Şimdi Ara

AMD: Core i7 980X fiyatına 6 çekirdekli ve DirectX 11 destekli Phenom II sistem kurulabilecek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
6.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım amd ninde intelinde bunlar geçiş işlemcileri sadece kı amd şu şartlar altında tercihtir fiat farkına baktınmı dağlar var düşün intel işlemci anakrt ekran kartı ee ben bunlara baba gibi amd toplarım hemde monitörün ve her parçanın en babasını

arkadaşım babasını toplasan ne yazar amd daha 6 çekirdekle qpi teknolojisine ve turbo boost a geçebilmiş tmm bende amd kullandım ama bnm yazdıkalrım burda extreme kullanıcılar için ztn şu an normal bi kullanıcın o parayı vermesi saçma ama extreme preformans isteyen kişiler intel i tercih ederler ztn onlarda parayı verirken çekinmezler
    ama haber başlığında amd nin açıklamasını elleşitiriyorum ben eğer yapabiliyosa apsın extreme işlemci olsun rakip intel e ondan sonra çıksın açıklama yapsın amd burdaki açıklmasında normal kullanıcılara yönelik açıklama yapmış eee bu dünyada sadece normal kullanıcı mı var? peki neden donanım haber stüdyoları testlerinde amd işlemci kullanmıyor çünkü yüksek preformans ta istenileni vermiyor.

• Amd sistem toplayacağım aklıma gelmezdi , ama şu yazılanlar doğru cıkarsa alırım ben bu işlemciyi arkadas ..
  • quote:

inteli savunanlar e8600 ün kaç liradan satıldığına bir daha baksınlar..
    bu ilemci fiyatının altında satılan 4 çekirdekli q8300 unutmayalım.stok fanla bile bu işlemciyi 3.00 ulaştırmk mümkün
  • Valla Şimdi Çarşı Karıştı
  • AMD'nin Intel kadar AR-GE'ye ayıracak bütçesi yok da ondan geriden geliyor.

Ayrıca eski mimariyi filan yeniledikleri yok.Geriye dönük uyumluluk var siz de onu eski mimari zannediyorsunuz tabii.

AMD işlemcide her zaman f/p birincisidir,Intel sistem fiyatına işlemci satmaya devam ederken.
    Ama kullanıcı dostu mudur değildir.
    Hatırlatırım çıktığında rakipsiz olan
    FX-57'lerin filan kaça satıldığını.

Ama Intel'i sırf performans tacı elinde diye savunmayın.Hele geriye dönük uyumsuzluk hatta kendi içinde bile kopuk olan "yeni mimari"sini savunma aracı olarak hiç kullanmayın.
    Intel dediğin firma yeni mimari ayağına 2 farklı soket çıkarıp insanların kafasını karıştıran bir firma.1156 soket anakart alıcam sonra 1366 soketli bir i7 alıp bunu sistemime takamıycam? Sonra da biri gelcek bana "Abi 1156 soket i7 de var ondan vereyim mi?"

... çay koy derim ben o adama.(Bu 3 nokta için açıklama yaparsam kötü olacak, anlayan anladı deyip bırakmak istiyorum.)

Afedersiniz ağır oldu ama Intel bunları hakeden bir firma maalesef.

Bkz.
    E8600 gibi eski ve çift çekirdekli işlemci fiyatına (http://www.teknofiyat.com/?search=e8600)
    AMD'nin (X6'lar hariç) en iyi 4 çekirdekli işlemcisini alıyorsunuz üstüne anakart parası bile kalıyor.
    (http://www.teknofiyat.com/?search=x4+965&altlimit=&ustlimit=

Her şey performanssa tabii ki intel ama AMD'nin 1 işlemci fiyatına Phenom X6 + HD 5850 sistemi toplanabilirken işlem yaparken gecikecek olan 30-40 saniyenin lafını yapmam ben.Sırf 30-40 saniye kazanayım diye aynı paranın 4 katını vermem ben işlemciye.
    Hani olay PhysX gibi filan olsa tamam diycem de Intel ne yapabiliyorsa AMD de yapıyor aynısını.Komut setleri olayı var belki ama komut seti açısından pek göze batan fark yok sanıyorum aralarında.

• Yine başlamış aklı olan şunu alır bunu alır muhabbeti.Paran yoksa git al arkadaşım sana en uygun olanını,parası olanda istediğini alır bu bu kadar basit.Amd daha core i7 ile oyun demiyorum uygulamalarda başabaş giden rahat işlemciler çıkarsın ucuza satsın anlarım,daha 6 çekirdekli çıkarırım yok pc kurarız intel fiyatına derse bu bizim mahalledeki adamın dediği olaydan öteye geçmez,ortada performans testi yok millet dereyi görmeden paçayı sıvamış.
  • 6 elma 4 armut etmez ama karın doyurur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

6 elma 4 armut etmez ama karın doyurur.

Mantıklı bi yaklaşım gerçekten
  • quote:

Hep derken neyi kastediyorsunuz?
    Amaç oyun oynamaksa AMD çözümleri Intellere göre çok yüksek F/P a sahiptir.

Verdiğiniz dolar miktarı performansı alamıyorsanız sorun vardır.
    Ama verdiğiniz dolar karşılığında rakibinden daha iyi performans sunuyorsa o zaman da karlısınız.
    İşte AMD şu anda verdiğiniz dolar karşılığında size en iyi performansı sunan çözümler ile piyasada.
    X6 Türkiyede 600TL fiyatla satılmaya başladı.
    Intel'in 6 çekirdekli işlemcisinin 1000$ olduğunu sanırım bilmiyorsunuz.
    Türkiye fiyatlarıyla 1000x1,18x1545 : 1823 TL ediyor. Peki I7 980x üç katı performasn sunacak mı? Hayır
    En fazla %30 daha performanslı olabilir. Aradaki karlılığı artık siz hesaplayın

Yüzde 30 da yok performans farkı. Ben inanmıyorum.
    Phenom IIx4 955 kullanıyorum. Tam yükte 37 derece yukarısını görmedim.
    1823 TL... Intel bu paraya bulunmaz altınmı satıyor. Neden Intel'e para verecekmişim?
    I7 980x üç kat performansda verse bu paraya Intel alınmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alexy Stukov -- 28 Mart 2010; 23:32:01 >

• ev kullanıcısıyım phenom II x4 955 işlemci kullanıyorum neden işlemci ve anakarta neredeyse 2 katı para vereyim?

güncel olarak kullandığım anakart işlemci 485 tl aynı hızda i5 işlemci anakart seçtiğimde 800 tl aradaki 300tl lik fark, 300 tl lik fark yaratırmı ev kullanıcısı için?
  • herzaman amd diyorm... intelden bıktım artık çok çakal bir firma
  • bu sefer amd inteli sarsacak galiba bana uygun gibi geldi geriye doğru uyumlu olmasıda çok iyi
  • arkadaslar cahilliğime verin ama D-H neden AMD li sistemlede test yapmaz hiç ..? yanlıs anlaşılma olmasın lütfen , gercekten merak ediyorum bunu acaba intel ile bir anlaşmasımı var D-H nın , eğer öyleyse saygı duyarım derimki iş dünyası arkadaslarımız intelle anlaşmış tabiki onunla yapacak terstleri , yok öyle değilse o zaman da sorarım NEDEN ..?
  • Tek bir intel işlemci fiyatına komple sistem AMD nin f/p oranı çok iyi.
  • "fahdlan" arkadaşa katılıyorum. donanımhaber bundan sonra testlerini iki sistem üzerinde yapsında bizde seçeceğimiz ürünleri ona göre seçelim. tek taraflı testlerin bize faydası yok. yapılan bu incelemelerin sadece ürünü tanıtmak amaçlı olmadığını belirtmek isterim. son kullanıcılar bu test sonuçlarına bakarak tercihlerini yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahdlan

arkadaslar cahilliğime verin ama D-H neden AMD li sistemlede test yapmaz hiç ..? yanlıs anlaşılma olmasın lütfen , gercekten merak ediyorum bunu acaba intel ile bir anlaşmasımı var D-H nın , eğer öyleyse saygı duyarım derimki iş dünyası arkadaslarımız intelle anlaşmış tabiki onunla yapacak terstleri , yok öyle değilse o zaman da sorarım NEDEN ..?

ekran kartı test edilirken performans karşılaştırmasını daha iyi gözlemleyebilmek için darboğaz yapmayacak hızlı bir işlemci kullanmak gerek ondan
  • Turbo core :o)))) güzel amcası ya
  • AMD yi bu yönünü çok seviyorum BİM gibi firma herşey ucuz. :) Gelsinde bir an önce alsak şu işlemciyi bazı yerlerde ön sipariş muhabbeti var büyük ihtimal o şekilde alıcam inşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihaky

quote:

arkadaslar cahilliğime verin ama D-H neden AMD li sistemlede test yapmaz hiç ..? yanlıs anlaşılma olmasın lütfen , gercekten merak ediyorum bunu acaba intel ile bir anlaşmasımı var D-H nın , eğer öyleyse saygı duyarım derimki iş dünyası arkadaslarımız intelle anlaşmış tabiki onunla yapacak terstleri , yok öyle değilse o zaman da sorarım NEDEN ..?

ekran kartı test edilirken performans karşılaştırmasını daha iyi gözlemleyebilmek için darboğaz yapmayacak hızlı bir işlemci kullanmak gerek ondan

ilk bakışta mantıklı görünebilir ama amd sistemlede test yapılması lazım... özellikle ekran kartı testleri intel işlemciyle yapılıyor... amd işlemcilerlede test yapılıp karşılaştırma yapılmalı..

• quote:

Orijinalden alıntı: carloska

quote:

Orijinalden alıntı: fatihaky

quote:

ilk bakışta mantıklı görünebilir ama amd sistemlede test yapılması lazım... özellikle ekran kartı testleri intel işlemciyle yapılıyor... amd işlemcilerlede test yapılıp karşılaştırma yapılmalı..

+1

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.