bir aşamada vergi alınmayacak. Hatta ve hatta abartılıp AMD ye ait araçlara düşük vergili benzin sağlanacak.

Bazıları der o zaman devletin ne işine yaradı. Ne işine yarayacak. İşsizlik azalacak. Sadece fabrikada çalışacak adama bakmayın. Bunun nakliyesi var dağıtımı va var oğlu var. Ayrıca o adamlar boşta iken hiç bir şey kazanamıyor. Hiç bir şey kazanamayınca da harcayamıyor.

Ama çalışınca parası olaca kendine bir şeyler alacak. O bir şeyler alınca aldığı kişi de para kazanacak ve o da bir şeyler alacak belki dükkanını büyütecek.

Bu böyle zincirleme gider. Ve tüm bu diğer alışverişler vergi olarak devletin kasasına girecek tabi vergi takibini iyi yaparlar ise. Yeter ki istihdam olsun.

Size katılıyorum. Örnek, İrlanda. Intel yatirimi öncesi ve sonrasi ülke gelirine ve istihdamına bakın. İnş. bu yöneticilerin gelip gitmeleri AMD ileride büyümek istediğinde bir fab yatirimina dönüşür.

• Bu işlemci iyi satar gibi :D
  • amd ati türkiye pazarını ele geçirmek istiyor belkide ama çok sevindirici bir haber
  • kutunun üzerine hologramlı boğaz köprüsü falan yapıştırsalar bari

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

intelde 16 çekirdek çorum yaparsa ortalık iyi kızışır.

atina yazabilirler, sırf gıcıklığına
  • quote:

Orjinalden alıntı: engineer97s

Sırf bu ad adına AMD'ye geçilebilir.
    Ne de olsa millet olarak gururumuzun okşanması güzel birşey.

+1 "Milletini seven bu işlemciyi alır" propagandaları bile çıkabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: DreaMeat

"istanbul" adına şaşırdım doğrusu ve çok mutlu oldum.
    Umarım performansı da iyi olur.

Walla bende şaşırdım ve sevindim.Galiba "çoklu" anlamda kozmopolit yapısı olma özelliğinden ilham almış olabilirler.Eee nede olsa 6-12 yeterince çok anlamı taşıyor....
  • Artık herkes AMD alıcak :P İntel "Türkish Lochum" çıkarmazsa tabiki
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.