Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.576
Cevap
189
Favori
1.252.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ddsmurat

quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

quote:

Orijinalden alıntı: Kalradyalı

Yav bu yeni driver performanslı olmasına performanslı da biraz fazla ısınıyor, bi de laptop olunca baya belli etti kendini. Neyse Windows 10 çıkana kadar çok oyun oynamayayım en iyisi

Çoğu kişi ısınma problemi var demiş. Bende tam yükte 67 dereceyi geçmiyor. Boşta 29-32 derece değişen hiçbirşey olmadı.

Sıcaklıkları vidyo izlerken kontrol et en fazla bunu etkiledi

1080p film izlerken sıcaklık max 39-40 derece oluyor o da normal bir değer.

Sizdeki güzel ve kabul edilebilir bi değer bende 47C buluyor vidyo izlerken :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanGulAilesi

quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Radeon hd 7870 sahibiyim 14.12 omega driverini kaldırıp 15.7 kurdum fakat vsr seçeneği çıkmadı monitörü hdmı ile kullanıyorum gpu ölçeklemeyi yükselt var frtc özelliğide var fakat vsr eklenmemiş neden olabilir ?

Hocam bir kaç post evvel de ben sormuştum, aynı kartı kullanıyoruz =)

Kablo olabilir deniyor, 1.4 versiyon olması gerekiyormuş. Gene de VSR gözükmüyor ise monitör diyorlar. Benim kablo 1.4 versiyon olmasına rağmen VSR gözükmüyor.

kabloyla falan alakası yok problemin ben de bir sürü çeşit kabloyla denedim olmadı problem kartlarla ilgili 7800 serisi hiçbir kartta vsr seçeneği çıkmıyor herkeste aynı durum var amd saçma sapan iş yaptı hem oraya yazıyorlar destek verilen kartları sonra böyle saçmalıyorlar işte. çözümü henüz bulunmadı sanırım yeni güncellemeyi bekleyeceğiz anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creav -- 22 Temmuz 2015; 0:44:15 >

• Creav kullanıcısına yanıt
    DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı deneyin ayrıca r serisi biosu atabilirsiniz karta sanırım r9 270 e denk geliyor.
  • Ben o bios atma işini daha evvel araştırdım ama sanırım zor bir olay. Konusu şu;

http://forum.donanimhaber.com/m_95680166/tm.htm

Bir kere sıkıntı şuradan kaynaklanıyor; R9 270 serisi tek 6 pin molex ile beslenirken HD7870 çift 6 pin molex ile besleniyor. Yani enerji ihtiyaçlarından dolayı bios attıktan sonra sorun olabilir diye düşünülüyor zannedersem.

Ekleme: Zaten DDU ile kaldırıyoruz. Ama bence "sürücüyü şununla kaldırmazsan şöyle sıkıntı olur vs." falan bunlar tamamen şehir efsanesi. CCC ile ilgili sıkıntı oluştuğu doğrudur fakat o da tamamen AMD 'nin saçma sapan sürücüleri yüzünden başımıza geliyor. Altı üstü bir kontrol panelini açmak için girdiğimiz zahmetlere bak yahu. DDU bir tek o işe yarıyor; onun dışında paketi üstüne kursan da sürücü versiyonunda güncel sürücü olduğunu görüyorsan olay bitmiştir.

Neyse; biz şu bios mod'a dönelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 22 Temmuz 2015; 10:04:30 >

• Bios atma isi kolay da ayrıntı önemli.

Benin kartın saat hızlarını oc edip flashliyorum fabrika çıkışlı iç oluyor mesela.

O zaman su var, r9 270x e denk geliyor olabilir. Shader, rop, bellek markasına dikkat etmek lazım. Benim kartın ramleri Samsung çıktı. Acaip oc oluyor bellekler ama getirisi çok çok az. GPU saat hızlarıni artiramiyorum boost hızda sürekli dalgalanma yapıyor diye voltaj ve saat hızlarını düşürdüm. Asic değeri %48 çıkti doğal olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Bios atma isi kolay da ayrıntı önemli.

Benin kartın saat hızlarını oc edip flashliyorum fabrika çıkışlı iç oluyor mesela.

O zaman su var, r9 270x e denk geliyor olabilir. Shader, rop, bellek markasına dikkat etmek lazım. Benim kartın ramleri Samsung çıktı. Acaip oc oluyor bellekler ama getirisi çok çok az. GPU saat hızlarıni artiramiyorum boost hızda sürekli dalgalanma yapıyor diye voltaj ve saat hızlarını düşürdüm. Asic değeri %48 çıkti doğal olarak

Valla üstadım bilemedim ya, ben şu şekilde biliyorum;

R7 265 > HD7850

R9 270 > HD7870

R9 270x > HD7870XT

Doğrusu böyle değil mi?

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R7-265-vs-Radeon-HD-7850

http://forum.donanimhaber.com/m_91405062/tm.htm

Testlere bakılırsa dediğim doğru sanırım. Ama işte, sıkıntı enerji beslemeyle ilgili. Bu yüzden bios mod sıkıntı olur diye düşünmüştüm. Yoksa ben senin dediğin olayı sırf R serisinin mantle performansı yüzünden çok düşündüm.

• Ben de oyle diyordum da performans olarak karşılığı olabilir ama shader sayısı xt bin daha fazla. 1280 shader ünitesi ve 2x6 pinlik güç girişi ile bana kalırsa r9 270x e denk geliyor.

• Hmm anladım, o zaman HD7870XT çok ayrı bir yerde sanırım.

Neyse hocam; dediğim gibi bu işten hiç anlamam ama özelden yardımcı olursan bu konuda çok sevinirim. Sapphire HD7870 OC Edition Dual-X 2 GB modeli var bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 22 Temmuz 2015; 10:38:22 >
  • Aksam msj atin 7 gibi.

Bios atması cok kolay da doğru bios mesele. Eve gidince gerekirse tw DEN yardımcı olurum.

• Eyvallah hocam çok sağ ol. Özverin için teşekkür ederim
  • Iyı forumlar arkadaşlar 15.7 yukledım yalnız ekranda anlık dalgalanma ve kesık ler olusuyo ozellıkle pes2015 oynarken masaüstünde sorun yok oyunlarda sıkıntılı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Bios atma isi kolay da ayrıntı önemli.

Valla üstadım bilemedim ya, ben şu şekilde biliyorum;

R7 265 > HD7850

R9 270 > HD7870

R9 270x > HD7870XT

Doğrusu böyle değil mi?

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R7-265-vs-Radeon-HD-7850

http://forum.donanimhaber.com/m_91405062/tm.htm

Testlere bakılırsa dediğim doğru sanırım. Ama işte, sıkıntı enerji beslemeyle ilgili. Bu yüzden bios mod sıkıntı olur diye düşünmüştüm. Yoksa ben senin dediğin olayı sırf R serisinin mantle performansı yüzünden çok düşündüm.

270x 7870xt'ye dekgelmiyor 270 ile 270x arasinda cipset farki yok ikisi de 7870 gpu kullaniyor tek fark saat hizlari.7870xt cipi tahiti'dir yani 7900 serisi 280 serisi ailesindendir ve sonradan isimlendirilmedi.bios atma isinde dikkatli olun eger ters giderse kurtarmayi bilerek yapin ki cift pcie slotu varsa anakartta baska bir kart takilarak bozulan karta orj. bios atilarak yapiliyor.

• Aynen 270x pitcarin gpu. 7870 xt ve ez kartlar tahiti gpu. Çok sakat iş bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @.45 ACP;

Hocam doğru, şimdi ben de baktım. HD7870 XT'de kırpılmış Tahiti varmış. Bendeki HD7870 OC Edition olduğundan acaba R9 270X'e denk diyebilir miyiz?

@bugsymaloone;

Valla hocam sakat iş ama hiç kimse denememiş koskoca forumda. Baktık ki arkadaşla bu iş zor, riskli, uygun bios'u bulamadık, o zaman hiç girişmeyiz. Dediğim gibi, beni güç girişleri düşündürüyor.
  • Dual bios varsa yapabilirsiniz yanlız güç girişlerinin aynı olmasına ve gpu özelliklerine dikkat edin.

• Tam olarak linkteki kart;

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7870-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti.html

Dual bios var mı bilmiyorum ama specs'te böyle bir şey yazmıyor hocam.
  • Kartın sağ üstünde küçük bir düğme olmalı üstünde 1/2 yazar genelde

• quote:

@.45 ACP;

Hocam doğru, şimdi ben de baktım. HD7870 XT'de kırpılmış Tahiti varmış. Bendeki HD7870 OC Edition olduğundan acaba R9 270X'e denk diyebilir miyiz?

@bugsymaloone;

Valla hocam sakat iş ama hiç kimse denememiş koskoca forumda. Baktık ki arkadaşla bu iş zor, riskli, uygun bios'u bulamadık, o zaman hiç girişmeyiz. Dediğim gibi, beni güç girişleri düşündürüyor.

saat hizlarini esitlerseniz ya da yakinsa 270x'ten hicbir farki kalmaz elinizdeki kartin.pcb farki varsa voltaj regulatoru farkliysa bios update isine girmeyin.o is anca soyle olur 7870 oc edition diye cikar sonra ayni karti 270x diye cikarirlar o zaman olur bios atarsin mesela bendeki kartin bire bir aynisini 280x diye cikardilar ben attim bios oldu ama turboduo diye bir daha cikardilar onun biosu atsam olmazdi pcb farkli.hiz olarak bir faydasi yok yeni bioslarin ben deneme yaptim kayda deger bir fark yok.

• quote:

Tam olarak linkteki kart;

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7870-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti.html

Dual bios var mı bilmiyorum ama specs'te böyle bir şey yazmıyor hocam.

yüksek ihtimal dual bios var. eğer kartın fotolarını atarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.
    Bu iş biraz deneme yanılma ile yapılır. ilk önce en yakın biosları seçersin sonra sırayla denemeye başlarsın. tabi kartı pert etme ihitimalinde var ama sonunu düşünen kahraman olamaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)

Arkadaşlar bu eski sürüm mü?15.7'yi eski driverleri silerek nasıl kurabilirim,zira zırt pırt siyah ekran geliyor kilitleniyor PC.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLiqht -- 23 Temmuz 2015; 3:46:15 >
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.