Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
18
Favori
86.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

hocam dos bios yazma videosu silinmiş, hp usb disk toolla ne yaoacağız
  • selam arkadaşlar ekran kartım powercolor hd7870 pcs+ bios güncelledim ve artık ekranım siyah onboard ekran kartından görüntü alıyorum ekran kartımın bios yedeğinide aldım ama geri yükleyemiyorum çünkü pc Windows yükleniyor ekranında kalıyor ekran kartını çıkardığımda açılıyor acill yardım bekliyorum
  • Benim kart ati radeon mobility hd 4650 (Samsung r520 fs06tr notebook) 1Gb gddr3 ram, 600-800 Mhz değeri var,

Techpowerup ta buna uygun bios bulamıyorum, biosu herhangi bir programla okuyamıyorum galiba kilidi var, oc yapamıyorum, ne yapmam gerekiyor?
  • Invalid file specified. Not an ATI BIOS? - Debug information: 'CheckValid' reported error.
    Bios ayarı yapmak istiyorum fakat rom u load dediğimde bu hatayı alıyorum ne yapabilirim ? googlede doğru düzgün kimsenin başına gelmemiş. orijinal biosu da yükleyemiyorum. 14.1 driver kurulu acaba bundan mı?
     AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7r7

Invalid file specified. Not an ATI BIOS? - Debug information: 'CheckValid' reported error.
    Bios ayarı yapmak istiyorum fakat rom u load dediğimde bu hatayı alıyorum ne yapabilirim ? googlede doğru düzgün kimsenin başına gelmemiş. orijinal biosu da yükleyemiyorum. 14.1 driver kurulu acaba bundan mı?
     AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA

kimsede olmadı mı bu sorun ?

• 7r7 kullanıcısına yanıt
    kart zaten çift bıooslu uraşmak istediğin bıosda dene olması msdos dene tamamdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonsuzBalık

kart zaten çift bıooslu uraşmak istediğin bıosda dene olması msdos dene tamamdır

konu saat hızı degl sadece fan ayarını yapmak istiyorum ama rom. uzantılı dosyayı yuklemek istediğimde hata verıyor
  • 7r7 kullanıcısına yanıt
    en güzeli msiöafter burnerden yap.bazen markaya göre saat hızıyla oynamaya izin vermez.ben msi afterburner yazılımını 6 kadameli fan ayarı kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonsuzBalık -- 11 Mart 2014; 14:26:36 >
  • hapocod kullanıcısına yanıt
    Benim ekran karti son hzi 900 ile 1000 ama ben neden 815 ile 917 gectigimde o oyundaki gibi kesik kesik oluyor ne yapmaliyim sicaklik max 50 derece
    Amd hd 5670 ekran kartim var yardim edermin hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende bios yükledim ama ne hikmetse kart bitürlü biosa yazdığım hızlarda çalışmıyor 00 ve 03 ayarlarını değiştirdim diğerleri başka ayar zaten ama kart hala 750 mhz de çalışııyo

kart 4770 bu arada
  • hd6950 fan ayarları bios üzerinden değiştirdiğim halde hiçbir değişiklik olmamış gibi davranıyor. bu sorunu çözebilen varmı ?
  • Hocam bende AMD Mobility Radeon HD 5650 var ama yapamıyorum bir zahmet yardımcı olabilirmisiniz ?
  • biosu guncelledim lakin ekrana goruntu gelmiyor.. pcı daki kartın guc kablosunu cekip onboard karta vga yı taktım ve goruntu geldi lakin malum vga kart pert.. pcı daki kartı eski biosuna nasıl alabilirim? daha dorusu 2. sini aynı anda calıstıramıyorum calıstabilsem yedek biosum var..
    bu arada anakart m4a78-am

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radef -- 9 Ekim 2014; 2:25:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radef

biosu guncelledim lakin ekrana goruntu gelmiyor.. pcı daki kartın guc kablosunu cekip onboard karta vga yı taktım ve goruntu geldi lakin malum vga kart pert.. pcı daki kartı eski biosuna nasıl alabilirim? daha dorusu 2. sini aynı anda calıstıramıyorum calıstabilsem yedek biosum var..
    bu arada anakart m4a78-am

Hocam bu tür konulardan oldukça uzak kaldığımdan detayları ve çözüm yollarını pek hatırlamıyorum. Ekran kartı bölümüne yeni bir konu açmanız daha sağlıklı olur sizin için.
  • peki teşekkürler..
  • hallettim ya.. anakartın chipset ayarlarından 2 kartıda gormesini saglayıp onborad karttan pc yı acıp yedegını aldıgım biosu oteki karta tekrar kurdum ve halloldu aklım gitti olmayacak diye:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: radef

hallettim ya.. anakartın chipset ayarlarından 2 kartıda gormesini saglayıp onborad karttan pc yı acıp yedegını aldıgım biosu oteki karta tekrar kurdum ve halloldu aklım gitti olmayacak diye:)

Geçmiş olsun, sevindim.
  • His6950 imi 6970 yapmak istiyorum uygun flash dosyasını buluyorum ama şu hatayı veriyor

subsystem id mismatch
  • Yeni konu açın hocam, bu tür teknik konulardan artık bihaberim.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.