Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
18
Favori
86.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende nvidia geforce 9600gt ekran kartı var.Core clock falan msi afterburnerden birazcık artırınca sorun çıkartıyor(mesela oyuna girdiğimde ekran kararıyor, nvidia yanıt vermeyi kesti diyor sonra geri geliyor)Ekran kartında bi sorunmu var yoksa ben biyerlerde yanlışlıkmı yapıyorum?
  • Edit: sorunu çözdüm, alttaki yazıyı okumayınız.

Selam, hd7870 hawk var ve vramler 1375MHz e kadar güzel bir şekilde hızlanıyor fakan 1375 MHz i geçince yavaşlamaya başlıyor ta ki 1575MHz yapana kadar. 1575MHz den sonra 1650MHz e kadar hızlanmaya devam ediyor. Merak ettiğim, msi-afterburnerden vram voltajını 1.5-1.7V arasında bir çok değer için denememe rağmen bir türlü durum değişmiyor. Msi-ab göstergelerinde de voltaj ölçümü istediğim voltajı doğruluyor ama durum hep aynı yani 1375MHz ile 1575MHz arasında bir performans çukuru var. Sonraki çukur da 1650 MHz den sonra geliyor. Bu durumu nasıl aşabilirim? Aux voltajını denedim birşey değişmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 24 Şubat 2013; 8:38:19 >
  • arkadaslar bende olan sapphıre 7770 mod yazamıyorum nedenı nedır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar ben sapphıre 2gb 6850 de denedım basarılı olmadı yenıden baslatınca normal moddda acılmıyor ..

çözumu kendım buldum paylasmak ıstedım

guvenlı modda acıyoruz bilgisayarı sonra aygıt yonetıcısınden ekran kartını devre dısı bırakıp yazılımını sılıyoruz sonra yenıden baslatıyoruz dogal olarak tanımadıgı ıçın acılıyor win7 .. daha sonra standart vga olarak goruyor kartı atı programını calıstırıp standart vga ya eskı bıosu tekrar yukledım daha sonra catalıstı kurdum acıldı ...

paylasmak ıstedım bunu bulana kadar baya ugrastım ama diger arkadaslarada cozum olsun

• Merhaba, önceki kartima(MSI HD6950) modlu bios yukleyerek HD6970 yapmistim bu programlarla. Lakin yeni kartimin(sapphire 7870XT) biosunu güncel TechPowerUp Radeon Bios Editor v1.28 yazilimiyla acamiyorum bile. Bios alttaki gibidir:

http://www.techpowerup.com/vgabios/138096/sapphire-hd7870xt-2048-130114.html

Hata Mesajı:

Kart çift bioslu olduğundan birine overclocklu bios atmayı planlıyordum...

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Merhaba, önceki kartima(MSI HD6950) modlu bios yukleyerek HD6970 yapmistim bu programlarla. Lakin yeni kartimin(sapphire 7870XT) biosunu güncel TechPowerUp Radeon Bios Editor v1.28 yazilimiyla acamiyorum bile. Bios alttaki gibidir:

http://www.techpowerup.com/vgabios/138096/sapphire-hd7870xt-2048-130114.html

Hata Mesajı:

Kart çift bioslu olduğundan birine overclocklu bios atmayı planlıyordum...

Daha eski bir rbe sürümü ile denermisin hocam.

http://www.techpowerup.com/downloads/1892/techpowerup-radeon-bios-editor-v1-26/

• Eski surum de ayni hatayi vermekte. Belki de 7870XT sonradan çıkan bir kart olduğu için henüz destek vermiyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Eski surum de ayni hatayi vermekte. Belki de 7870XT sonradan çıkan bir kart olduğu için henüz destek vermiyorlar?

Olabilir hocam, biraz beklemekte yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeSiMiST_TR

Gayet güzel olmuş teşekkürler

http://forum.donanimhaber.com/m_79357643/tm.htm lütfen sorunumu burada yazdım ne önerirsiniz kafayı yicem
  • deneme
  • video çalışmıyor bakar mısınız? yoksa sorun bende mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: p.a.d.1907

video çalışmıyor bakar mısınız? yoksa sorun bende mi?

Evet hocam kaldırılmış.
  • hapocod kullanıcısına yanıt
    evet yaptım @hapocod @hapocod @hapocod
  • Deneme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.RESİM Güncel olmayan bios

2.Resim indirdiğim bios

Burda değerleri nasıl stabilde tutucam yardımcı olur musunuz?
  • Stabil derken? tam olarak anlayamadım. Test ettiğin seviyede kartın stabil olduğu hızlara çekebilirsin. Clock tuning wizard butonu ile bu hızları girebilirsin.(boşta ve yükte hızlar olarak)
  • mod bios ne içindir?
    biosu sıfırdan yazmak o bu kadar kolay mı?
  • Teşekkürler
  • arkadaşın ekran kartında deniycem teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.