Şimdi Ara

## AMD'den İstanbul Kod Adlı 6 ve 12 Çekirdekli İşlemciler ## (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
7.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

http://forum.donanimhaber.com/m_22649790/tm.htm

fx57 sen de hiç ıskalamıyorsun ayıp oluyor
    İşin şakası bi yana, ne zaman haber yapsam, ya sen benden az önce vermiş oluyorsun ben hazırlarken, ya da haberim olmuyor.
    Ben de tereddüt ediyorum versem mi tercüme edip derken.
    CoolnQuiet bu sefer biraz erken davranmış.

Yok aslında bu haberim de geceden hazırdı ama bu gece saatlerce Donanım Haber ofiste çalışıp video inceleme çeksem nasıl olur diye ön çekimler yapınca yayınlaması gecikti diyebilirim.

Affetmem diyorsun yani

TANRI AFFEDER AMA ....

• 12 çekirdek hemde istanbul çitle çitle bitmez bu...
  • İsim güzel ama bakalım işlemci nasıl olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: pilan

Dagegen setzt IBM auch auf Prozessoren aus Fremdfertigung. Werden doch in jedem der neuen Supercomputer der Marke Roadrunner 6900 Opteron-Prozessoren von AMD und 12 900 Cell-Chips aus einem IBM-Joint-Venture mit Sony und Toshiba eingebaut. AKILLI MAKINE DE DIYORLAR...

http://www.cray.com/products/xt5/xt5h.html

• quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

işte haber budur

ellerine sağlık fx57 kardeşim.........

AMD nereye nası yatırım yapacaııını bilio
    intel yapsa bu yatırımı bu kadar sevinmezdim

cok guzel bir bakis acisi

cok guzel haber umarim intel buna misilleme yapar istanbul ankara izmir diye devam ederler
  • quote:

Orjinalden alıntı: comanchee

malatyada atıl bir yatırım var malatyalı olanlar bilir vagon fabrikası hazır boş atıl bir bina...şehre 10-15 km uzaklıkta ben olsam orayı amd ye teklif ederim 100 lerce dönüm arazi ve hazır tesis hemde bedava verirdim artık bunu yapmalıyız.taşeron oarak bile olsa böyle bir tesisi memleketimize kazandırmalyız.

Aslında ona tapulama değil de kiralama olur. 49 yıllığına ücretsiz kiralanır.

Ya da özel arazi kapsamında sadece işlemci üretilmesi kapsamında inşaaya açılır.

+ Olarak denir ki AMD den şu kadar süre için vergi alınmayacak.

Bu vergi alınmama kapsamı da fabrika inşaası için yurt dışından gelecek malzemelerden tutun da yurt içi satılacak işlemcilere kadar ilerleyin. Yani hiç bir aşamada vergi alınmayacak. Hatta ve hatta abartılıp AMD ye ait araçlara düşük vergili benzin sağlanacak.

Bazıları der o zaman devletin ne işine yaradı. Ne işine yarayacak. İşsizlik azalacak. Sadece fabrikada çalışacak adama bakmayın. Bunun nakliyesi var dağıtımı va var oğlu var. Ayrıca o adamlar boşta iken hiç bir şey kazanamıyor. Hiç bir şey kazanamayınca da harcayamıyor.

Ama çalışınca parası olaca kendine bir şeyler alacak. O bir şeyler alınca aldığı kişi de para kazanacak ve o da bir şeyler alacak belki dükkanını büyütecek.

Bu böyle zincirleme gider. Ve tüm bu diğer alışverişler vergi olarak devletin kasasına girecek tabi vergi takibini iyi yaparlar ise. Yeter ki istihdam olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 19 Nisan 2008; 1:10:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: BAŞKOMİSER_

istanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri bu isim işlemcilere veriilir ise türkiye için inanılmaz bir tanıtım olur umarım işlemcide en iyi işlemci olurda heryerde ismi geçer güzel ve sevindirici bir haber

İşlemciyi alanın "Aaaa bu İstanbul da nerdeymiş gidip göreyim" diyeceğini sanmıyorum.
  • AMD için sevindirici haber... Intel sanal çekirdeklerle uğraşsın, adamlar tek işlemcide (sanal da olsa) 12 çekirdeği yaptılar. Seviyorum ulan AMD'yii :))) ! Ama inanın ki bu Phenom'lar beni sarmadı, bir AMD hayranı olarak açık açık söylüyorum. Güzel işlemciler, ama 45nm. ile biraz daha saat hızları yüksek olacak, çektiği watt değeri de azalacaktır. O zaman Phenom, Phenom'dur, ama hâlâ AM2 ve AM2+ ile çalışacaksa. Am3'e geçildiğinde geriye dönüklük olmayacak maalesef...

• İzmir olmadan olmazzz

Gerçekten sevindirici 1haber
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

AMD için sevindirici haber... Intel sanal çekirdeklerle uğraşsın, adamlar tek işlemcide (sanal da olsa) 12 çekirdeği yaptılar. Seviyorum ulan AMD'yii :))) ! Ama inanın ki bu Phenom'lar beni sarmadı, bir AMD hayranı olarak açık açık söylüyorum. Güzel işlemciler, ama 45nm. ile biraz daha saat hızları yüksek olacak, çektiği watt değeri de azalacaktır. O zaman Phenom, Phenom'dur, ama hâlâ AM2 ve AM2+ ile çalışacaksa. Am3'e geçildiğinde geriye dönüklük olmayacak maalesef...

Şimdi avatarınızı görmezden gelip diyorum ki:

Eğer sanal diye siz doğal yapıda olmayanları kastediyor, Q6600 ü ve tasarlanan 6 çekirdeklileri ardından gelecek 12 çekirdekliler kastediyor iseniz.

işlemciler ya da sanal ın anlamı hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

İntel in Pentium D serisi ve devamında gelen tüm işlemciler gerçek fiziksel çekirdeğe sahiptir. Yanlış bilgiler ile insanları yanıltmayın.

Umarım durumu anlar ve araştırabilir ya da en azından sorarsınız.

Dün de biri anakart çarpanı diyordu. O kadar laf anlattık çarpan işlemcinin çarpanı anakartın değil ama yok işte inat. Kabul etti mi bilmiyorum konuya bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 19 Nisan 2008; 1:19:40 >

• işlemci İstanbul, ekran kartı Ankara, anakart Malatya..
    Şööle bi Anadolu dolu bilgisayarım olsun ;)
    Amd'yi seviyorum...
  • Hehe çok hoş bir durum.
  • İstanbul,TR ve AMD açısından karlı bir iş olacak gibi 12 çekirdek ancak bize yakışırdı zaten
  • isim tanıdık ama işlemci yi de tanıyınca anlaşılır ne olduğu bunlar güzel haberler
  • güzel haber İstanbula yakışır
  • Yarının haberlerinde Vestel veya Casper mağazalarında ' "İstabul" işlemcileriyle hızınıza hız katın.Doğal 6 çekirdeğiyle İstanbul turuna çıkıp çekirdek çitletebilirsiniz ' haberlerinin çıkması an meselesidir bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 18 Nisan 2008; 12:38:52 >
  • bedava reklam gibi birşey olmuş

teşekkürler amd
  • şangay isimli işlemciler açıklandığında İstanbul isimli işlemci ne zaman olacak demiştik şimdi İstanbul isimli işlemcilerin haberi geliyorhttp://forum.donanimhaber.com/m_13612614/mpage_1/key_sangay//tm.htm#13617297 yunanlılar yanlız bu işe çok bozulacak İstanbul isimli işlemci Türkiye'de her zaman için bir efsane olacaktır.
  • bizim millet yerli malı iye almaz bunu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.