Şimdi Ara

AMD: Core i7 980X fiyatına 6 çekirdekli ve DirectX 11 destekli Phenom II sistem kurulabilecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
6.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşın biri %30 performası kümçümser bi açılama yazmış. Fiyat konsu afrı bir konu olmasada Bilgisayar camiasında %30 demek çok şey demek.

i7 6 çekirdekli modeli, i7 4 çekirdekli modeline üstünlüğü konusu ve kaldı ki %30 değil %40 olacağına inanıyorum. Bu durum baya birşeylerin değişmesine neden olacak.
  • F/p yönünden Amd her zaman üstün olmuştur. normal kullanıcı açısından da Amd almak daha uygundur. ve aradaki performans farkı fiyat farkının yanında hiç birşey.

ama 980x in de alıcısı olacaktır. 980x şu an için paranın satın alabileceği en hızlı işlemci. bu yüzden de cepleri dolu olanlar almakta tereddüt etmez. 2006 dan önce AMD FX serisi işlemcilerin kaçtan gittiğine bir bakın isterseniz. çünkü o da paranın satın alabileceği zamanın en hızlı işlemcisiydi.
  • amd yi 32nm ve high-k ya geçince görün. ha tabi bu arada buldozerde işe girecek. çok kızışacak piyasa. az daha intel keyfi sürsün. 1-2 yıl içinde athlon64 gibi yine silecek piyasayı performans anlamında da.
  • amd bu millete yaranamaz..
  • bende amd yapacam sistemi. suan performans ve fiyat odakli akıllı isi amd olur.gerisi yalan olur ) bu hep böyle idi hepte böyle olacak her halde
  • millet te pahalı olan iyidir mantığı olduğu sürece amd nin işi vr...
  • Alt komşuma yanılmıyorsam 10 yıl önce AMD Athlon 750 MHz bilgisayar aldık. Tavsiyelerimle. 10 yıldır halen aynısını kullanıyor. Şu anda üstünde xp kurulu.

Halen de memnun. değiştirmeyecekmiş.

Teknolojiyi AMD üretiyor Intel de gayet güzel kopyalar. Bakınız bellek kontrolcüyü işlemciye entegre eden ilk kim ? bakınız hypertransport...

Asıl olarak buldozer mimarisi geliyor. O süper. Core i7 'leri o zaman görecez...
  • ben bizim milleti hala anlayamadım.ayranımız yok içmeye atla gidiyoruz çeşmeye....amd mi intel mi diyerek çocuk parkına çevirdik formu.ikiside kendi ceblerinin dolmsını düşünüyor.hani nerede bize ait olan birşey gösterinde onunla övünelim .ha tamam bizimde bir gurur kaynağımız var rekabet edecek birşeyimiz var diyelim.daha çok şey yazarım amma arkadaşlarım bana kızar. o yüzden şimdilik bu kadar yazıyorum.bide unutmadan. sırf bu kadar masraf oyun oynamak içinse ne kadar yazık .kaç kişi ultra düzeyde işlemle çalışıpta o kadar güçlü işlemciye ihtiyacı varki buda ayrı bir soru???
  • son iki yılda kendime ve yakın çevremdekileri 6-7 tane AMD işlemcili PC topladım, en son X4 630 işlemci almıştık. gerçekten çok memnunum, böyle giderse de AMD den şaşmayacağız anlaşılan.bu fiyatlarda Intelin payını unutmamak gerek. iyi ki varsınız AMD ve Intel
  • Valla ben de zamanında intel'den amd ye geçenlerdenim. Şimdi intel'dede performans açısında bi problemim olmadı AMD ile de ama AMD cebimi rahatlattı. aynı paraya aldığım amd işlemci daha yüksek performans verirken neden aynı paraya düşük performanslı interl işlemci alıyım ki şahsen crysis dahil bütün oyunları amd nin orta seviye bütün işlemcileri ile full seviyede oynuyabilirsiniz. Yani ben oyun için bilgisayar kullanıyorum. AMD nin en iyi işlemciside sorunsuz bütün oyuları full de açarken neden intelin işlemcisine para veriyim. Intel in en iyi işlemcisi daha yüksek performans veriyor ama parasıda uçuk. İntel le amd işlemciye aynı parayı vermeyi düşünüyorsanız AMD öne geçiyor. Kısacası fiyat aralığına göre işlemci almak istiyorsanız her zaman terciniz AMD olur ama yok ben performans a göre işlemci alıcam para önemli değil diyorsanız INTEL. Bedava verseler intel alırım.

• Amd yine costu,ev icin en ekonomik cozum amd islemcilerde var.
  • Para vereceksem AMD, bedava vereceklerse Intel alırım =)
  • Amd cephesi iyi işler çıkartıyor.Bence kaçırılmayacak işlemci 6 çekirdek daha ne olsun çakal intel sanki hint kumaşı satıyo.
  • ortalık kaırşmış :D
  • intel in performansını veremedikten sopnra isterse 12 çekirdek toplastsın amd den bi cacık omaz :)
  • amd nin daha extreme işlemciler platformunda işlemcisi yok nedense amd işlemci destekli anakartlarda "support phenom fx" ibaresini görüyoruz ama ortada işlemci yok daha doğrusu işlemciyi athlon fx lerden sonra hiç göremedim :D
  • extreme cart curt zart zurt bilmem ne... kaç kişi bu işlemciden alacakki.. alsa bile kaç kişi ihtiyacı olduğu halde alacak...en son core i7 ler in kullanım oranı %1 di... intel en hızlısını yapınca intel mi almak gerekiyor... 190 liraya sıfır Phenom II x3 720 2.8 ghz@3.5 ghz 1.49v kullanıyorum...aerocool dcc 1200 işlemci fanıyla tam yükte 50 dereceyi bulmuyor... aynı fiyatta aynı performansı veren intel işlemci vr mı... en iyisini intel yapıyor diye intel işlemci almanın mantığı nedir
  • intel 980x 'in hedef kitlesi ayrı.
    maliyet odaklı düşünmeyen ve en hızlıyı isteyenler için piyasada konumlanacak.
    öte yandan AMD 6 çekirdeklileri tercih edecek olanlar parasını sonuna kadar hakeden yüksek performanslı bir işlemciye sahip olmuş olacak.
  • intel in performansını veremedikten sopnra isterse 12 çekirdek toplastsın amd den bi cacık omaz :)

arkadaşım amd ninde intelinde bunlar geçiş işlemcileri sadece kı amd şu şartlar altında tercihtir fiat farkına baktınmı dağlar var düşün intel işlemci anakrt ekran kartı ee ben bunlara baba gibi amd toplarım hemde monitörün ve her parçanın en babasını
  • bırakın amd arkadan gelsin bir zamanlar nvidia da ati nin önündeydi şimdi kim kimin önünde paraya göre tam performans ben intel kullanıcısıyım biraz eski yeni sistemde amd kuracam
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.