Şimdi Ara

AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.6 BIOS güncellemesi yayınlamaya başladı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
9.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ASUSla MSI kıyaslaması yapmayacağım size. ASUS'unuzla iyi günler dilerim. Burda güncelleme almadı diye ağlayan sizsiniz.
  • Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt
    Bir sürü bios ayarım gidecek ama yapacak bir şey yok gibi. Bir de Windows son güncellemesini yapmadım sizce yapmalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

ASUSla MSI kıyaslaması yapmayacağım size. ASUS'unuzla iyi günler dilerim. Burda güncelleme almadı diye ağlayan sizsiniz.
    Dediklerimi Msi da teyit etti zaten.Sözkonusu biosları sadece Max ile sınırlamadı.Yani 16 mb lık tüm kartlarda bu biosları güncelledi.Demek neymiş efem?32 mb Max osuruktan teyyare imiş.Diğer markalara bu bios gelmedi diye gocunmayın.Sizinde 16 mb bios ram iniz var,tıpkı Max dışındaki Msi kartlar gibi.Ha bu ara; ben konunuzda ağlamadım.Ağlayan birine cevap verdim.Konunuzu okumanızı tavsiye ederim.
  • beetle king kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben bu konuda tartışma yapmak istemiyorum. Git MSI vs ASUS diye konu aç orda yap tartışmanı burada sorun yaşayan arkadaşlara çözüm yolları arıyoruz. Bu güncelleme ile alakalı durumları paylaşıyoruz.
  • bluelife27 kullanıcısına yanıt
    Evet mutlaka güncel sürümü kurun sitesinden. 2004 ile hantallık nerdeyse kalmadı.
  • Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam temiz bir formatla tekrar deneme yapacağım umarım işe yarar.
  • bugün asus strix-e x570'e yeni bios kurdum pi 1.0.0.1 diyor bilmiyorum bu dediğiniz biosun başka şekilde yazılması mı ama passmarkta daha düşük puan aldı ve 3800/1900 ram yapabiliyordum şimdi yapamıyorum.
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    bende de gaming plus max mevcut yalnız pek anlayamadım kusura bakmayın. İyi mi kötümü olmus sonuç olarak. henüz güncellemedimde bios'umu
  • Jimmy_Conway kullanıcısına yanıt
    İyi olmuş.hocam, betadan sonrakini kurun bundan prize takınca açılma bugu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    suan 1.0.0.4 kullanmaktyım

Msi sitesinde 1.0.0.5 ve 1.0.0.6(beta) versiyonları var

hangisine geçmemi tavsiye edersiniz
  • Jimmy_Conway kullanıcısına yanıt
    Betada dediğim harici problem yok, ondan önceki sorunsuzdu ona geçebilirsiniz.

• Benim B450-E karta gelmiş

AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.6 BIOS güncellemesi yayınlamaya başladı
  • b450 tomahawk max ıcın beta yazısı kalkmıs sanırım bugun bakarken beta yazmadıgını gordum ...
  • Bende de MSI B450 GAMING PLUS MAX var. En son beta biosu güncellemedim daha. Merak ettiğim işlemci boştaykeyn yüksek voltaj verme sorunu düzeldimi sizde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara344 -- 5 Temmuz 2020; 15:47:24 >
  • kara344 kullanıcısına yanıt
    Valla ben overclocklu kullanıyorum hocam stok hali nasıldır bilemem ama bana gayet iyi bios olarak geldi mesela bazen sistem post etmiyordu yani açılmıyordu onu düzeltmişler. Daha seri ve stabil olarak gördüm.

• süreklı beta bios cıkıyor nıhaı kararlı surum cıkmayacakmı veya nezaman cıkar (msi X370 PRO CARBON)
  • Beta olsun taş gibi çalışıyor. 2 gün sonra kaldırırlar beta yazısını.
  • B350 Tomahawk için de gelmiş. İmzada bulunan sistemimle bellekleri 3200 MHz hızında stabil çalıştıramıyorum. Acaba bu güncelleme stabil olarak 3200 MHz hızına çıkmama yarar mı?

Düzeltme: Ryzen 5 1400 ile yine stabil değil. 3200 MHz hıza aldım ve Windows Bellek Tanılama aracı ile test ettiğimde yine 1.bölüm test yüzdesi %10'da iken donanım sorunları algılandı hatası verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 16 Temmuz 2020; 21:56:35 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.