Şimdi Ara

AMD: Core i7 980X fiyatına 6 çekirdekli ve DirectX 11 destekli Phenom II sistem kurulabilecek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
6.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • cpu scaling yapılsa testlerde hoş olurdu.
  • 3-5 fps nin derdini yapan gider çuvalla para verip intel sistem alır.benim için 50-100 fps den sonrasında napim ufacık artışları kat ve kat ucuza mis gibi amd sistem toplarım kalan para ilede bidaki upg için kenara koyarım,diğer alacam sistemi nerdeyse bedavaya getiririm diyen varsa amd sistem alır.burda illa para bi taraflarıma batıyor kurtulmam lazım diyen intel sistem alır olayına geliyor.(burda alınan alınabilir.bunun çeşitli varyosyonlarını zengin sosyetelerin eğlence merkezlerinde bildiğimiz peçetelere tumarla para verenleride gördük.onlarında bi taraflarına batıyordu para.)

zaten sonuçta benim gibiler ne dersek diyelim,diğerleri intel ve nvidia nın oyunlarına gözlerini kapatıp dalacaklardır.bunada teknoloji körlüğü denir.
  • arkadaşım amd ninde intelinde bunlar geçiş işlemcileri sadece kı amd şu şartlar altında tercihtir fiat farkına baktınmı dağlar var düşün intel işlemci anakrt ekran kartı ee ben bunlara baba gibi amd toplarım hemde monitörün ve her parçanın en babasını

arkadaşım babasını toplasan ne yazar amd daha 6 çekirdekle qpi teknolojisine ve turbo boost a geçebilmiş tmm bende amd kullandım ama bnm yazdıkalrım burda extreme kullanıcılar için ztn şu an normal bi kullanıcın o parayı vermesi saçma ama extreme preformans isteyen kişiler intel i tercih ederler ztn onlarda parayı verirken çekinmezler

ama haber başlığında amd nin açıklamasını elleşitiriyorum ben eğer yapabiliyosa apsın extreme işlemci olsun rakip intel e ondan sonra çıksın açıklama yapsın amd burdaki açıklmasında normal kullanıcılara yönelik açıklama yapmış eee bu dünyada sadece normal kullanıcı mı var? peki neden donanım haber stüdyoları testlerinde amd işlemci kullanmıyor çünkü yüksek preformans ta istenileni vermiyor.

1 İNTELDEKİ QPİ AMD DEN YAVAŞTIR(ki qpi zaten amd de vardı amd den sonra intel ekledi ilk bellek denetleyicisini amd işlemci içine aldı kaç sene önceden) BU TÜM SİSTEMİ DAHA İYİ VE GÜZEL KULLANMAKTIR VE TURBO BOOST DA AMD 6 ÇEKİRDEKLE GELİYOR üst seviyede intel şu anda ama intelde sallatında yakın zamanda studyolar bile yazılımlar ve düzenlemeler olursa ekran kartına geçecek işlemci ikinci planda kalacak amd bu yüzden akran kartına yatımı çoğaltı ama buldozerin geçmişi uzun bu zamanda elbette iyi bir şey çıkacak intel karşısına haklısın aprası olan inteli basar alır ama kaç kişi çok pahalı intelin işlemcileri itel işlemci aldım 8400 alacaktım 300 liraını üstünde ki benim alışım 5200 le oc li gidiyorum bende ki 2011 e kadar işlemci almak mantıksız zaten elindeki işini görüyorsa inteldede amd de de yeni mimari ve işlemciler ancak o zamana ki belki artık ekran kartı üzerinde destek veren programalrda çıkar hatta nvidia neden işlemci gibi gpu yaptı şimdiden bu konuya yatırımkı amd de 6 seriside aynı şekilde olacak aslındada olmalı işlemcilerde çekirdek farketmekte ama dağ gibi fark değil

• Supersin amd. Yasasın rekabet.
  • Ustte yazdığım konu için D-H deki arkadaslardan bir acıklama beklerdim , neden amd sistemle test yapılmıyor ..? kısacası bu , uzuun uzadıya yazmak istemiyorum , çünkü tarafsızlığına inanıyorum , ekran kartı olsun veyahut diğer bilşenler olsun çeşitlilik bolca var testlerde , sadece ve sadece AMD işlemciler yok NEDEN ??? kalın sağlıcaklan ...
  • nvidia üzerinde işletim sistemi çalıştıralabilir ama x86 tabanlı çalıştıramaz yanı windowsta destek yok linux te var

http://www.donanimhaber.com/Nvidia_Fermi_isletim_sistemi_calistirabilir-16087.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuruwa

nvidia üzerinde işletim sistemi çalıştıralabilir ama x86 tabanlı çalıştıramaz yanı windowsta destek yok linux te var

http://www.donanimhaber.com/Nvidia_Fermi_isletim_sistemi_calistirabilir-16087.htm

Windows buna destek vermez 1.si AMD dende İNTEL dende kişisel olsun server olsun işlemci satışlarına yardım etmekte ve pay almakta 2.si zaten directx ile istediği ekran kartını aldırtmakta yani bu piyasayıda ele geçirmiş durumda 3.sü açık kaynak olmadığı için kimse windowsu farklı mimarilere derleyemez ,Microsoft ne derse odur 64 bit diyorsa 64 veya 32 ne ise artık (Bakınız Windows 2008 server R2'nin 32 biti artık yoktur ve son 32 bit Windows server sistemi 2008dir).Donanım ve yazılım piyasası el ele geçinip giderler olan bize olur mesela Creative ses kartları ve Windows 7 ilişkisi süper bir örnek.

• 64 bitte belki amd ati de zaten 6 serisinde aynı nvidia gibi olacak o zaman durum değişirmi bilmem oda ön bellek ekleyecek ve resmen gpu cpu yapacak nvidia gibi
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.