Şimdi Ara

AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.6 BIOS güncellemesi yayınlamaya başladı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
9.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasıl hocam anlamadım sabit voltaj versekte mi düşüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 20 Haziran 2020; 21:31:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Böyle bir durum varsa BIOS beta versiyonundan çıktığı anda güncellemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejderhasavas

Böyle bir durum varsa BIOS beta versiyonundan çıktığı anda güncellemeyi düşünüyorum.
    1.33v ayarlı. Ama hala çok agresif, bu hale gelmesi için tamamen boşta olması gerekiyor.

AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.6 BIOS güncellemesi yayınlamaya başladı

• bblokee B kullanıcısına yanıt
    Evet, sanırım cool and quiet işini yapıyor artık.

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    B450a pro max bende yine çalışmadı sabit voltaj ve hıza devam

• Arkadaşlar pcye güç gelince otomatik açılma kapalı kalma ayarı çalışmıyor hangi ayarı yaparsam yapayım kabloyu takınca otomatık açılıyor bu yüzden önceki sürüme döndüm bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

Arkadaşlar pcye güç gelince otomatik açılma kapalı kalma ayarı çalışmıyor hangi ayarı yaparsam yapayım kabloyu takınca otomatık açılıyor bu yüzden önceki sürüme döndüm bilginiz olsun.
    O bende bütün sürümlerde aynı. Bilgisayar açıkken elektrik gidip gelince yine bilgisayar açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

O bende bütün sürümlerde aynı. Bilgisayar açıkken elektrik gidip gelince yine bilgisayar açılıyor.

Alıntıları Göster
    Oda iyiymiş hocam Hızlı başlatmayı kapatıp denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 21 Haziran 2020; 23:36:42 >
    Bi ara otomatik yeniden başlatmayı kapattım düzelmişti sonra geri aynı oldu. Anakartlık bir şeyin Windowsla ne alakası var? Çok tuhaf hocam ya.

• Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt
    Hocam sistem hızlı başlatta tam kapanmıyor hazırda beklet modu gibi o yüzden ondan kaynaklanabilir bi deneyin

Deneyeceğim teşekkürler

• Güncelleme sonrası benim pc kafayı yedi. Oyunlarda ciddi donma ve kasmalar var, neredeyse oynatmayacak düzeyde. Sistemi birçok teste soktum, tüm profillerimi de oc sonrası düzeltip eski haline getirmiştim. Sistem güncelleme öncesi sağlamdı, bilgisi olan lütfen yardım edebilir mi? Tomahawk Max kullanıyorum, Ryzen 3600, Corsair Rgb Pro 3000 mhz cl15 ram.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluelife27 -- 23 Haziran 2020; 0:1:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluelife27 kullanıcısına yanıt
    SSD kullanıyor musunuz?
  • Sistem m2 ssd'ye yüklü. Depolama için de sata ssd kullanıyorum.

• Biri yardım ederse çok sevinirim. Eski güncellemeye döneyim diyorum ama bu anakartların belli bir hafızası yok mu? Sürekli güncelleme yaparsak doluyor mu yoksa öncekini siliyor mu?
  • Asus anakartlara halen gelmedi, şaka gibi
  • bluelife27 kullanıcısına yanıt
    CMOS Clear yapıp format atmayı dene düzelmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnderYapici

Asus anakartlara halen gelmedi, şaka gibi
    Msı bios hafızamız fazla ayaklarıyla iyi sattı.Kimsede demiyor ki 1.0.0.5 ve 1.0.0.6 için sözkonusu hafızanın tamamı kullanılmıyor.Dosya boyutu belli.Kalan hafızayı cicili bicili bios arayüzü için kullanmışlar. Asus tarafı ise kelek çıkma ihtimaline önlem alıyor,denebilir.Keleklikleri de okumaya başladık.
  • beetle king kullanıcısına yanıt
    Valla bende MSI tarafında bugüne kadar kelek çıkmadı. Ama ASUS tarafında bolca mavi ekran aldığım doğru. Marka fan boyluğuna gerek yok. Olan şey ortada zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

Valla bende MSI tarafında bugüne kadar kelek çıkmadı. Ama ASUS tarafında bolca mavi ekran aldığım doğru. Marka fan boyluğuna gerek yok. Olan şey ortada zaten.
    Cümlenizden marka fan boyu belli oluyor.Direk sataşmayı seçtiğinize göre, tahammülünüz yok.Somut bir olaydan bahsettim.1.0.0.5 ve 1.0.0.6 boyutu ne kadar?Bios hafızanız nekadar?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.